پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

رزمایش پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه مائده دهدشت برگزار شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری کهگیلویه ،مدیر آموزش وپرورش دهدشت و اصحاب رسانه رزمایش پدافند غیر عامل با هدف آمادگی برای مقابله با خطرارت احتمالی و با مشارکت هلا احمر ،مدیریت بحران شهرستان،شبکه بهداشت ،آتش نشانی و مرکز فوریت های اورژانس در دبیرستان دخترانه مائده دهدشت برگزار و دانش آموزان راه های مقابله با خطرات احتمالی  را تمرین کردند.

فرماندار کهگیلویه در ابتدای این رزمایش گفت : پدافند غیر عامل برای ایجاد آمادگی و حفظ آمادگی در مقابل خطرارات احتمالی است و این موضوع از قدیم تا امروز معمول و مرسوم بود.

علی رضا اتابک گفت : همایش پدافند غیر عامل و فلسفه پدافند غیر عامل  تبدیل تهدید ها به فرصت هاست و در حالتی که در حالت جنگ نباشیم و در واقع حالت غیر جنگی را پدافند غیر عامل تعریف و تشریح می کنند.

وی گفت : امروز آمادگی در پدافند غیر عامل حساس تر از حالت جنگی است و اساسا در هر نقطه و مکانی وقتی ایجاد آمادگی شود برای دفع خطرات احتمالی این در واقع تعریف پدافند غیر عامل است حالا ممکن است این حالت زمین لرزه ،زلزله ،سیل ،آتش و هر عامل خطرزای دیگری باشد.

اتابک گفت : از صدر اسلام وابتدای تاریخ بشریت تا امروز و تاکید روایات متعدد همواره بحث پدافند غیر عامل بوده و این نشان می دهد انسان باید در همه صحنه ها آمادگی کامل داشته باشد که تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

فرماندار کهگیلویه افزود : تهدیدات جوامع نوین تهدیدات الکترونیکی و جنگ های نرمی که ایجاب می کند در مقابل این تهدیدات نوین آمادگی کامل داشته باشیم و آمادگی غیر عامل باعث می شود از شرایط سخت عبور کنیم.

علی رضا اتابک گفت : در بحث آموزش هم بحث پدافند ضروری است و نسل جوان و نوجوان باید آموزش های لازم را دیده و کمک کنند هزینه ها کمتر شده و خطرات به حداقل برسد و در تمام دنیا در شاخص های ارزیابی به موضوع پدافند غیر عامل پرداخته و برای کاهش خطرات در شرایط بحران برنامه ریزی می کنند.

فرماندار کهگیلویه گفت : در هر شرایط باید بسته پدافند داشته باشیم چه در حوزه شرایط فیزیکی و ساختمان و جانمایی،فرهنگی و اقتصادی و همه این مفاهیم ساده در واقع همان تعریف پدافند غیر عامل است.

علی پورک پور مدیر آموزش وپرورش ضمن عرض خوشامد گفت : دست همه عوامل اجرایی و اصحابی رسانه را برای برگزاری این رزمایش می فشاریم و قدردان حضور همه شما هستیم.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :