پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

یکهزار و دویستمین خانه قدیمی واقع در بافت فرسوده شهر دوگنبدان روز دوشنبه در آئینی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه،استاندار و برخی مسئولان بهره برداری شد.

به گزرش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد” ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آئین بهره برداری از این واحد مسکونی گفت: تاکنون یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی واقع در مناطق دارای بافت فرسوده و پایین شهر دوگنبدان شامل سادات،رادک،لبنان،مرکز شهر و دیگر نقاط این شهر نوسازی شده است.
حسین کلانتری افزود: این تعداد واحد مسکونی با استفاده از ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی کم بهره، ۶۰میلیون ریال تسهیلات بانکی بلاعوض و کمک هایی مانند تخریب رایگان بازسازی و نوسازی شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده تا سه سال دوره تنفس، چهار درصد کارمزد و ۱۵ سال دوره بازپرداخت دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جمع آوری انشعاب‌های برق، آب و گاز، تخفیف در پروانه‌های ساختمانی و ضمانت زنجیره‌ای از دیگر خدمات ارائه شده برای احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۶۰۰ واحد مسکونی دیگر در بافت فرسوده شهر دوگنبدان در حال نوسازی است.
استاندار میزان تسهیلات بلاعوض نوسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان را ۶۵۰ میلیون ریال و تسهیلات بلاعوض را نیز ۱۱۰ میلیون ریال عنوان کرد.

وی اظهار کرد: از این میزان اعتبارات ۲۰۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض و مابقی بصورت تسهیلات بانکی پیش بینی شده است.
پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده گچساران وجود دارد که هم اکنون ۲۵ هزار نفر در این واحدهای مسکونی ساکن هستند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :