پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

تاجگردون دیگر قدرتی ندارد چون نه ریاست مهمترین کمیسیون مجلس یعنی برنامه و بودجه را دارد و نه دیگر نماینده است. شاید نفوذی در دولت داشته باشد ولی آنچه عیان است حاکی از سکوت و عدم دخالت وی در عزل و نصب های شهرستانی و استانی دارد و به تعبیر دقیق تر سکوت کرده و کنج عزلت گزیده و سعی می کند صرفا یک نظاره گر باشد

“کاسبکاری” با
” تابوت تاجگردون”

روزگاری نه چندان دور در این استان هر فرد و یا مدیری که داعیه ریاست و یا مدیریت از بخشداری های دور افتاده استان تا مدیران کلان استانی در سر میداشت، خود را به آب و آتش میزد و زمین و آسمان را بهم می دوخت تا خویش را هوادار حاج بهرام تاجگردون نماینده اسبق کهگیلویه و گچساران و یا حامی و یا طرفدار دکتر غلامرضا تاجگردون نشان دهد و این همه آسمان و ریسمان برای خودش کلاهی  ببافد و به منسب و مقامی برسد.
حتی افرادی سعی می کرد جوری جلوی جایگاه سخنرانی تاجگردون قد بکشند که در عکس های خبری و انتخاباتی سرش پیدا باشد شاید که “فردایی بهتر” – به یمن حمایت تاجگردون – برای خویش دست و پا کنند.بر مهمترین دستگاه اجرایی و خدمانی شهر و البته سید قدرت بحرینی “تکیه” زند.
تاجگردون اما بیشتر وقت و اعتبار خویش را به پروژه های استانی و ملی و اعتبارات بودجه مصروف کرد و نگاه او به انتصابات گرچه تاحدودی ایجاد توازن بین ۳ حوزه انتخابیه استان بود اما گاها افرادی از این دریچه به قدرت رسیدند که دیری نپایید بی وفایی نمودند و نمک خوردند و نمکدان شکستند.
موضوع رد غیرقانونی اعتبارنامه منتخب مردم حوزه انتخابیه گچساران و باشت در مرکز قانونگزاری کشور ورق را برگرداند. تاجگردون از استاندار ناراضی بود و بنا به اخبار موثق دنبال انتصاب یکی از نمایندگان سابق استان به جای حسین کلانتری بود و همین دلیل کافی بود تا کلانتری و ستاد انتخاباتش که بیشتر مانور عملکرد را روی این ستاد انتخابات گذاشتند در زمان حذف نماینده گچساران سکوت و در برخی موارد رضایت نشان دهند.
تاجگردون ناجوانمردانه حذف شد و مردم گچساران و باشت بی نماینده و بلاتکلیف در شرایط خطیر کرونایی بیم آن دارند که به وضعیت تحقیر های دهه های گذشته در مناسبات قدرت استانی و شهرستانی بازگردند.
تاجگردون دیگر قدرتی ندارد چون نه ریاست مهمترین کمیسیون مجلس یعنی برنامه و بودجه را دارد و نه دیگر نماینده است. شاید نفوذی در دولت داشته باشد ولی آنچه عیان است حاکی از سکوت و عدم دخالت وی در عزل و نصب های شهرستانی و استانی دارد و به تعبیر دقیق تر سکوت کرده و کنج عزلت گزیده و سعی می کند صرفا یک نظاره گر باشد . و از قدرت تاجگردون فقط یک ” تابوت” باقی ست که البته انتخابات میاندوره ای و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شاید همه چیز را تغییر دهد و باز گچسارانی ها و باشتی ها در اوج بشوند اما آنچه امروز مبرهن است کاسبکاری با تابوت تاجگردون هست که از این فضا و در شرایطی که زاویه های اختلاف استاندار و معاون پرقدرتش و مدیر حراست استانداری که از او در محافل مختلف ” استاندار در سایه ” نام برده می شود ، با طیف تاجگردون عیان گردیده است بازار کاسبکاران اپوتنیست داغ و داغ تر شده است.
از استخدام های فله فعالین ستاد انتخاباتی سید قدرت حسینی بحرینی در شهرداری ها تا حذف مدیران و دوستداران نماینده سابق آنهم در سکوت پرمعما و البته مبهم نهاد های نظارتی
آنچه امروز چندش آور است سبقت بی سابقه برخی مدیران استان برای زدن و زدون نیروهای تاجگردون حتی آنان که کارمندی بیش نبودند ولی به یمن تاجگردون الان رئیس یا مدیر کل سازمانها و ادارات کل استانی در قلع و قم نیروهای حامی دولت و طیف تاجگردون کوتاهی نمی کنند.

سید احسان امیری

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :