پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

بحران‌کرونا و تبعات پس از آن باعث شد تیم اقتصادی دولت با با تصویب مصوبه پرداخت اقساط وام های قرض الحسنه را سه ماه به تاخیر بیاندازد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، علی رغم تاکید دولت و ارسال بخشنامه به تمام استان ها باز برخی بانک ها اقساط وام های قرض الحسنه را از حساب مشتریان کسر کرده که چندین مورد گزارش مردمی داشتیم که به نظر خلاف مصوبه دولت است.

با توجه به تعطیلی بسیاری از صنوف و عدم داشتن تمکن مالی صاحبان مشاغل برای پرداخت اقساط وام ها باز برخی از شعب بانک های استان اقدام به کسر اقساط یا در مواردی برقراری تماس تلفنی و عموما با ارسال پیامک خواستار پرداخت اقساط وام ها یا معوقات انها شدند که با توجه به تعطیلی مشاغل و صنوف چنین اقدام یا اقداماتی مناسب به نظر نمی رسد.

به همین جهت و به دلیل حساسیت موضوع با معاون اقتصادی استانداری تماس گرفتیم که وی گفت ؛ بانک ها باید بر اساس مصوبه دولت اقساط وام های قرض الحسنه را در ماهای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ به تاخیر بیاندازند.

وی گفت : اگر احیانا بانکی اقساط وام قرض الحسنه را از حساب مشتریان کم کرد باید ان را به حساب وی باز گردانند.

حشمت الله صمیمی گفت ؛ در مورد سایر وام ها نیز بانک ها ضمن حفظ حقوق بانک تلاش کنند با مردم‌ مدارا کنند و سعی کنند با درک شرایط اقتصادی مردم شرایط پرداخت را تسهیل و به شیوه ای مناسب با مردم استان همراه باشند.

وی  از مردم استان خواست برای عبور از بحران کرونا سعی کنید در خانه بمانید و همراه با مسّولان و مدیران برای گذر از شرایط فعلی تلاش کنند.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :