پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

حجم مراجعه به بیمارستان و اورژانش  دهدشت  و گسترش بیماری سرماخوردگی در سطح شهر باعث شد تا رئیس شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه به همراه معاون شبکه و رئیس بیمارستان دهدشت در دفتر فرماندار کهگیلویه حضور یافته و در مورد راه های کنترل این بیماری تشکیل جلسه دهند.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه  گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه در کنترل بیماری آنفلوانزا مراجعه بیماران به مراکز درمانی کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش“گروه سلامت پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علیرضا اتابک  اظهار داشت: با حمایت و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی آمادگی کامل برای کنترل بیماری آنفلوانزا در این شهرستان وجود داشته باشد.

فرماندار کهگیلویه گفت : بیماری در سطح شهرستان در سطح زیادی شیوع دارد و با توجه به مسری بودن برای مقابله با آن باید آمادگی کامل داشته باشیم.

وی مراقبت و رعایت مهارت‌های اجتماعی و تلاش آموزش وپرورش درجهت فرهنگ سازی و تبلیغات و اطلاع رسانی شبکه بهداشت و بیمارستان را ضروری خواند و افزود: اطلاع‌رسانی پیشگیرانه مهم است و باعث کاهش مراجعات به مراکز درمانی می‌شود.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه تاکید کرد: همه نهادها و ادارات در کنترل این بیماری همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه گفت: وضعیت بیماری آنفلوانزا در این شهرستان بحرانی نیست و قابل کنترل است.

محمدطاهر طبیب‌زادگان امروز در نشست شورای  سلامت که با محوریت کنترل بیماری آنفولوانزا در فرمانداری برگزار شده بود، اظهار داشت: با شیوع این بیماری در سطح کشور شهرستان کهگیلویه نیز درگیر ویروس شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: این بیماری به مراقبت زیاد نیاز دارد و برای کنترل همکاری ادارات را می‌طلبد.

وی گفت: واقعیت این است که ما در شرایط بحرانی و اضطرار نیستیم و این بیماری قابل پیش بینی بود اما تفاوت آن با گدشته این است که امسال زودتر شروع شد.

وی با بیان اینکه شرایط در کنترل است و آمارهای رسانه‌ها واقعی نیست، ادامه دهد: اغراق‌گویی در آمار مبتلایان با ایجاد فضای روانی شرایط را سخت کرده است.

این مسئول تصریح کرد: در اوراژنس تعداد پزشکان را افزایش دادیم ولی مردم بدانند شرایط تحت کنترل است و از مراجعه بی‌جهت به اورژانس خوداری کنند.

وی گفت: این بیماری در گروه‌های پر خطر آسیب‌زاست که مشخص است و نهادها و ادارات بر اساس پروتکل وزارت بهداشت همکاری کنند.
 وی با انتقاد از تعطیلی مدارس گفت که این شیوه برخورد با بحران درست نبود و باعث التهاب جامعه می شود.

طبیب‌زادگان بیان داشت:
داروی انفولوانزا به اندازه کافی داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد ضمن اینکه واکسن این بیماری صرفا برای بیماری پرخطر است و زمان تزریق آن قبل از شروع بیماری است.

به گفته رییس شبکه بهداشت و درمان کادر پرستاری و متخصص عفونی با غربالگری موارد مشکوک را تشخیص و با بستری تحت مراقبت قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت سعی کردیم با کار تبلیغاتی و رسانه‌ای و حضور در مدارس نسبت به فرهنگ سازی تلاش کنیم.

این‌مسئول گفت: انتظار داریم آموزش و پرورش نسبت به آموزش دانش‌آموزان بیشتر تلاش کند و به دانش آموزان مشکوک به بیماری اجازه استراحت و مراقبت در خانه داده شود

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :