پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت:۱۰هزار خانوار مناطق محروم استان در سال آینده انشعاب گاز رایگان دریافت می کنند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، رحمان خادم داشت: اعتبار مورد نیاز اشتراک گاز این تعداد خانوار کهگیلویه و بویراحمدی در مناطق دشمن زیاری،قلعه رئیسی،مونه، چیتاب،دیشموک،ممبی و سرآسیاب که بیشتر آنان از بنیه مالی خوبی برخوردار نیستند در بودجه سال آینده پیش بینی شده است .

وی بیان کرد:واگذاری انشعاب رایگان گاز برای این مناطق از سال ۱۳۹۶ تاکنون  در دست پیگیری مسئولان بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هم اکنون طرح های گازرسانی بزرگی در مناطق مختلف استان در دست اجراست عنوان کرد: گازرسانی به مجموعه روستاهای ممبی و سرآسیاب یکی از مهمترین این پروژه هاست که برای فاز جدید اجرایی آن ۲۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان  و برای خرید تجهیزات لوله  این طرح نیز ۲۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی همچنین از اختصاص ۱۷ میلیارد تومان اعتبار  برای عملیات اجرایی طرح گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک و ۱۵ میلیارد تومان جهت تامین تجهیزات این طرح خبر داد.

خادم بیان کرد: طرح گازرسانی به منطقه زیلایی نیز با ۵۴ میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود.

وی همچنین از کلنگزنی و افتتاح ۱۶ طرح گاز رسانی کهگیلویه و بویراحمد همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

خادم  تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۸۰ روستای استان  به شبکه گاز متصل و ۹۴ روستای دیگر برای انجام عملیات گازرسانی کلنگ زنی می شود.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افتتاح گازرسانی به ۲۵ واحد صنعتی با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از دیگر برنامه های توسعه ای پیش بینی شده در دهه فجر امسال شرکت گاز استان است.

وی میزان مصرف هر شبانه روز گاز در کهگیلویه و بویراحمد را سه میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب تا چهار میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: میزان مصرف گاز امسال در استان نسبت به پارسال  ۱۷ درصد افزایش یافت.

خادم گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نزدیکی به منابع گاز مشکل افت فشار گاز ندارد اما برای پیشگیری از افت فشار گاز در استان های دیگر به ویژه شمال کشور نیازمند مشارکت مشترکان هستیم.

وی گفت: برای مدیریت مصرف گاز صنایع در روزهای سرد زمستان سختگیرانه عمل می شود به طوری که گاز کارخانه سیمان یاسوج قطع شده و  این کارخانه در حال اسفاده از سوخت دوم هستند.

وی تاکید کرد: تاکنون در گچساران ۱۰۰درصد ( جشن سبز در آن برگزار شده است)، باشت ۹۵ درصد ، بویراحمد ۷۶ درصد،دنا ۹۳ درصد ،کهگیلویه  درصد۷۲، چرام درصد۸۵، لنده ۶۵ درصد بهمئی ۳۸ درصد گاز دار از نعمت گاز بهره مند شده اند.

خادم ابراز داشت: تاکنون۷۷۳ روستای استان گازرسانی شده و تا پایان دهه فجر این آمار به ۸۰۵ روستا خواهد رسید.

وی ادامه داد: هزار و ۱۷۵ روستایی کهگیلویه و بویراحمد قابلیت گازرسانی دارند.

خادم تاکید کرد: روستاهای بالای ۲۰ خانواری که هزینه هر انشعاب بیش از ۱۲ میلیون تومان نشود واجد شرایط گازرسانی هستند./خبردنا

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :