پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

در پی درج مطلبی در یکی از رسانه های محلی شهرستان روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه پاسخی ارسال کرده که عینا منتشر می شود.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، متن جوابیه روابط عمومی شبکه بهداشت چنین است ؛

 

بسمه تعالی

در پاسخ به مطلب درج شده بر روی یکی از سایت های محلی  با عنوان” قرنطینه در کهگیلویه شکسته شد” و با توجه به اینکه از ابتدای بحران کرونا سیاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه مبتنی بر عدم ورود به حاشیه ها و عدم توجه به اظهار نظر های غیر کارشناسی و غیر تخصصی بوده، علیهذا با توجه به درج چندین مطلب ، لازم میدانیم نکات ذیل به اطلاع افکار عمومی رسانده شود:

۱-تمامی اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری کرونا در سطح شهرستان کهگیلویه، همگام و همسو با تصمیمات کلان کشوری بوده و همچنان با قدرت و قوت تا ریشه کنی این بیماری ادامه داشته و خواهد داشت.

۲- اگرچه ابتلای تعدادی از هم شهرستانی ها  موجب تاسف و تاثر گردیده لیکن مطابق با آمارهای کشوری، عملکرد شهرستان کهگیلویه قابل دفاع بوده به طوری که این مهم توسط مسئولینی که دسترسی به تمامی آمار و اطلاعات مربوطه در سراسر کشور دارند مورد تقدیر و تحسین قرار گرفته است.

۳- به محض گزارش هر مورد مثبت قطعی ابتلاء به ویروس کرونا، بلافاصله گروههای کارشناسی حوزه سلامت شهرستان، اقدامات لازم جهت قرنطینه یا در صورت لزوم بستری و ایزولاسیون فرد مبتلا را به نحو احسن انجام داده و در همین راستا اقداماتی نظیر شناسایی و نمونه گیری از افراد در معرض خطر، با سرعت هر چه تمامتر جهت جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران عملیاتی میشد.

۴- در موضوع ابتلای چند نفر در یک روستا به ویروس کرونا، که همگی اعضای یک خانواده بودند، اقدامات لازم جهت جداسازی مبتلایان از سایر اعضای خانواده و اهالی روستا در کمترین زمان ممکن و با مساعدت و همراهی خود افراد مبتلا صورت گرفته و همچنین شناسایی و نمونه گیری از سایر افراد در معرض خطر و پایش و رصد روزانه این روستا توسط تیم کارشناسی شبکه بهداشت و درمان صورت میگیرد.

۵- در خصوص بحث اصناف، بر اساس دستورالعمل کشوری و پروتکل های بهداشتی مربوطه، اصناف کم خطر با لحاظ نکات بهداشتی مجاز به فعالیت بوده و کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت کهگیلویه بر حسن اجرای روند این مصوبه نظارت دقیق و شبانه روزی داشته و آمار و ارقام مربوط به جمع آوری و معدوم سازی مواد خوراکی و آشامیدنی که در رسانه های شهرستانی و استاتی مطرح میشود خود گواه بر این موضوع می باشد.

در پایان لازم به ذکر است که در این روزهای بحرانی و حساس که مجموعه نظام سلامت به طور شبانه روزی در تلاش های بی شائبه خود برای مقابله با بیماری کرونا اهتمام نموده و به دفعات متعدد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از زحمات آنان تقدیر و تشکر نموده و فشار کاری، جسمی و روانی شدید را متحمل میشوند، عده ای با قصد و اهداف خاص اقدام به زیر سوال بردن زحمات حوزه سلامت مینمایند.

لذا در پایان توصیه می شود قبل از ورود و اظهار نظر در زمینه مسائل تخصصی نظام سلامت، دستورالعمل ها و پروتکل های کشوری را مطالعه نموده و در صورت ناتوانی از درک مسائل تخصصی، به جای تشویش اذهان عمومی و خدشه دار نمودن روحیه جهادگران عرصه سلامت، به رسالت حرفه ای خود در زمینه آگاه سازی عمومی، در راستای اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی عمل نمایند.

بی شک عبور از این مرحله حساس جز با احساس مسئولیت همگانی میسر نخواهد شد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :