پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

کمک به دیگران و انجام کار نیک یکی از بارزترین خصوصیات پیشوایان دینی ماست. هرگاه سخن از وظایف مسلمانان می شود، ائمه هدی علیهم السلام با الفاظ و عناوین مختلف و بیانات گوناگون احسان و نیکوکاری را یکی از اصول ارزشمند جامعه اسلامی برشمرده اند.

در فرهنگ اسلامی از احسان و نیکوکاری با عناوینی چون: گذرگاهی برای آخرت، مزرعه آخرت، معامله ای پرسود، توشه راه، نصرت الهی ، خوان کرم اهل بیت(ع) و… یاد شده است. کمک به دیگران و خدمت به خلق به معنای برآوردن نیازهای آنان از راههای درست است واعم از آن که مادی یا معنوی باشد در فرهنگ اسلامی، یکی از عبادت های پر اهمیت به شمار می آید. نقل است پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمودند: هر کس نیازی از برادر مؤمنش را برآورد مانند آن است که عمری خدای بزرگ را عبادت کرده باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد از باشت دو جوان باشتی با حرکتی خود جوش وخداپسندانه اقلام غذایی را در این عید فطر ،با فطرت پاک خود وبه رسم انسانیت با کودکام یتیم سهیم شدند وبه نگاه کودکانی که این عید را بدون پدر سر کردند پاسخی از روی عطوفت ومهربانی دادند،تا انسانیت را با کار خیر خود در جامعه بگسترانند.

کربلایی آرتا محمدی وایمان کریمی دو جوان باشتی از طایفه بزرگ گشین در شهرستان باشت  هستند که دست به این کار خیر زدندو بسیاری از خانواده های بی سرپرست را در این روز عید خوشحال نمودند.

حقیقت آن است که هر چیزی که در راه خدا و برای رضایت و خشنودی پروردگار داده شود اگر چه کم باشد نزد خداوند بزرگ و زیاد است. امام رضا (ع) در این باره می فرماید: در هزینه زندگی میانه روی کن! به هنگام دارایی و نداری، و همچنین در احسان و نیکی کردن، چه کم باشد و چه زیاد. به درستی که خداوند تبارک و تعالی بخشش پارهای از یک دانه خرما را بزرگ می دارد. به حدی که در روز قیامت آن را به اندازه کوه احد بزرگ جلوه می دهد. ایشان در جایی دیگر می فرماید: چنان با مردم رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :