پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط معاون کل وزارت بهداشت، کهگیلویه و بویراحمد موفق ترین استان در مبارزه و مواجهه با کرونا در کشور بوده است.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، “پرویز یزدان پناه” افزود: اولین استان در کشور بودیم که بیماریابی فعال را با افزایش نمونه گیری شروع کردیم و هم اکنون نیز این روند به قوت خود باقی است.
وی با اشاره به اینکه در تعداد نمونه گیری پیشرو هستیم، اظهارکرد: اکثر بیماران از خوشه های قدیمی و به ندرت خوشه جدید شناسایی می‌شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: طی سفر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت به استان و طبق بررسی‌های صورت گرفته متوسط سن بیماران در استان ۴۰ سال بوده که نشان‌دهنده علمی بودن روند بیماریابی مبارزه و مقابله با کرونا است.
یزدان پناه با بیان اینکه در برخی از اخبار عنوان شده است که کهگیلویه و بویراحمد روند صعودی ابتلا به کرونا را دارد، تصریح کرد: پس از اعلام اینکه ۲۳ نفر در باشت مبتلا به کرونا شدند و در جواب‌دهی نمونه ها مشکلاتی صورت گرفت، مجدداً از این بیماران که هیچ گونه علائم بالینی نداشتند و ۱۸۷ نفر از اعضای خانواده و افراد در ارتباط با آنها نمونه گیری و سی تی اسکن گرفته شد.
وی ادامه داد: از این تعداد دو مورد جدید و دو مورد مثبت از مجموع ۲۳ بیمار قبلی شناسایی شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه هر ساله یکم تا هفتم اردیبهشت ماه به عنوان هفته سلامت نامگذاری می شود، عنوان کرد: طی سال جاری نیز این هفته با شعار محوری “حمایت همگانی از مدافعان و سلامت” گرامی داشته می‌شود.
یزدان پناه تصریح کرد: در این هفته با توجه به شعارهای تعیین شده در هر روز اقدامات لازم در راستای تقدیر، تجلیل و بازدید از مراکز و بیمارستان های مختلف صورت می پذیرد.
وی افزود: سلامت و امنیت از اساسی ترین نیاز زندگی هر انسانی بوده و هفته سلامت بهانه ای است که می توان از کادر بهداشت و درمان، بهورزان، پرستاران، پزشکان و همه کسانی که در تامین سلامت تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه فعالیت اصناف کم خطر به معنی عادی شدن و روزمرگی طبیعی نیست، تاکید کرد: هم مردم و هم اصناف مختلف باید در راستای تامین سلامت تلاش کنند، بازگشت مشاغل به فعالیت خود دارای محدودیت ها و دستورالعمل هایی است که اگر رعایت نشوند، احتمال ایجاد پیک جدید با روندی خطر آفرین تر وجود دارد.
یزدان پناه ادامه داد: متاسفانه همه مردمان در سراسر جهان با شیوع کرونا هم از نظر اقتصادی و هم از نظر سلامت تحت الشعاع قرار گرفته و دچار مشکلاتی شدند که نیاز به فعالیت برخی اصناف دیده می شد، در همین راستا طرح فاصله گذاری هوشمند پا به میدان گذاشت تا مردم با همراهی و همکاری و مشارکت در این طرح بتوانند روند را به بهترین شکل ممکن کنترل کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی لازمه فعالسازی مشاغل کم خطر را ثبت نام در سامانه سلامت و دریافت کد رهگیری و دستورالعمل مربوطه عنوان و بیان کرد: آخرین مهلت ثبت نام در این سامانه ۵ اردیبهشت ماه سال جاری است و چنانچه صنفی ثبت نام نکرده باشد با آن برخورد قانونی خواهد شد.

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :