پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیر کل امور عشایری با فرماندار کهگیلویه دیدار کرد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، صبح امروز مدیر کل امور عشایری استان با فرماندار کهگیلویه دیدار و در مورد مشکلات و چالش های پیش روی عشایر شهرستان گفتگو کردند.

فرماندار کهگیلویه گفت : جامعه عشایری شهرستان نیاز به کمک و مساعدت دارند و نیاز هست مجموعه مدیریتی شهرستان نسبت به مشکلات عشایر شهرستان کوشا باشند.

علی رضا اتابک افزود : با توجه به اینکه عمدتا عشایر در مناطق صعب العبور هستند و مشکلات خاص خود را دارند لازم است مشکلات آنها به حداقل برسد تا این ذخایر گرانقدر نظام و انقلاب که نقش مهمی در حفظ سنت ها و آداب کهن دارند دغدغه کمتری داشته باشند.

اتابک ادامه داد ؛ از عمده مشکلات عشایر شهرستان بحث سوخت است که با توجه به فصل سرما لازم است با حساسیت ویژه پیگیری شود.

فرماندار کهگیلویه گفت : اگر خدمات به نحو درست بین عشایر انجام شود حاکمیت بهتر می تواند به عنوان یک سرمایه ارزشمند به آنها نگاه کند عشایر نیز نگرشی مثبتی نسبت به حاکمیت خواهند داشت.

اتابک در پایان ضمن تاکید به برپایی جشنواره عشایر در دهه مبارکه فجر گفت : لازم است امور عشایری شهرستان در دهه فجر جشنواره عشایر را برگزار کند و با توجه به وسعت زیاد شهرستان کهگیلویه حمایت از عشایر لازم است و امیدواریم این حمایت ها تداوم داشته باشد.

مدیر کل امور عشایر استان در این دیدار گفت : شهرستان کهگیلویه اولین شهرستانی است که برای بررسی شرایط عشایر و دیدار با فرماندار حضور پیدا کردیم و با توجه به شناختی که از فرماندار شهرستان دارم علاقه زیادی به عشایر دارند و این به اصل موضوع کمک فروانی می کند.

بهمن آزادی  گفت : عشایر همواره چه در جنگ تحمیلی و هم در زمان مبارزه با رژیم شاه خوش درخشیدند و حقیقتا عشایر استان ما با عشایر کشور تمایز دارند و شاهد بودیم در دفاع مقدس داوطلبانه اسلحه به دست گرفته و در جبهه های جنگ حضور فعال داشتند.

آزادی ادامه داد ؛ انتظار داریم فرماندار شهرستان نسبت به موضوع ارزش افزوده نگاه ویژه ای داشته باشد چرا که عشایر واقعا مستحق کمک هستند بخاطر اینکه با کمترین امکانات تلاش می کنیم بهترین خدمات را به آنها ارائه دهیم.

مدیر کل امور عشایری افزود : نقطه امید عشایر مجموعه مدیریتی ما و فرماندار شهرستان هستند و امیدوارم در حوزه ارزش افزوده یا امور عشایری  همکای فرماییدتا بتوانیم با ایجاد بستر مناسب خدمات بهتری ارائه دهیم.

در این دیدار اجتهادی مدیر امور عشایری کهگیلویه و آویزش مدیر منابع طبیعی شهرستان نیز حضور داشتند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :