تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 آبان 1402 - 13:29

افشاگری خانواده شهید عجمیان ادامه دارد

برادر شهید عجمیان :دو نفر بی پول و بی صدا اعدام شدند/کاری به پولدارها و مرفهین نداشتن

برادر شهید عجمیان :دو نفر  بی پول و بی صدا اعدام شدند/کاری به پولدارها و مرفهین نداشتن
چرا این افراد یک بار نقش خود را در پیگیری پرونده تکذیب نکردند. یعنی چون این فرد پول دارد نباید اعدام شود؟ بعد برخی افراد بی‌صدا و بی‌خانواده که پول نداشتند، اعدام شوند

 

چرا این افراد یک بار نقش خود را در پیگیری پرونده تکذیب نکردند. یعنی چون این فرد پول دارد نباید اعدام شود؟ بعد برخی افراد بی‌صدا و بی‌خانواده که پول نداشتند، اعدام شوند.

صبح خرد / روزنامه اعتماد با سید حسین عجمیان برادر روح‌الله عجمیان در باره روز حادثه، مطالبات این خانواده از دستگاه قضایی و… مصاحبه کرده است که در ادامه می خوانید.

۱۲آبان‌ماه بود که سید میرزا ولی عجمیان پدر شهید عجمیان با حضور در برنامه صبح بخیر ایران صداوسیما، اظهاراتی را در خصوص روند پیگیری پرونده موسوم به اتوبان کرج مطرح کرد که بازتاب‌های بسیاری در فضای عمومی پیدا کرد. سید میرزا ولی‌ عجمیان ادعا کرد که رسیدگی به پرونده قضایی فرزندش به دلیل اعمال نفوذ برخی افراد از روال عادی خود خارج شده و وارد مسیر دیگری شده است. این در حالی است که تاکنون ۲ نفر یعنی محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی در ارتباط با این پرونده روز ۱۷ دی‌ ماه ۱۴۰۱ اعدام شده و ۹ نفر دیگر نیز احکام سنگینی دریافت کرده‌اند. بلافاصله در واکنش به اعتراض جنجالی سیدمیرزا ولی‌ عجمیان، رییس کل دادگستری استان البرز اعلام کرد: «هیچ‌کس در این پرونده له یا علیه متهمان دخالت یا توصیه به صورت شفاهی یا کتبی نداشته است.» همچنین خبرگزاری میزان، رسانه رسمی قوه قضاییه، با انتشار مطلبی توضیحاتی در رابطه با اظهارات پدر روح‌الله عجمیان ارایه کرد و نوشت: «پس از رسیدگی و صدور احکام مجدد، آرای دیوان عالی قطعیت یافت و بدین‌ترتیب «حمید قره حسنلو» به ۱۵سال حبس نفی بلد؛ «رضا آریا»، «حسین محمدی» و «مهدی محمدی» هر کدام به ۱۰ سال حبس نفی بلد محکوم شدند. متهمان «محمدامین اخلاقی ساوجبلاغی»، «امین مهدی شکراللهی» و «فرزانه قره‌حسنلو» هر کدام به ۵ سال حبس نفی بلد و «علی معظمی گودرزی» به ۳ سال حبس نفی بلد محکوم شدند.» سید حسین عجمیان برادر روح‌الله عجمیان در گفت‌وگو با «اعتماد» ضمن بازخوانی روایت خانواده شهید عجمیان از روز حادثه، مطالبات این خانواده از دستگاه قضایی را تشریح می‌کند.

حضور و ترک یکی از برنامه‌های صدا و سیما توسط پدر شما، بازتاب‌های زیادی در جامعه پیدا کرده است. اظهارات پدر شما اما نیمه‌کاره باقی ماند. درباره اصل گلایه‌های پدر توضیح می‌فرمایید.

اگر قرار است با ما مصاحبه کنید، خواهشا همه صحبت‌های ما را منتشر کنید. بگویید سید حسین عجمیان برادر شهید سید روح‌الله عجمیان این حرف‌ها را زده است. مساله این است فردی که با لگد به برادرم ضربه زده و دست چپ برادر مرا شکسته، یک (ضربه) چاقو هم به پهلوی برادرم زده است، در ادامه چند سانت آن را به جگر برادرم فرو کرده و با این ضربه باعث مرگ برادر من شده، اعدام نشده است. چرا؟ در واقع این آقا برادر من را به قتل رسانده است. اما چون پولدار و دکتر است، روابط زیادی دارد و…. کسی با او برخوردی نکرده است. برخی افراد و جریانات با نفوذ از مقام خود سوءاستفاده کرده و مسیر پرونده را تغییر دادند. در صورتی که این افراد و جریانات اگر به فکر نظام و کشور بودند، باید زور خود را می‌زدند تا یک نفر از معترضان هم آزاد نشود. در صورتی که برعکس عمل کرده‌اند. ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم تا مطابق قانون برخوردهای لازم را صورت دهند. ما نمی‌خواهیم رفتار غیرقانونی صورت بگیرد؛ فقط می‌خواهیم این فرد و همسرش مطابق قانون اعدام شوند.

 

اما نظر مسوولان دادگستری البرز با شما متفاوت است. آنها بیانیه‌ای را منتشر کرده و اعلام کردند مطابق قانون روند کلی بررسی‌های پرونده صورت گرفته است.

در این پرونده دو نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند (این ادعایی است که البته توسط مسوولان قضایی رسما تکذیب شده است) اما فرد اصل کاری را که دکتر بود، اعدام نکردند. (در روز حادثه) زن این فرد فیلم می‌گرفت و می‌فرستاد به خارج. ما نه خصومت شخصی با کسی داریم و نه کسی با داداش من خصومت شخصی داشته است. اینها آمدند نظام را بردارند، روح‌الله ما به خاطر نظام و دولت و ملتش وارد میدان شده، حقش نبود که این‌طور با ما رفتار شود. ۳نفر از قاتلانش را کلا آزاد کرده‌اند. چرا مثلا؟ مگر می‌شود یک نفر که حکمش اعدام بوده،؛ ناگهان ۱۵سال حبس بگیرد. اگر دست برخی افراد با نفوذ در کار نبود، ‌چرا وقتی این همه مصاحبه و فیلم و گفت‌وگو و کلیپ منتشر شد که این افراد پیگیر آزادی این دکتر بوده‌اند. چرا این افراد یک بار نقش خود را در پیگیری پرونده تکذیب نکردند. یعنی چون این فرد پول دارد نباید اعدام شود؟ بعد برخی افراد بی‌صدا و بی‌خانواده که پول نداشتند، اعدام شوند.

یعنی شما معتقدید که ۲نفری که صدای کمتری داشتند، ذیل افراد محروم و فقیر جامعه بودند، حکم اعدام گرفته‌اند و افراد…

کاری به کسانی که مرفه‌اند، پولدارند و دست‌شان به دهن‌شان می‌رسد، نداشتند. کسی مثل قره‌حسنلو که حدادیان را به قتل رساند، همان روز برادر مرا هم کشت. در خرمدشت (کرج) هم به یک روحانی حمله کرد، بعد هم به پل حصارک (کرج) رفتند و یک کیوسک پلیس را آتش زدند و… اما این فرد را اعدام نکردند، چون پول دارد. این فرد در سه منطقه حضور داشته و سه نفر را هم زده است. دست چپ داداش مرا شکاند و یک چاقو به پهلوی او زد. مردم معترض ایستاده بودند و کسی واکنش نداشت تا زمانی که قره‌حسنلو فرمان حمله را صادر کرد و مردم ماموران را هم زدند.

شما اسناد و مدارک این اظهاراتی که مطرح می‌کنید را دارید؟

فیلم این رخدادها در فضای مجازی وجود دارد. همه از آن باخبرند. سند و مدرک نیازی ندارد. همسر این آقای دکتر، فیلمبردار رخدادها بوده است، تصویر شوهرش را از کمر به پایین می‌گرفته تا شناسایی نشود و فیلم باقی افراد را کامل ثبت می‌کرده است.

مطالبه شما و خانوادتان از مسوولان قضایی استان البرز چیست؟

مقامات قضایی کار خود را به نحو احسن انجام داده و احکام قانونی را عادلانه صادر کردند. ما از آنها تشکر می‌کنیم، اما برخی افراد و جریانات این روند را تغییر دادند. ما اساسا نباید هیچ انتقادی به دستگاه قضایی داشته باشیم، چون کارشان را به نحو احسن انجام دادند. اما برخی افراد دارای نفوذ روند پرونده را منحرف کردند. افرادی که این‌گونه رفتار می‌کنند، نامه‌نگاری می‌کنند تا یک خائن به مملکت را آزاد کنند…

آیا شما هیچ‌وقت با این افراد که نسبت به آنها انتقاد دارید، ارتباط یا دیداری داشتید تا خواسته‌های‌تان را منعکس کنید؟

 

اگر دقت کرده باشید، این فرد (نام این فرد در دفتر روزنامه محفوظ است) در سایر مراسم‌های مرتبط با رخدادهای اخیر حضور پیدا می‌کند، اما در مراسم‌هایی که خانواده ما هستند، حضور پیدا نمی‌کند. در مراسم شهید علی‌وردی و… شرکت می‌کند، اما هر زمان که ما جایی هستیم حضور پیدا نمی‌کند. ظاهرا خودشان می‌دانند چه کرده‌اند.

زمانی که قرار بود اعدام محمد کرمی و سید محمد حسینی اجرایی شود، آیا خانواده شما به مسوولان اعلام کردند که شکایتی از این افراد ندارند و طرف حساب اصلی پرونده، فرد دیگری است؟

این پرونده دعوای شخصی نبود که با رضایت ما، آن دو نفر آزاد شوند. این افراد برای سرنگونی و برداشتن نظام تلاش کرده بودند و دستگاه قضایی پرونده را رسیدگی می‌کرد. ربطی به ما نداشت.

پدر و مادر شما در زمان دادگاه حضور نداشتند؟ اعلام رضایت خانواده شما در مورد آن دو جوان باعث تغییر رای نمی‌شد؟

چرا پدر و مادر من هم در مراحل مختلف دادگاه و… حضور داشتند اما اینکه آیا اعلام رضایت کرده بودند یا نه نمی‌دانم. حکم این دو نفر (کرمی و حسینی) محاربه بود و ربطی به ما نداشت.

منبع :اعتماد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 3
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس شنبه , ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۱۰

خدا لعنت کنه خائنین به این خاک و شهدایی که جانشان را برا این مملکت دادند

ناشناس جمعه , ۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸

گرگهایی در پوست میش به کشور و نظام خیانت میکنند و هیچکسی هم به خیالش نیست و میذارن راحت در بدنه ی اصلی کشور و نظام رخنه کنند و ضربه بزنن و با دشمن برای رسیدن به اهدافش همدست میشوند …!!انشاءالله خون شهدا دامنتان رو بگیره …

مریم دوشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۰۹

خدا لعنتشون کنه خدا تکه تکه شون کنه حرام لقمه های بی پدر و مادر اینا هستند که خون شهدا را پایمال میکنند بابت اعمال اینا مردم به خانواده های بیگناه شهدا توهین میکنند، خدایا بحرمت خون شهدا خیلی بدتر رسواشون کن ای خدا ، خدایا به حرمت خون شهیدای غزه و کوچکترین شهید ایران رسواشون کن و اینا را خار و خفیف عالم بکن چون بابت اعمال ایناست که خیلیا از دین بی دین میشند و به شهدا توهین میکنند