پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

بحران کرونا و گسترش آن باعث شد خیلی از کسب و کارهای مردم تعطیل شوند و عملا خیلی از صنوف نه تنها قدرت پرداخت مطالبات مالی طلبکاران خود را ندارند بلکه باید کرایه امکان صنفی خود را نیز بپردازند و این در حالی است که نه فروشی دارند و نه درآمدی ؛ بنابراین اگر دولت به مشکلات آنها رسیدگی نکند مشکلات فراوانی خواهند داشت.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،چند روزی است که در سطح استان و به ویژه دهدشت کمپینی با عنوان “هواتو دارم”  تشکیل شده که عده زیادی از صاحب خانه و مغازه ها در اقدامی انسانی قصد دارند  از دریافت کرایه خود در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹خوداری کنند.

در ادامه این روند خوب شهرداری های شهرهای دهدشت و یاسوج نیز با پیوستن به این کمپین اعلان کردند برای همکاری و همراهی با مردم آمادگی دارند.

هدایت اکبری عضو شورای شهر یاسوج با تایید این اقدام گفت : در جلسه شورای شهر مصوب شد که اماکنی که به شکل اجاره ای مربوط به شهرداری هستنددو ماه از پرداخت اجاره معاف و تخفیف ارائه پروانه ساخت نیز دو ماه دیگر تمدید شد.

اکبری همچنین گفت : تمدید پروانه ساخت نیز دو ماه نیازی نیست و تاکسی ها و عوارضات شهرداری نیز تا دو ماه نیازی به پرداخت نیستند.

شهردار دهدشت نیز گفت : با توجه به بحران ویروس کرونا و تعطیل شدن اصناف تمام مغازه های شهرداری دهدشت که به شکل اجاره در اختیار مردم هستند فعلا تا یک ماه نیازی به پرداخت اجاره نیست و در صورت ادامه تعطیلی در این باره مجددا تصمیم گیری خواهد شد.

اسفندیار برخه با تشکر از همراهی و همکاری مردم و اصناف افزود : مغازه هایی که سد معبر هستند نیز شامل این تخفیف می شوند.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :