تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 - 12:56

نامه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خطاب به استاندار؛

این چه دولتی است که به نظر استاندار در استان بهایی نمیدهد!

این چه دولتی است که به نظر استاندار در استان بهایی نمیدهد!
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن گلایه از نوع مطالبه گری استاندار در مورد سد آبریز از رئیس دستگاه قضا ،این حرکت را از عجایب روزگار دانست.

به گزارش“صبح خرد”، متن نامه دکتر خرامین به احمدزاده بدین شرح است؛

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر احمدزاده استاندار محترم استان

سلام عليكم

سخنان غم انگیز حضرتعالی را در دیدار با ریاست محترم قوه قضاییه در سایت های محلی روئیت و مطالعه نمودم ساعت ها مات و مبهوت این سخنان ویژه در ارتباط با سد آبریز بودم.

آنچه که از سخنان حضرتعالی با این فهم ناقص خود یافتم، نماینده عالی قوه مجریه شکایت دولت را به نزد قاضی القضات برده است. به عبارتی از دست کم کاری ها جفاها بی عدالتی های دوستان دولتی نسبت به سرزمین خشک و مظلوم کهکیلویه به رئیس محترم قوه قضاییه داد خواهی نموده آید به قول شاعر خود کنه کاریم و از دنیا شکایت می کنیم.

شاید این حرکت جنابعالی یکی از عجایب روزگار ما باشد. اگر جایی سهل انگاری شده است باید دولت محترم و در راس آن نماینده محترم عالی دولت در استان باشد. مگر گیر سند آبریز معارضات محلی قبیله ای و سندی و دادگاهی است که اینگونه طلب داد از قاضی القضات مینمایید. گیر سد آبریز ضعف و ناتوانی دوستان در استان و ظلم منطقه طلبانه دولت ویژه وزارت نیروست که تا کنون مردم مظلوم کهکیلویه را گوجه چین خوزستان نموده است.

گیر سد آبریز در دست دولتیان و در راس آن وزارت نیرو است که به اعتقاد بنده باید به جای دادخواهی ملتمسانمه از قوه ای که هیچ گونه ارتباطی با موضوع ندارند. با فریاد قدرتمندانه نمایندگان محترم استان در مجلس و با استیضاح و عزل و فریاد حضرتعالی در هیئت دولت پاسخ داده شود.

اگر منظور شما شکایت از بانیان این مظلومیت میباشد در داد خود فریاد زنان گوجه چین صحرای پر آب خوزستان را ذکر میکردید و متشاکی عنه را شخص وزیر نیرو و کارشناسان ناسیونالیست آن میفرمودید شکایت علیه کسانی که به قول نماینده محترم کهگیلویه رفاه گاومیش های خوزستان برایشان از نان شب مردم این استان مهمتر می باشد. که این مهم وظیفه شما نیست که ما مردم شاکی شما و نمایندگان عالی دولت قبل از شما باید باشیم. این چه گونه صحبت کردنی از نماینده عالی دولت جمهوری اسلامی است. اگر حضرتعالی نماینده عالی دولت میباشید این چه دولتی است که به نظر عالی ترین نماینده خود در استان بهایی نمیدهد تا مجبور به پناه بردن به قاضی القضات باشید.

اگر نظر حضرتعالی برای آنان اهمیتی ندارد ماندن شما در این جایگاه چه نفسی برای خودتان و استان دارد. توصیه برادرانه به جای اینگونه شکایتهای روتین بی استفاده بهتر است قدرتمندانه با همراهی نمایندگان استان در دولت حضور و خواستار احداث این سد و احقاق حق مردم مظلوم کهگیلویه شوید. تجربه نشان داده است که احقاق حق این مردم جز با پشتوانه استدلالهای علمی و فریاد مقتدرانه امکان پذیر نیست.

البته لازم به ذکر میباشد قبل از هر اقدام جوانب زیست محیطی فواید و مضار توسط کارشناسان خبره سنجیده و در صورت تشخیص به احداث یقیننا مردم این منطقه پشت سر شما خواهند بود. این بشارت را به حضرتعالی و دوستان وزارت نیرو بدهم که مردم این سرزمین حق خود را خواهدند گرفت کما آنگونه که تا کنون توانسته انند.

و سرانجام با زبان گریه از دنیا شکایت میکنم / از لب خندان مردم نیز حیرت میکنم

دکتر علی خرامین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 3
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس چهارشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

این چه حرف مفتی هست،عقده تا کجا؟؟هر مسولی از مسولی بالاتر تقاضایی دارد این هم یکی،

دشتی.م چهارشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۰

احسنت بر سخن منطقی ، جسورانه و علمی شما…
جای بسی تعجب است که مرد اول دولت در استان نمیدانیم از دست کی شاکی هست که به محکمه رفته ….اگر نقصان در عملکرد هست و اگر ضعف در مدیریت هست باز شما مدیر مدیران استانی …از چه به قاضی القضات پناه برده ای؟! جز طول خدمتتان جز به انتصابات قومیتی و انتصاب مدیران کم کار و بی سواد و حواشی سیاسی به چه کار عام المنفع ایی پرداخته اید …اگر شکایتی به رییس قوه قضاییه دارین به نیابت از مردم شکواییه ای علیه خود ترسیم و تنظیم کنید!..
شما و دوستانتان جز پسرفت این استان در طول این چند سال هیچ خدماتی نداشته اید .! در چنین استانی با این همه بیکاری ،فقر ،آسیب وجتمایی ، و بی عدالتی ،تورم فراتر از سایر استانها، عدم نظارت بر بازار و کنترل آن ‌…اصلا استاندار نباید خواب به چشمش بیاد ! در به پشت میز نشینی باشد و چهار تا امضا که این کار از هر سواد داری برمیاد ! …عملکردتان چی بود تا مردم استان خود را مدیون حضورتان بر کرسی استانداری بدانند و به وجوتان افتخا کنند …..عملا ضعفی اگر هست باید در سیستم مدیرتی شما و مدیران شما جست !! ضمنا همانگونه که جناب دکتر خرامین فرمودند مدیر دستگاه قضا وزیر نیروی دولت شما نیست …..!!‌!

گمنام دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱

روزهای اقای استاندار هم تمومه کاری برای این استان نکرده