پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صبح امروز در نشست ویدئو کنفرانس استاندار و اعضای ستاد مقابله با کرونا با رییس جمهور که در سالن دولت برگزار شد؛ گفت: در چند روز گذشته نباید امار اعلام می شد که از شب گذشته این مجوز صادر شد.

 

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،پرویز یزدان پناه بیان کرد: امروز از ۹۴ مورد آزمایش جواب ۴ مورد مثبت اعلام شد و روز گذشته نیز از ۱۰۶ آزمایش، ۹ مورد مثبت بود.

وی تاکید کرد: مردم وضعیت را عادی ندانند و فاصله گداری های اجتماعی را رعایت کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آمار روزانه اعلام می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گفت: کهگیلویه و بوبراحمد از اولین استان هایی بوده که کار بیمار یابی و تست گیری را با وجود نداشتن ازمایشگاه ویروس شناسی انجام داد.

کلانتری گفت: آزمایشگاه ویروس شناسی استان توانایی آزمایش ۲۰۰ مورد را دارد و به صورت ۲۴ ساعته فعال است .

وی افزود: بیمار یابی و قرنطینه مبتلایان باعث شد شیوع کنترل شود و استان ما از پیشتازان این طرح بود.

کلانتری در خصوص بازگشایی مراکز دینی در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی گفت:امیدواریم در استان با معیار سنجی وزارت بهداشت به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد بازگشایی این مراکز باشیم .

استاندار با ابراز خرسندی از کمی آمار بستری و فوتی های ناشی از کرونا گفت : بیمار بد حالی در استان نداریم و با رعایت هوشمندانه و خردمندانه می توان در مقابل این ویروس ایستاد.

وی ابراز داشت : مشاعل و اصنافی که بازگشایی شدند اگر ملاحظات بهداشتی را رعایت نکنند می توانیم شاهد شیوع ویروس باشیم.

کلانتری از مردم خواست به هنگام خروج از منزل لوازم بهداشتی ، ماسک و دستکش استفاده کنند و از برگزاری مراسمات تجمع عروسی و عزا خودداری کنند، تجمع در چنین مراسماتی می تواند کاملا خطرناک باشد و سلامت مردم را به خطر بیندازد.

وی با ابراز گلایه از برگزاری چنین مراسماتی در استان گفت : برگزاری چند جشن عروسی باعث شد تا شاهد ابتلای چند نفر باشیم که امیدواریم این مراسمات به صورت مختصر برگزار شود .

استاندار با اشاره به طرح کمک های مومنانه گفت: با تجمیعی که در اجرای این پویش انجام شده است ، کمکهای خوبی در حال جمع اوری است و این رزمایش به زودی اجرایی می شود .

کلانتری با تشکر از نماینده ولی فقیه ، سپاه و بسیج و دستگاه هایی که در این رزمایش پیشانی این خدمت هستند گفت : شأن کمک گیرندگان حفظ می شود .

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :