پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان باشت، در این نشست دوستانه که با حضور  مدیر آموزش و پرورش شهرستان وبخشدار مرکزی تشکیل گردید، ابتدا  انباز پورضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره) طی بیاناتی از مقام شامخ معلم علی الخصوص معلم شهید و فیلسوف فرزانه آیت الله مطهری، را گرامیداشت.

وی افزود: تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند این موهبت را به پیامبران و اولیای خویش ارزانی داشته تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش  درآمد. انسان نیز با پذیرش این مسئولیت، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدس معلم ثبت کرده است.

وی ادامه داد: معلم ایمان را بر لوح جان و ضمیر  پاک خود حک نموده و ندای فطرت را به گوش همه می رساند. همچنین سیاهی جهل را از دل ها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد. دغدغه معلم همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین، همت اساسی آدمی باشد و هیچ بیگانه ای را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین و میهن فراهم نیاید.

انباز پور گفت به همین مناسبت به پاس زحمات دوران تحصیل از پایه ابتدایی تا دانشگاه به نمایندگی از معلمان دبیران و اساتید دوره های مختلف از آقای نگهدار رعیتی معلم دوران ابتدایی خود  تقدیر و تشکر می نمایم.

محمود نظری مدیر آموزش و پرورش شهرستان باشت  نیز گفت:  شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد که بتواند شان خداوند و پیامبران را در  وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد. لذا در این تعریف شهید مرتضی مطهری  یکی از آن معلمان راستین است که اولاً با نگاه ترکیبی  به همه معارف بشری نظر می کند و ثانیاً تمامی تلاش‌های علمی و عملی را  مقدمه ای برای عبادت می داند و در این راه به مرحله سوم دینداری راه می یابد و با شهادت، عبادت عملی و علمی خود را کامل می سازد .
در پایان نیز بخشدار مرکزی با اهداء لوح تقدیر و کتاب به رسم یادبود از زحمات معلم دوران ابتدایی خود قدردانی کرد.

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :