تاریخ انتشار : سه شنبه 7 آذر 1402 - 7:49

رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد خواستار اراده قوی مسئولان برای برپایی نماز شد

رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد خواستار اراده قوی مسئولان برای برپایی نماز شد

به گزارش”صبح خرد”،دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد،امام جمعه شهرستان،جمعی از اعضای شورای ستاد اقامه نماز در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد . حجت الاسلام قاسمی در این جلسه گفت:نامه ۱۵ماده ای وزارت کشور خطاب به استانداران و فرمانداران ارسال شد و خواسته

به گزارش”صبح خرد”،دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد،امام جمعه شهرستان،جمعی از اعضای شورای ستاد اقامه نماز در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد

.
حجت الاسلام قاسمی در این جلسه گفت:نامه ۱۵ماده ای وزارت کشور خطاب به استانداران و فرمانداران ارسال شد و خواسته های رهبری به اجلاس های سراسری نماز حائز اهمیت است..وی بیان کرد : از شوراهای اقامه نماز به ویژه فرماندار و ریاست شورای اقامه نماز تقاضای نظارت بیشتر و مطالبه گری از ادارات هستیم. رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد ،ادامه داد:از مسئولان انتظار است در خصوص نماز اراده ای قوی و محکم داشته باشند.قاسمی اذعان داشت:باید راهکار لازم پیرامون ترویج نماز به طور مداوم ارائه شود.


وی خواستار تشکیل کارگروه متشکل از یک نفر نماینده از امام جمعه ،یک نفر به نمایندگی از فرمانداری و دبیر شورای اقامه نماز تشکیل و به کلیه دستگاههاسرکشی و از کلیه مدارس و وضعیت نماز نظارت و بررسی نمایند.
امام جمعه گچساران هم در این جلسه گفت:بشر امروز احتیاج به نماز دارد زیرا تنها از طریق وصل شدن به خداوند آرامش روحی و روانی را بر جامعه حاکم می شود. هاشمی منش آمادگی خود را جهت سرکشی و سخنرانی در کلیه مدارس ‌اعلام کرد.
پزشک پور کارشناس آموزش و پرورش و ارزیاب ستاد اقامه نماز سامانه سجاده را به طور کامل توضیح داد و با سیستم رایانه ای به ۶۵ نفر از دبیران اقامه نماز را آموزش داد.


در پایان جلسه مقرر گردید: اعضای شورای ستاد اقامه نماز در مدارس و ادارات و نهادها حضور موثر داشته باشند و سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه های بروز رسانی مساجد و روحانیون ،
مصوب شد کارگروه ارزیابی متشکل از نماینده امام جمعه و نماینده فرماندار و دبیر ستاد اقامه نماز تشکیل و بر عملکرد ادارات و نهادها در زمینه برپایی نماز نظارت نمایند وگزارش عملکرد ارائه دهد.
مصوب شد هیئت اندیشه ورز در حوزه نماز توسط چند نفر از شخصیت های علمی و تاثیر گذار شهرستان تشکیل و چالش ها و موانع را بررسی و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهد.
کلیه دستگاه ها یک نفر به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز به فرماندار معرفی نمایند جهت بررسی روند اجرای مصوبات شورای ستاد اقامه نماز در ادارات…
تقویم کاری در رابطه با شورای اقامه نماز با هماهنگی فرماندار و امام جمعه تعیین شود و به ادارات ارسال شود.


پیش اجلاس شهرستانی فی مابین آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد،شهرداری،روابط عمومی نفت و گاز و فرمانداری در آذر ماه برگزار و زمان و مکان توسط امام جمعه تعیین گردد.
در زمینه محتوا و اعزام روحانی به ادارات و مدارس ستاد اقامه نماز مسئولیت را بر عهده می گیرد.

 

خبرنگار: صدیقه محمدی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.