پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

همزمان با سراسر کشور و با حضور فرماندار کهگیلویه و برخی از اعضای شورای اداری “زنگ انقلاب” در هنرستان دخترانه فاطمیه دهدشت نواخته شد.

فرماندار کهگیلویه خطاب به دانش آموزان گفت : تاریخ انقلاب اسلامی ،تاریخی سرشار از رشادت ،فداکاری و ایثار است و شما باید با مطالعه آن درس گرفته و بدانید چه نقشی د ارید و در چه مقطع مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی حضور دارید.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علی رضا اتابک گفت : انقلاب اسلامی ایران دو بال اساسی به نام های  جمهوری و اسلامی دارد که هر کدام بر اساس نقش و رویکرد آن تعریف مشخص و معینی دارد.

فرماندار کهگیلویه گفت : جمهوریت نظام اسلامی نشان مشارکت مردم و انتخاب های آنها است وبر اساس رای و نظر مردم شکل می گیرد که همان دموکراسی است و قسمت اسلامی آن که هدف آن پایبندی به اصول اساسی است که از اسلام و شریعت نشات می گیرد و معتقدیم تعالیم قرانی و آموزهای دینی راهی برای رسیدن به سعادت و ساختن انسان است.

فرماندار گهیلویه تصریح کرد ؛ نظام جمهوری اسلامی همه ابعاد زندگی و حاکمیت را در نظر گرفته و ما در حالی وارد چهل و یکمین سالروز انقلاب می شویم که شما دانش آموزان باید نسلی پویا و با دانش باشید و بدانید در چه مقطعی از تاریخ انقلاب قرار دارید و برای گذر از این شرایط باید تلاش کنید چون شما چشم و چراغ آینده کشور هستید و باید تاریخ انقلاب را مطالعه کرده و درس بگیرید ؛چون تاریخ انقلاب ، تاریخی سرشار از ایثار ،رشادت و فداکاری است.

مدیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از فرماندار و اعضای شورای اداری گفت : انقلاب اسلامی ثمره از خودگذشتگی و فداکاری مردم ایران است و باید در حفظ و مراقبت از آن کوشا باشیم.

علی پورک پور گفت : همزمانی یوم الله ۲۲ بهمن امسال با مراسم چهلمین روز سردار بزرگ اسلام قاسم سلیمانی به ارزش و اهمیت این روز افزود و لازم است در تمامی مدارس همراه با مراسمات دهه مبارکه فجر یاد و خاطره شهید سلیمانی نیز گرامی داشته شود.

در پایان این مراسم زنگ انقلاب نواخته شد.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :