پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با همکاری سه جانبه آموزش وپرورش ،محیط زیست و آب منطقه ای همایش یک روزه “قطبی تخصصی ویژه دبیران درس انسان و محیط زیست” در دهدشت برگزار شد.

این همایش به همت واحد سرگروه های آموزشی آموزش وپرورش دهدشت و  با حضور مدیران ادارات آموزش وپرورش ،محیط زیست و آب منطقه ای و با شرکت دبیرانی از  آموزش وپرورش شهرستان های دهدشت،لنده  و چرام و مناطق چاروسا و دیشموک در سالن هلال احمر کهگیلویه برگزار شد.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت گفت : عنوان جدید درسی جدیدی به نام “انسان و محیط زیست”  از ابتدایی سال تحصیلی آموزشی ۹۷-۹۶ در پایه یازدهم تدریس می شود که هدف آن آگاهی بخشیدن به دانش آموزان برای حفاظت از محیط زیست و اینکه دانش آموزان مهارت های زیست محیطی را بیاموزند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، علی پورک پور افزود : خوشبختانه امروز شاهد هستیم نگاه جامعه به مقوله محیط زیست تغییر کرده و مردم بیشتر از گذشته  به محیط زیست توجه می کنند و این موضوع به عنوان یک فرهنگ در سطح جامعه جا افتاد.

مدیر آموزش وپرورش گفت : فرهنگ رعایت مسائل زیست محیطی فراگیر شده و درس انسان و محیط زیست هدف نهایی آن همین است که اساسا محیط زیست جزئی از زندگی است و اهمیت زیادی دارد.

پورک پور گفت : درس انسان و محیط زیست هفت موضوع ؛ هوا ،آب ،خاک ،زباله ،انرژی ،محیط زیست و تنوع زیستی دارد که هر کدام توضیح و تفسیر خاص خود را دارد که دقت در این کتاب نشان می دهد که اساسی ترین موضوعات زیست محیطی را به نحوی دلنشین به دانش آموزان آموزش می  دهد.

در ادامه روح اله عزیزی رئیس محیط زیست شهرستان کهگیلویه ضمن خیرمقدم به بحران های امروز محیط زیست به خصوص افزایش و سرانه تولید بالای پسماندها در استان و شهرستان پرداخت  و نقش آموزش و پرورش را آموزش دانش آموزان و نسل آینده در حفاظت از محیط زیست بسیار تاثیرگذار دانست.

عزیزی افزود  : سرانه تولید زباله در استان و شهرستان ها ۱۲۰۰تا ۱۳۰۰ گرم در روز به ازای هر نفر است  که دوبرابر نرم کشوری است و می طلبد با آموزش همگانی محیط زیست و کاهش زباله از مبدا تولید در حفاظت از محیط زیست گام برداشت .

رئیس محیط زیست کهگیلویه گفت : محیط زیست پدیده ای جدی و حفظ آن مقوله ای جدی تر و خطراتی که امروزه متوجه آن است خیلی خیلی جدی است  ؛ چه در عرصه محلی ، چه در عرصه ملی و چه در عرصه بین المللی نسبت به محیط زیست توجه کافی نداریم و روزی متوجه خواهیم شد که دیگر کار از کار گذشته باشد.

در پایان دکتر حسینی مدرس استانی کارگاه به تحلیل کتاب انسان و محیط زیست و مفاهیم زیست محیطی پرداخت.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :