پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

توان و تخصص، پر واضح است که هر فردی باید شرایط، توان و تخصص لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت را داشته باشد و این امر از جمله مهم ترین و اساسی ترین مولفه ها و لوازم و ضرورت هایی است که باید مورد توجه جدی انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان مسئولیت ها در عرصه های گوناگون قرار گیرد خصوصاً در نظام اسلامی که بر اساس آموزه های گران سنگ آن، به جد می توان گفت اگر کسی عهده دار کار و مسئولیتی شود که می داند و یا پس از مدتی درمی یابد که در حد توان و تخصص او نیست، اگر در آن مسئولیت بماند به نوعی غاصب محسوب می شود.
اهل کیسه دوختن نباشید

 

“از انتخابات و سفره دراز بعد از انتخابات”

سید یاسر نوروزی ؛ بعد از برگزاری انتخابات به ناگاه تیتر تمامی اخبار و رسانه ها خبرآور بحرانی شد که سلامت مردم را نشانه گرفته است و این سایه تلخ موجب شد که جامعه ما دستخوش شرایطی شود که هیچ کسی تا بحال به چشم ندیده بود .
فاصله های اجتماعی و دوری جستن از هم تا سلامت ماندن .
اما حتی در اینچنین شرایطی طمع و حرص کرسی های مدیریتی در ذهن عده ی فروکش نکرد و خرسند از این شرایط که اختیار و زمام امور را بیش از پیش به دست بگیرند و افرادی را بر منصب ها بنشانند که تنها دلیل انتخاب شان، زد و بندهای سیاسی و نه شایسته سالاری و نخبه گزینی بوده است .
متاسفانه شواهد حاکی از آن است که حمایت و یا عدم حمایت از کاندیدا، سرلوحه و معیار تصمیم گیری و ابلاغ های مدیریتی شده و بدون هیچ تاملی تغییر و تحولات سازمانی بر اساس سلیقه های انتخاباتی پیش بینی شده است.
و این همان معضل بزرگی ست که در این استان سالها باعث عقب ماندن و محرومیت شده است ،جامعه‌ای که تحت سلطه اعمال سلیقه های شخصی و انتخاباتی ست و در آن هیچ نوع اصالتی دیده نشده و فقط رونوشتی از وقایع گذشته است که همینطور به اینده وصل می گردد.
تاثیرات مدیریت ضعیف به طور مشخص بر روی کارکنان و نحوه عملکرد کلی سازمان نمایان می شود. این یک اصل کاملا بدیهی در زمینه کسب و کار است. به هر حال هیچ سازمانی بدون مدیریت مطلوب توانایی دستیابی به موقعیت مناسب اهداف مورد نظرش را ندارد.
بدون تردید در بسیاری از موارد مدیران ضعیف از قصد در تلاش برای اعمال شیوه های مدیریتی نامناسب نیستند. آنها فقط به صورت نادرست در مقام بالای مدیریتی قرار گرفته اند و نوع مدیریت آنها مدیریت سفارشی ست و باعث افت عملکرد سازمان .
برای رعایت عدالت و اصل شایسته سالاری لازم است که در کنار گرایش فکری و همراه بودن با شرایط روز جامعه به تعهد و تخصص افراد توجه شود و پستهای سازمانی با رشته تحصیلی، تخصص و تجربه و سابقه افراد تناسب داشته باشد. مدیر بالا دست در مرحله اول باید به پست سازمانی و شرح وظایف و رسالت آن پست نگاه کند و سپس با شیوه های نوین و با درایت به دنبال کسانی باشد که میتوانند آن پست را اداره کنند. وقتی ویژگیهایی را در افرادی دید که میتوانند عهده دار آن پست شوند یکی ازآنان را که بیشترین امتیازات را دارد منصوب کند که متاسفانه در این استان تنها رزومه مورد بررسی مدیران همان روابط سیاسی و انتخاباتی ست .
و بهتر است بگوئیم، از انتخابات و سفره دراز بعد از انتخابات .

آیا تخصص می تواند فدای رابطه و حمایت از کاندیدا شود؟!!!!
توان و تخصص، پر واضح است که هر فردی باید شرایط، توان و تخصص لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت را داشته باشد و این امر از جمله مهم ترین و اساسی ترین مولفه ها و لوازم و ضرورت هایی است که باید مورد توجه جدی انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان مسئولیت ها در عرصه های گوناگون قرار گیرد خصوصاً در نظام اسلامی که بر اساس آموزه های گران سنگ آن، به جد می توان گفت اگر کسی عهده دار کار و مسئولیتی شود که می داند و یا پس از مدتی درمی یابد که در حد توان و تخصص او نیست، اگر در آن مسئولیت بماند به نوعی غاصب محسوب می شود.
اهل کیسه دوختن نباشید
کسانی که به فکر کیسه دوختن از پست و مقام و موقعیتی که در اختیارشان قرار گرفته است چنانچه بخواهند برای قوم و قبیله و فرزندان و خاندان و حزب و گروه و جریان خود کیسه دوزی کنند، شایستگی و لیاقت بر عهده گرفتن مدیریت جامعه و یا، ماندن و ابقا در مسئولیت را ندارند. این گونه افراد نه تنها مضر به حال جامعه بلکه مضر به حال اسلام و جامعه مسلمانان و خصوصاً ملت ایران هستند، بر این اساس کسانی که برای خود، قوم، قبیله، گروه و جناح خود حقوق ها و پست های نامتعارف و یا شرایط دستیابی به رانت های گوناگون و رسیدن به کانون های قدرت و ثروت را فراهم کردند نه تنها «ذخیره نظام» نیستند و شایستگی ماندن در ذهن و قلب مردم را ندارند بلکه حتی می توان از این گونه افراد به عنوان ضربه زنندگان به اعتماد و اطمینان مردم و پشت پا زنندگان به ارزش ها و اصول و آرمان های انقلاب بزرگ مردم ایران نام برد و نه تنها برای همیشه از صحنه مدیریت کشور و خصوصا استان و شهرستان حذفشان کرد، بلکه باید به محکمه کشانده شوند و در صورت اثبات جرم به اشد مجازات محکوم شوند. از منتخبین گرامی استان کهگیلویه و بویراحمد خواهشمندم با نظارت مستقیم بر دستگاههای اجرایی نگذارید حق شایسته ای که به شما ها رای نداده است پایمال شود. تار و پود آنهایی که فکر و ذهنشان کیسه دوختن است را پاره کنید. مردم امروز سه نماینده در این استان دارند و شما امروز نماینده مردم هستید و به کیسه دوزان بسپارید رای مخالف در انتخابات، دشمنی محسوب نمی شود.
حسن ختام این یادداشت را گزیده ای از سخنان رهبر انقلاب درباره شهیدان والامقام رجایی و باهنر به مناسبت هفته دولت در چهارم شهریور ۹۴ قرار می دهم تا چه قبول افتد و چه در نظر آید:
«ما با این ها بخصوص با مرحوم باهنر، سال هاى متمادى مأنوس بودیم، با مرحوم رجائى‏ هم همین‏ جور؛ از قبل از انقلاب تا دوران مسئولیّت ها و در مجلس و بیرون مجلس؛ واقعاً خصوصیّاتى داشتند که ما این ها را بایستى از یاد نبریم. به نظر من ایمانشان به این راه، به این اهداف، اهدافى که امام ترسیم کرده و جمهورى اسلامى مظهر آن اهداف است، شاخص خیلى مهمّى است؛ اخلاصشان؛ روحیّه خدمتگزاری که در این ها وجود داشت که واقعاً شب و روز نمى‏ شناختند و براى خدمتگزارى کار می کردند. روحیّه مردمى بودن و انس با مردم، تماس با مردم، از نزدیک پاى صحبت مردم نشستن. ‏براى خودشان از مقامى که داشتند، کیسه ندوخته بودند؛ این یکى از چیزهاى مهم است. این‏جور نباشد که ما فکر کنیم حالا که یک مسئولیّتى داریم، این را وسیله‏ اى قرار بدهیم براى تأمین آینده؛ همچنان‏ که در مسئولان بسیارى از کشورهاى دنیا این هست و این را وسیله ‏اى قرار می دهند. براى این که در آینده در هیئت مدیره فلان شرکت عضو باشند، در فلان مرکز مالى حسّاس سهم داشته باشند. پایبندى به مبانى انقلاب و امثال اینها؛ این ها خصوصیّت این دو شخصیّت بود؛ این ها را باید در نظر داشته باشیم و خودمان را با این ها تطبیق بکنیم.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :