پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

با حضور در اداره آموزش وپرورش؛امام جمعه دهدشت و فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه با حضور در اداره آموزش و پرورش از مقام معلمان تجلیل کردند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در دیدار با رئیس و جمعی از فرهنگیان دهدشت ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم با اهدای یک جلد قرآن مجید از آنها تجلیل کرد.

امام جمعه دهدشت در این دیدار با بیان اینکه ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مطهری فصل معلمی است، اظهار داشت: اگر بخواهیم جایگاه معلم را در قران بررسی کنیم می‌بینیم اولین معلم و اولین آموزنده که تأکید بر خواندن و نوشتن می‌کند خداوند رحمان است.

وحدانی‌فر تصریح کرد : خداوند مدرس همه عالم است و جایگاه معلمی اینقدر ارزشمند و والاست که گاهی خداوند آموزش برخی از انبیاء را خود بر عهده می‌گیرد.

وی اضافه کرد : در نگاه روایی دیگری پیامبر (ص) فرمودند «من معلم برانگیخته شدم» این نشاندهنده فضیلت و جایگاه والای معلم است.

وحدانی‌فر با بیان اینکه انسان سازی، تربیت و آموزش از رسالت‌های معلمان است، گفت:امروز آموزش و پرورش در تربیت جامعه نقش حیاتی دارد زیربنای فرهنگی جامعه بر عهده این نهاد و حوزه‌های علمیه قرار دارد.

امام جمعه دهدشت افزود: هرچقدر دو بال آموزش و پرورش پیشرفت کند جامعه متعالی می‌شود.بنابراین نگاه به آموزش و پرورش باید کاملا علمی و تخصصی باشد چراکه آینده کشور و آینده نظام هستی بر عهده نهاد اموزش و پرورش است.

همچنین فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه به همراه جمعی از پرسنل سپاه با حضور در دفتر مدیر آموزش وپرورش دهدشت از مقام معلمان تجلیل کردند.

به منظور پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری و ارج نهادن به مقام معلم برنامه‌هایی از سوی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اجرا شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با همراهی جمعی از پرسنل با حضور در اداره آموزش و پرورش دهدشت این مناسبت را به فرهنگیان تبریک گفته و از آنها تجلیل کرد.

سرکشی از خانواده شهدای فرهنگی از دیگر برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بود.

سید حمزه محقق‌زاده در این دیدار با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در جامعه اسلامی اظهار داشت: خانواده شهدا ذخایر ارزشمند انقلاب و نظام هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: تکریم خانواده شهدا در جامعه نیازمند تقویت است.

محقق‌زاده مقام و منزلت معلمان را والا و ارزشمند دانست و گفت: فرهنگ سپاس و قدرشناسی از زحمات معلمان باید نهادینه شود.

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :