پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

با هم روراست باشیم و صادق ؛ افزایش و یا انتقال کرونا در استان کهگیلویه وبویراحمد  عاملی جز عدم رعایت فاصله اجتماعی نیست.

این روزها تناقص عجیبی در استان شاهد هستیم ؛ از یک طرف کارشناسان و اهالی فن از عملکرد دستگاه مدیریتی و بهداشتی استان به سبب مطلوب برخی شاخص ها تمجید می کنند و از طرفی عده قلیلی افزایش احتمالی بیماران کرونایی را نتیجه ضعف عملکرد مدیران می دانند که البته گاهی نقدها ی به هر دو طرف نیز وارد است.

برای اثبات ادعای ما که معتقدیم عامل اصلی گسترش و افزایش بیماران‌کرونایی در استان مردم هستند شما را به تامل در رفتار اجتماعی عجیب مردم در دو موضوع مهمانی های خانوادگی و اجتماعات عروسی و عزا دعوت می کنم و می پرسیم مثلا ؛ کدام فرماندار یا مدیر شبکه بهداشت یا مسئول امنیتی می تواند از برگزاری جشن عروسی در تنگ پیرزا در کهگیلویه یا باغات اطراف گچساران یا در طبیعت بهاری اطراف یاسوج جلوگیری کند ؟ باز سوال پرسیده میشود برگزاری جشن عروسی و اجتماع عزاداری در قبرستان ها چه توجیهی دارد و چه ارتباطی به مدیران دارد ؟ 

بیایید با خود و مردم روراست و صادق باشیم و بپذیریم خود ما در گسترش و انتقال کرونا موثریم و گرنه اگر امرور و دیروز و روزهای اخیر در تنگ پیرزا گذر می کردید و صف شلوغ دستمال بازی و رقص پا تنه به تنه مردم را می دیدید  و با نگاه به این نکته که ممکن است در یکی از همین  انبوه اجتماعات یک نفر ناقل باشد ، آیا مسئولان و مدیران تخلف کردند ؟ مدیران باید چه کاری انجام می دادند ؟ 

حتما می دانید که مدیران و مسئولان اجرا کننده قوانین ابلاغی بالا دستی هستند و وقتی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا دستور به عادی شدن برخی فعالیت ها می دهد آیا استاندار یا فرماندار می توانند سر خود از برگزاری این اجتماعات جلوگیری کنند!؟

شما را مجددا به تامل در نکته ای عجیب دعوت می کنم ؛ به گواه کارشناسان و مسئولان بهداشت استان بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا خانوادگی هستند و حتی دیروز در کهگیلویه هشت نفر از یک خانواده مبتلا شدند و آیا در این قضیه مقصر اول و اخر مردم نیستند؟ آیا فرماندار ، مدیر شبکه بهداشت یا مسئولان امنیتی می توانستند از برگزاری مهمانی خانوادگی جلوگیری کنند؟

یک بار برای تامل شده به سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان یا رییس شبکه بهداشت شهرستان ها تماس بگیرید و بپرسید آیا نسبت های خانوادگی در گسترش و ابتلا به کرونا موثر بود و از انها آمار بخواهید یقینا به ادعای ما میرسید..

بله امروز گفتیم کهگیلویه به مرز هشدار رسید و این یعنی مردم کرونا را بیخیال شدند و جدی نمی گیرند. و می گویید نه ؛ فردا به تنگ پیرزا و صحراهای اطراف دهدشت بروید قطعا به ادعای ما صحه می گذارید.. 

معتقد به برخی کم کاری ها هستیم ولی باور کنید مردم استان ما و کهگیلویه ما کرونا را ابدا جدی نمی گیرند و با ادامه این روند روزهای خوبی در انتظار ما نیست.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :