پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

فرماندار کهگیلویه از محل و روند احداث سدشهید دل نسب  کوهبرد بازدید کرد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علی رضا اتابک به همراه رئیس جهاد کشاورزی از محل احداث سد شهید دل نسب کوهبرد اتها سد آبی خاکی کهگیلویه بازدید و از نزدیک مشکلات و چالش های پیش روی احداث این سد بررسی کرد.

سد خاکی کوهبرد در نزدیکی شهر دهدشت  قابلیت آبیاری کردن حدود ۳۵۰ هکتار از زمین های پایین دست را دارد و به گفته پیمانکار این طرح کشاورزی ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر اعتبار لازم تخصیص داده شود در آینده نزدیک آبگیری و زمین های پایین دست زیر کشت می روند.

فرماندار کهگیلویه احداث این سد را تحولی در حوزه کشاورزی دانست و گفت : تلاش می کنیم با رایزنی با مرکز استان و تشویق جهاد کشاورزی مشکلات پیش روی ادامه احداث سد حل و انشالله فرایند احداث آن با سرعت انجام و به نتیجه برسد.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت : این سد خاکی ۳۵۰ هکتار از زمین های اطراف را زیر پوشش قرار می دهد و حدود ۳۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند.

نیکویی زاده گفت : تاکنون ۲۰۰میلیارد ریال در این طرح هزینه شده و برای اتمام طرح ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

در پایان این بازدید فرماندار کهگیلویه ،رئیس جهاد کشاورزی و پیمانکار و مهندسان مشاور این طرح در جلسه ای به بررسی مشکلات پیش رو پرداخته و مقرر شد با رایزنی و نامه نگاری با مرکز استان اعتبار لازم برای اتمام پروژه جذب شود.

این سد ظرفیت ذخیره ۲ و نیم میلیون متر مکعب آب را دارد و با هدف کنترل سیلاب های فصلی ،توسعه کشاورزی و کمک به حوزه گردشگری احداث می شود و ارتفاع سد ۲۰متر و تاکنون ۱۶ متر خاک ریزی شد و طول تاج سد ۳۱۷ متر عرض فوقانی ۸ متر خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :