پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

اداره‌کل هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد طی اخطاریه‌ای از ورود سامانه بارشی به استان از روز جمعه و فعالیت این سامانه تا روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، اداره‌کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با صدور اخطاریه‌ای از ورود سامانه بارشی جدید به استان خبر داد در این اخطاریه آمده بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی بتدریج از روز جمعه تا اواخر وقت روز یکشنبه در سطح استان است.

اوج فعالیت این سامانه بارشی طی روزهای شنبه و یکشنبه خواهد بود قابل ذکر است با توجه به ماهیت سرد بودن این سامانه بارش برف در مناطق سردسیری و مستعد طی روزهای شنبه و یک‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

در این اخطاریه با اشاره به اینکه این سامانه بارشی تمامی مناطق استان را در بر می‌گیرد، آمده؛ بارش باران، در مناطق سردسیری و مستعد بارش برف، رعد و برق و وزش باد شدید، گاهی تگرگ ، کولاک برف و در بعضی ساعات مه آلود بودن پدیده سامانه بارشی جدید است.

طبق اعلام هواشناسی با توجه به شدت بارش‌ها آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید در محورهای مواصلاتی دور از انتظار نیست، ضمن اینکه این سامانه اواخر وقت یکشنبه ۱۷ آذر ماه از استان خارج می‌شود.

در این اخطاریه آمده هشدارهای جوی اختلال در تردد جاده‌ای و کوهستانی به دلیل لغزندگی و کاهش دید افقی و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیری، اجتناب از ترد غیر ضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی و به همراه داشتن زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی در کوهستان و  پرهیز از صعود به ارتفاعات، اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی کنترل دما و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ و دامداری‌ها جهت کاهش خسارات احتمالی و اتخاذ تدابیر لازم توسط مدیریت بحران توصیه می‌شود.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :