پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

تشکل های دانشجویی انجمن اسلامی پیروان خط امام خطاب به ستار هدایت خواه  نماینده سابق مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نامه ای سرگشاده منتشر کردند.

به گزارش“گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، متن این نامه بدین شرح است ؛

به فکر آبروی نظام باشید و شفاف سازی کنید

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب آقای ستارهدایت خواه

طی روزهای اخیر انتشار نامه جنابعالی خطاب به مسولان وزارت علوم  بخشی از تخلفات و قانون گریزی های شما و سایر دوستان تان در مجلس  و دولت وقت را برملاساخت.  چنین مستنداتی نشان دهنده فساد سازمان یافته ای ست که سیستم و دستگاه اداری کشور و بویژه نهاددانشگاه  با آن روبه روست، براستی  جناب هدایت خواه و سایر همفکران شان با چه حمایت ها و از طریق چه مکانیزم هایی  این امتیازات را به  نزدیکان جریانی خود اهدا کرده اند.
نگاه به ماجرای بورسیه‌های غیرقانونی در بسترِ کنونی نهاد دانشگاه می‌تواند ابعاد آن را روشن‌تر کند. اگر این بستر در وضیعتی مطلوب قرار داشت می‌شد به بورسیه‌های غیرقانونی تنها به چشم تخلف نگاه کرد اما در فضایی که دانش و دانشگاه را تنها در ازای پول می‌توان تجربه کرد، در روزگاری که جمعیت دانشجویانِ مشمول آموزش رایگان به کم‌تر از ۷ درصد رسیده  و در وضعیتی که فقیرسازی نیروی کار روز‌به‌روز تشدید می‌شود و از سوی دیگر با پدیده‌ی دانشجو-کارگر مواجه ایم، و در وضعیتی که روند بومی‌گزینی مانع از تحصیل دانشجویان استان‌های محروم در دانشگاه‌های برتر کشور شده‌است، بهره‌مندیِ برخی افراد از بورسیه‌ی تحصیلی – به بهانه‌ی انقلابی‌تربودن نسبت به دیگران یا توجیه‌های دیگری که در این سال‌ها کم نشنیدیم – نمی‌تواند تنها یک تخلف اداری ساده تلقی شود.
ما دانشجویان پیروان خط امام از شما انتظار شفاف سازی، پاسخگویی قانونی و رسانه ای نسبت به تخلفاتی مربوطه را داریم.

همچنین خواهانیم‌ که دستگاه قضا چشم خود را بر چنین فسادی که چوب حراج به ساحت علم و دانشگاه زده است، نبندد و تا حصول نتیجه و محاکمه عاملین و بانیان متخلف موضوع را به جد پیگیری نماید، تا سبب جلب اعتماد جامعه دانشگاهی به استقلال و سلامت نهاد قضا گردد.

دانشجویان انجمن اسلامی پیروان خط امام دانشگاه یاسوج

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :