پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان ،فرماندار و برخی از اعضای شورای اداری و تامین پاسگاه انتظامی روستای راک در کهگیلویه تاسیس و افتتاح شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، فرماندار کهگیلویه گفت : این پاسگاه با حداقل امکانات فعلا تاسیس شده و آموزش وپرورش دهدشت در واگذاری ساختمان مدرسه به این پاسگاه نقش خوبی ایفا کرد.

علی رضا اتابک از فرمانده نیروی انتظامی خواست نسبت به تکمیل امکانات و سایر موارد لازم برای این پاسگاه تلاش کند.

اتابک  گفت: آنچه امروز مهم است در جامعه توسعه شکل نمیگیرد مگر اینکه زیر ساخت های آن در کنارش شکل بگیرد و  امنیت و آرامش در کنار سایر نهاد ها و لازم و ضروری است.
اتابک گفت: هر کاری که در نظام صورت میگرد مرهون تلاش شهیدانی است که خون خود را در این راه نثار کردند و نیروی انتظامی نیز در استقرار نظم و امنیت و در کل کشور شهدایی را نثار انقلاب کرده است تا امنیت در تمام نقاط کشور برقرار باشد.
وی افزود: امروز در شهرستان کهگیلویه که یکی از شهرستان های بزرگ استان است، نیروی انتظامی نیز برای نظم و امنیت بیشتر در دهستان راک این پاسگاه را افتتاح کرد و احساس شد که مردم نیاز به راه اندازی این پاسگاه را دارند که بسیاری از مشکلات تردد تا سوق با راه اندازی این مکان حل خواهد شد و هرچند این منطقه از لحاظ مختلف امن است اما به هر حال وجود این پاسگاه در این منطقه لازم است.
سردار انصاری فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: امنیت همانند اکسیژن برای انسان است و اگر اکسیژن لحظه ای قطع شود آن انسان جان خود را از دست میدهد.
انصاری گفت: امنیت اگر نباشد عدالت در توسعه و‌رفاه محقق نخواهد شد.همچنین  در تمام ساعات و موقعیت های مکانی وجود امنیت ضروری است و ما به برکت تدابیر حکیمانه رهبری شاهد امنیتی در غرب آسیا هستیم، منطقه ای که کاسه ای پر از خون است و این امنیت در تمام جهان زبان زد است.
وی  به زمین انداختن پهباد آمریکایی اشاره کرد وگفت : وقتی همرزمانم در سپاه پاسداران از رهبری این امر را می خواهند و با وجود مخالفت برخی از مسئولین، رهبری اجازه زمین انداختن پهباد آمریکایی را صادر کردند و همین امر موجب افزایش اقتدار ماشد.
فرمانده انتظامی استان گفت: بعد از سرنگونی پهباد و توقیف کشتی، ترامپ و کشورهای اروپایی نشستند و برای برگشتن حیثیت و آبروی رفته  خود نتیجه گرفتند که  به ایران حمله نظامی کنند. اما  ترامپ برای این کار با نوکران منطقه ای خود و با نتانیاهو مشورت کرد و نتانیاهو به ترامپ گفت که  ایران رهبری دارد که اگر کسی کوچکترین تعرضی نسبت به ایران صورت گیرد خاک تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کند و هر گز این کار را انجام ندهید که این کار خود کشی است. حال اینها حکایت از چه مسئله ای دارد؟
انصاری گفت: مردم دشواری های متتعددی را دیدند اما با همه این ها پای کار نظام جمهوری اسلامی ایران ماندند و این را بارها با خون خود و با مال خود نشان دادند و حال مسئولین باید پاسخ سوالات مردم در زمینه های مختلف‌ را دهند. 
وی افزود: برای راه اندازی پاسگاه باید از ستاد کل نیروهای مسلح مجوز گرفته شود و آنقدر نامه نگاری شد تا توانستیم پاسگاه های جوکار، موگرمون ، راک ویک پاسگاه در بهمئی را راه اندازی کنیم.
انصاری تصریح کرد:  دشمن در جنگ سخت نتوانسته با جوانان ایران زمین مقابله کند و در همین راستا از راه جنگ نرم وارد شد و با افزایش آسیب های اجتماعی نیت نابودی خانواده های ایرانی را دارد. در بحث آسیب های اجتماعی، خانواده ها ، علما ، فرهنگیان و مدارس باید تلاش کنند و ۲۷ نهاد باید به همراه نیروی انتظامی وارد کار شود تا مشکلات برطرف شوند.
وی افزود: در بحث مواد مخدر ۸۰۰ جلسه و کار گروه فرهنگی انجام شد تا بتوانیم پیشگیری لازم در زمینه آسیب های اجتماعی همه وارد شوند و دغدغه خود بدانند تا مشکلات برطرف شود.
سردار انصاری به نیروهای تحت امر خود توصیه ای کرد و گفت: با نان خشک پاسگاه خود بسازید ولی به میهمانی هیچ مسئول و شخصی نروید.
سردار انصاری در حاشیه این آیین افتتاح از کشف و ضبط کلاهای قاچاق خبر داد و گفت: ۷ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در محور های مواسلاتی استان کشف شد و در همین راستا قریب به  ۱۰۰۰ نفر قاچاقجی را دستگیر کردیم و ۵۰۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاجاق توقیف شد.
انصاری گفت: به لطف اللهی و با همت و تلاش همکاران و شورای تامین استان و شهرستان ها توانستیم در رتبه های برتری قرار بگیریم.

همچنین سرهنگ دیماز فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه از آموزش وپرورش دهدشت بخاطر همکاری با نیروی انتظامی تقدیر کرد.

در این مراسم که زیر بارش باران انجام می گرفت پاسگاه انتظامی روستای راک رسما افتتاح شد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :