پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

با هیچ منطق و معادله ریاضی قابل فهم و درک نیست که آمار مبتلایان ویروس کرونا در شهر چرام از دیگر شهرهای استان بیشتر باشد‌ و مطالبه جدی شهروندان چرام جدیت بیشتر شورای سلامت برای حفاظت از سلامتی مردم است.

ویروس کرونا همچنان در جهان و ایران جولان می دهد و با افزایش آمار مبتلایان به خوبی نشان‌میدهد که مراقبت ها باید بیشتر ،شدیدتر و حساس تر باشد‌.

استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان های بوده که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در دید رسانه ها نبود تا اینکه کم کم آمارهای به ظاهر پایینی مخابره میشد که واقعیت امر چیزی غیر از آمار اعلان شده بود چرا که ظاهرا نمونه های که برای آزمایش به تهران میفرستادند با تاخیر جواب دهی میشد و همین عامل باعث شد استان محروم کهگیلویه وبویراحمد در منظر رسانه ها استانی در حاشیه امن و سفید نشان داده شود در حالی که واقعیت موضوع این نبود.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، شهر کوچک و زیبا و گردشگر پذیر چرام از جمله شهرهای بود که از همان روز اول ساکنین شهر به دلایل زیادی معتقد بودند از جمله شهرهای است که قابلیت گسترش و انتقال سریع ویروس را دارد چرا که چرام در ایام عید و بهار طبیعت دل انگیزی دارد و ساکنین این شهر که به دلایلی در شهرها و استان های دیگر زندگی می کنند علی القاعده در این وقت سال به دیار خود باز می گردند که این خود خطر بزرگی بود که متاسفانه گوشی برای شنیدن هشدارها مردم و مسئولان بهداشتی پیدا نشد و در جلا و خفا ناقلان این ویروس که در سایر شهرهای دیگر این سوغات نامیمون را دریافت کردند به چرام برده و گزارش های مردمی حاکی از وضعیت خطرناکی است که امروز در این شهر زیبا شاهد هستیم.

در میان عدم توجه مسافرین به چرام برگشته ،  بی توجهی برخی دیگر از مردم در جدی نگرفتن مراقبت ها و هشدارها ،عدم جدیت مسئولان شهر برای اجرایی کردن مصوبات شورای سلامت و بی خیالی برخی صنوف از دیگر عوامل ایجاد این مشکل است.

باید از کسانی که غیر مسئولانه دست به چنین اقداماتی زده و فضای عمومی این شهر را ناامن کرونایی سبب شدند ،  پرسید شهروندان چرامی چه گناهی کردند که باید اسیر و نگران شرایطی باشند که شما مسبب ان شدید؟

درخواست جدی مردم چرا و مطاله عمومی آنها برخورد جدی مسئولان شهر با صنوفی که به مصوبات شورای سلامت بی توجه هستند ، غربالگری عمومی تمام شهروندان و قرنطینه اجباری یا اختیاری موارد مشکوک ،شناسایی کسانی که از بیرون شهر وارد شدند و بدون ازمایش و تست با خیال راحت و احتمالا ناقل در سطح شهر می چرخند و در نهایت جدیت بیشتر فرماندار و اعضای شورای سلامت در انجام امور محوله در جریان مبارزه با ویروس کرونا است.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :