پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در اقدامی جالب و به ادعای امام جمعه سوق برای اولین بار جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه در سوق برگزار و بخشدار این بخش رسما معرفی شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،این جلسه سخنرانان فراوانی داشت به نحوی که امامان جمعه دهدشت و سوق ،شهردار س و رئیس شورای شهر سوق,فرماندار کهگیلویه و مدیر کل سیاسی انتخابات به صحبت پرداختند و در ادامه بخشدار سابق و فعلی سوق نیز به ایراد سخن پرداختند.

تحمل و حوصله فراوانی می خواهد که صحبت همه ی این سخنرانان آن هم در سالنی نامناسب و فاقد امکانات گوش داده که عموما اصل صحبت همه آنها اصول واحد و مشترکی داشت ؛ لزوم احترام مردم ،تلاش برای حل مشکلات مردم ،گزارش عملکرد و مظلومیت سوق و انتظارات در کنار تعریف ها و تمجیدهای گاها خسته کننده صبر و حوصله مهمانان را به سر رسانده به طریقی که متن صحبت های سخنران آخری یعنی سعید خواجوی بخشدار جوان و جدید سوق کمتر شنونده ای داشت.

امام جمعه دهدشت گفت: مسؤول در نظام اسلامی باید تفکر ارزشی و انقلابی داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون دشمن برای ناکارآمد نمودن نظام اسلامی توطئه‌هایی طراحی کرده اما با حضور مردم و هوشیاری و تلاش مسؤولان به اهداف شوم نرسیده است.

امام جمعه دهدشت افزود: در شرایط فعلی نیز راهی که وجود دارد برای اینکه بهتر خدمت کنیم این است که خود را مکلف به اخلاق دانسته و در صف مقدم مسایل ارزشی تلاش مضاعف داشته باشیم.

طی سه سال اخیر پروژه قابل ذکری در بخش سوق به بهره‌برداری نرسیده و سهم این بخش از افتتاحیه‌های مناسبت‌های ملی تنها در حد منازل کمیته امداد یا پمپ بنزین خصوصی بوده است.

امام جمعه سوق با بیان اینکه خدمات نظام اسلامی قابل کتمان نیست اما گاهی اوقات این خدمات عادلانه توزیع نمی‌شود، ادامه داد: محرومیت سوق و بی‌توجهی مسؤولان به این بخش عواملی دارد که از نبود رسانه می‌توان به یکی از علل نام برد سوق خبرگزاری ندارد که مشکلات و مطالبات مردم را فریاد بزند صدا و سیما به ضبط و پخش برنامه‌های کلیشه‌ای می‌پردازد و مشکلات را انعکاس نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: بی‌توجهی به سوق در حالی است که زمینه خدمت را برای همه استان در بحث نیروی انسانی  فراهم کرده و در حوزه‌های مختلف در صدر است.

امام جمعه سوق گفت: ۱۰ کیلومتر جاده سوق طی ۱۵ سال سوژه خنده‌داری است که با گذشت این همه سال هنوز به نتیجه نرسیده است با وجود اینکه این جاده در کوه احداث نمی‌شود.

وی نبود اعتبارات را دلیل قانع کننده در این مورد ندانست و افزود: چطور در دیگر پروژه‌های استان اعتبار ترزیق می‌شود آیا فقط برای سوق اعتباری وجود ندارد؟

کیانی‌اصل تصریح کرد: استاندارد لازم در جاده رعایت نشده و باید بررسی شود آیا تا ۱۰ سال آینده جوابگو خواهد بود یا خیر.

وی به مشکلات بخشداری و شهرداری اشاره کرد و افزود: بخشداری در یک مدرسه مستقر است و با یک نفر نیرو اداره می‌شود.

امام جمعه سوق با بیان اینکه نبود بخشدار طی این مدت احساس نمی‌شد چون خدماتی برای مردم انجام نگرفته است، عدم شرکت مردم در معارفه بخشدار را ناشی از نارضایتی آنان خواند و ادامه داد: اگر مسؤول چند ماه در بخش نباشد مردم احساس نمی‌کنند زیرا کاری انجام نمی‌شود و اعتباری برای کارها وجود ندارد.

وی گفت: پروژه‌هایی در بخش وجود دارد که اگر با خدمت جهادی تکمیل شوند امید را در دل مردم زنده می‌کنند.

امام جمعه سوق ضمن قدردانی از زحمات بخشدار سابق در پیگیری مشکلات بخش گفت: انتخابات را بدون کوچکترین مشکل برگزار کرد و برای پیگیری مطالبات مردم حتی از مقامات مافوق تذکر گرفت.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس ادامه داد: بخشدار جدید مسیر سختی در پیش دارد نیاز است از آرای مردم حفاظت شود می‌خواهیم همان‌طور که در گذشته انتخابات بدون حاشیه برگزار شد با بی‌طرفی و امنیت کامل برگزار شود.

بخشدار سابق سوق آنچنان از خدمات دولت در سوق گفت که اگر کسی اهل این استان نباشد تصور میکرد به بخشی قدم گذاشته که در بهترین و مطلوب ترین شرایط ممکن قرار دارد و مدیران سوقی آنچنان از نبود امکانات و شرایط سخت در سوق گفتند که تصور می کردیم منظورشان شهر و بخش سوق در ده کیلومتری دهدشت نیست و بیابانی است که هیچ امکاناتی ندارد ؛ در میان این مطلق سفید دیدن تورج رزمجو و  مطلق سیاه دیدن مدیران سوق اما این فرماندار کهگیلویه بود که نگاه خاکستری دید و هم از تلاش ها گفت و هم از نبود امکانات و بخاطر اینکه سوق سه ماه بخشدار نداشت از مردم معذرت خواهی کرد.

اتابک از بخشدار سوق خواست در کنار مردم باشد و برای مردم تلاش کند و گفت : برای انتخاب بخشدار سوق دنبال گزینه ای بدون حاشیه بودم و اساسا جنس خواجوی این شکلی است.اتابک از امام جمعه سوق تقدیر کرد و گفت در مدتی که سوق بخشدار نداشت وی یار و یاور وزارت کشور بوده و البته هر هفته شخصا به سوق آمدم و اجازه ندادم کاری زمین بماند.

وقتی به چینش صندلی ها و سیستم صوتی نگاه کردیم متوجه شدیم که همه مشکلات صرفا اعتبار و پول نیست و گاهی یک مدیر می تواند برای حفظ ظاهر قضیه هم شده برای برگزاری یک جلسه شورای اداری ساده باید تدبیری داشته باشد و اقدامی کند کاری که ندیدیم و نبود.

گلایه های شدید رئیس شورای شهر سوق در مورد عدم اجازه بهاعضای  شورای شهر و شهردار برای ملاقات با استاندار جالب بود و حسینی گفت : بارها تلاش کردیم با استاندار دیدار کنیم و هیچگاه تا الان موفق نشدیم.حسینی از اتابک خواست در موضوع اعتبار و بودجه سوق دیده شود چرا که سوق محروم است و پتانسیل فراوانی دارد.

به هر حال در میان انبوه سخنرانان جلسه شورای اداری تورج رزمجو معاون فعلی برنامه ریزی فرمانداری کهگیلویه تکریم و سعید خواجوی از کارکنان فرمانداری کهگیلویه رسما بخشدار سوق معرفی شد.

خواجوی از برنامه هایش گفت و گفت : باتلاش و برنامه ریزی و استفاده از تمام ظرفیت ها و تعامل با دولت و نماینده کهگیلویه سعی خواهم کرد موثر واقع شوم چرا که جای کار بسیاراست و این بخش با داشتن مردمانی عزیز و کم توقع نخبه پرور و با استعداد است.

وی از سوابق کاری خود گفت و گفت  : برای کار آمدم و از حسن اعتماد مدیران وزارت کشور تشکر می کنم و تلاش می کنم با عملکرد مناسب پاسخ این اعتماد را بدهم چرا که خدمت به مردم ارزش و احترام فراوانی دارد.

خواجوی گفت :  در شرایطی حکم بخشداری گرفتم که عوامل قدرتمند در رأس استان قرار دارند، از عزم خود برای پیگیری مطالبات مردم بخش سوق خبر داد.

بخشدار سوق گفت: برای پیگیری مشکلات بخش از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کردو  خدماتی در بخش انجام گرفته اما باید کاری فراتر از بخشداری صورت گیرد.

خواجوی با تقدیر از بخشدار سابق گفت : باید نگاه مسؤولان استان و شهرستان به بخش معطوف شود تا بتوانیم کاری انجام دهیم.

توضیح یک نکته  : متن صحبت های امامان جمعه سوق و دهدشت از خبرگزاری فارس گرفته شد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :