پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،  مراسم باشکوه گرامیداشت یاد وخاطره سردار سرافراز،اسطوره جهان اسلام ،سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حسینیه مرحوم کرمی شهرستان باشت برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که باحضورامام جمعه محترم شهرستان باشت،نماینده محترم شهرستانهای باشت وگچساران در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار باشت،بخشدار ،شورای اسلامی شهرستان ومسئولین شهرستان باشت واقشار مختلف مردم ولایتمدار شهرستان، برگزار شد یاد وخاطره دلاوریها ،شجاعتهاوایثارگریهای سپهبدشهیدحاج قاسم  سلیمانی که در حادثه ترور پهبادهای آمریکای جنایتکار وتروریست به درجه رفیع شهادت نائل شد،گرامی داشته شد.

حجت الاسلام عبودی امام جمعه شهرستان باشت با بیان اینکه سردار سلیمانی در تمام قلوب مردم جای داشت و همه نسبت به ایشان محبت داشتند، بیان کرد: در بین رزمندگان و فرماندهان کسی را نمی توان پیدا کرد که به اندازه سردار سلیمانی در دل ها نفوذ داشته باشد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی در میان دوست و دشمن از احترام برخوردار بود، تصریح کرد: اخلاص و پاکیزگی از دیگر ویژگی های سردار شهید سلیمانی بوده است.

حجت الاسلام عبودی یادآور شد: سردار سلیمانی فرمانده محور مقاومت و مؤسس مقاومت جهانی بود و تیپ فاطمیون و امثال آن را راه اندازی کرد و با وجود مسئولیت های مختلف چیزی جز اخلاص و پاکیزگی در وجود او جای نداشت.

امام جمعه باشت خاطرنشان کرد: سردار شهید سلیمانی دارای حسنات و ویژگی های اخلاقی بسیاری بود و امروز هم بعد از شهادت، خداوند این خصوصیات ویژه اخلاقی ایشان را آشکار می کند.ایشان فارغ از هرگونه خط سیاسی بودند وتنها به فکر امنیت وآرامش مسلمانان جهان بودند

غلامرضا تاجگردون نیز تواضع، احساس تعلق به خانواده های شهدا، احساس معنویت و پاکیزگی را از دیگر ویژگی های سردار سلیمانی برشمرد و بیان کرد: ویژگی های بی شمار سردار سلیمانی از او یک چهره ماندگار ساخته است و امیدواریم از سفره برکت اخلاص، پاکیزگی و مجاهدت این شهید بزرگوار، آینده مقاومت روشن و آشکار شود.

وی با تاکید بر ابعاد بین المللی شخصیت این شهید گرانقدر ادامه داد : تعبیر شخصیت بین المللی تنها محدود به سوریه، لبنان و یمن نیست، بلکه خدمات این شخصیت فراتر از این محدوده های جغرافیایی است و نتیجه تلاش ها و مجاهدت های این شهید گرانقدر با نابودی داعش حتی به قلب اروپا نیز رسید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نمونه بارزی از شجاعت،تدبیر، غیرت،وطن دوستی و مردم داری است که همین ویژگی ها باعث محبوبیتش در قلب ایرانیان و مردم منطقه شده است.
غلامرضا تاجگردون افزود:اگرچه شهدای مقاومت رفتند هزاران قاسم سلیمانی در این روزها رویش کرده است وراه اورا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ادامه خواهند داد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:وحدت قلوب همه مردم ایران ثمره خون سردار حاج قاسم سلیمانی است که درآئین های تشییع و گرامی داشت یاد و خاطره او متجلی شد.

غلامرضا تاجگردون همچنین  تواضع، احساس تعلق به خانواده های شهدا، احساس معنویت و پاکیزگی را از دیگر ویژگی های سردار سلیمانی برشمرد و بیان کرد: ویژگی های بی شمار سردار سلیمانی از او یک چهره ماندگار ساخته است و امیدواریم از سفره برکت اخلاص، پاکیزگی و مجاهدت این شهید بزرگوار، آینده مقاومت روشن و آشکار شود.

در ادامه این برنامه نوحه سرایی وسینه زنی دلدادگان ویاران این شهید والامقام با زیبایی هرچه تمام تر به پایان رسید.

 

“پایگاه تحلیلی خبری صبح خرد”

خبرنگار وعکاس:آیت اله ظفری

این خبر را به اشتراک بگذارید :