تاریخ انتشار : یکشنبه 5 آذر 1402 - 17:26

در جلسه بررسی ابعاد مختلف تدوین سند توسعه دانش بنیان استان و برش استانی سند نقشه جامع علمی کشور؛

شاهینی: سند نقشه راه فعالیت‌های دانش بنیان استان کهگیلویه و بویراحمد است

شاهینی: سند نقشه راه فعالیت‌های دانش بنیان استان کهگیلویه و بویراحمد است
سلسله نشست‌های تدوین سند توسعه دانش بنیان استان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و کلیه اعضا در سالن جلسات سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان برگزار شد.

“صبح خرد”؛  جهانگیر شاهینی در جلسه تدوین سند دانش بنیان استان اظهار کرد؛ این سند نقشه راه فعالیت‌های دانش بنیان استان کهگیلویه و بویراحمد است و باید توسعه دانش بنیان‌ها در اولویت مسئولان، سیاستگذاران، تصمیم سازان و تصمیم گیران باشد.
شاهینی با اشاره به سیاست گذاری‌ها، مصوبه‌ها و ابلاغیه های دولت سیزدهم در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان افزود، پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد جهت تدوین سند دانش بنیان و برنامه‌های عملیاتی به ویژه در حوزه مزیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه داشته باشد.
وی گفت، مزیت‌های اساسی استان متنوع بوده و در حوزه هایی نظیر کشاورزی ، آب و گردشگری باید با تمرکز بر این محورها در حوزه دانش بنیان اقدامات موثری انجام دهیم.
رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان تصریح کرد؛ امروز به نقشه راه برای توسعه دانش بنیان‌ها نیاز داریم و این سند باید امسال تهیه و تنظیم شود.
وی گفت تدوین سند برنامه توسعه دانش بنیان استان باید بر اساس منویات مقام معظم رهبری، بیانیه گام دوم ، آمایش سرزمین و قانون تولید دانش بنیان باشد و لازم است حاوی چشم انداز و راهبردهای اساسی استان بوده و وظایف هر دستگاه روشن شودتا به سرانجام برسیم.
وی افزود: در تهیه سند دانش بنیان استان از شرکت های فناور و نخبگان استان انتظار همراهی داشته و توصیه می شود در تهیه و تدوین سند از همه ایده‌ها استفاده شود تا به یک جمع‌بندی مناسب برسیم همچنین آموزش و مباحث آن به طور کامل درآن دیده شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.