پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

راههای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نوشته مسعود خسروانی؛ مسئول اداره دامپزشکی شهرستان امیدیه:
با سلام خدمت همشهریان عزیز ؛ ظهور کرونا ویروس و شیوع رو به افزایش آن در سطح جامعه بهانه ای شد تا چند نکته را به اختصار خدمت عزیزان عرض کنم :
۱_موضوع را جدی بگیریم و در رعایت نکات بهداشتی حساسیت بخرج دهیم و به توصیه های بهداشتی با دقت عمل کنیم تا انشالله این وضعیت را به سلامت پشت سر بگذاریم .
۲_از مراجعات غیر ضروری به ادارات خودداری کنیم و به تذکرات نهادهای مسئول با حساسیت عمل کنیم که مقابله با کرونا ویروس یک کار جمعی و تیمی است .
۳_پاکبانان عزیز شاغل در شهرداری را درک کنیم ،در قبال دستمال کاغذی و دستکش آلوده احساس مسئولیت کنیم و حتما در سطل زباله درب دار بگذاریم نه اینکه در گوشه خیابان بیندازیم .
۴_قدردان زحمات پرسنل خدوم و فداکار بهداشت و درمان باشیم
که همینجا من هم به نوبه خودم به این عزیزان خسته نباشید و خداقوت عرض میکنم و بدانند که زحمات و از خودگذشتگی آنها بر همگان عیان است .
۵_برطبق اعلام سازمان بهداشت جهانی خطر کرونا ویروس حیوانات خانگی را تهدید نمیکند
اما اثبات شده ی صد در صدی نیست پس لازم است که در رعایت بهداشت حیوان خانگی و جدا نگه داشتن آن حساسیت بخرج دهیم .
۶_نکته آخر و مهم اینکه لازم دیدم تشکری ویژه و خاص از همکاران عزیزم در دامپزشکی شهرستان -استان و کشور داشته باشم، سربازان گمنامی که در اوج ایثار و فداکاری نه شامل شیفت بندی یک در میان مرسوم این روزهای ادارات میشوند و نه تعطیلی تاخیری این روزهای ادارات شامل حال آنها میشود
و نه تعطیلات رسمی …
در این روزها جامعه دامپزشکی کشور همگام و همپا با عزیزان بهداشت و درمان اقدام به نظارت و بازرسی به اماکن عرضه فرآورده های خام دامی در
سطح شهرستان و حومه میکنند تا مبادا سلامت غذایی جامعه دچار خدشه شود ..
صمیمانه دست این عزیزان را میفشارم و خالصانه از زحمات شبانه روزی آنها تقدیر و تشکر میکنم.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :