تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 - 15:27

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛

سیاست ما توسعه زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و حمایت از صنایع موجود پایین دست است

سیاست ما توسعه زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و حمایت از صنایع موجود پایین دست است
معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: در یکی، دو سال اخیر عملکرد هلدینگ خلیج فارس در مقایسه با سال‌های گذشته رشد داشته و سالانه رشد ۷، ۸ درصدی را محقق کرده است.

“صبح خرد”؛ حسن نشان زاده، معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار صنایع پتروشیمی خلیج فارس در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: در یکی، دو سال اخیر عملکرد هلدینگ خلیج فارس در مقایسه با سال‌های گذشته رشد داشته و سالانه رشد ۷، ۸ درصدی را محقق کرده است. 

وی افزود : این رشد در میزان افزایش تولید، سود هلدینگ و ایجاد اشتغال خود را نشان می‌دهد؛ در سالی که گذشت در مقایسه با سال ۱۴۰۱، از نظر تولید بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن افزایش داشتیم و این درحالی است که با توجه به راه اندازی کارخانجات بزرگ مانند گچساران و… تولید تجاری آن‌ها از آخر سال گذشته آغاز و در حال حاضر در مدار تولید هستند ، این افزایش ناشی از تکمیل ظرفیت خالی مجتمع‌های در حال تولید ما بوده است.

نشان زاده در این باره ادامه داد: امیدوارم با راه اندازی این دو طرح بزرگ و نیز راه اندازی بیش از ۶ طرح بزرگ مستقل در سال جاری و سال آینده شاهد جهش خوب در هلدینگ خلیج فارس باشیم.

این مقام مسئول درخصوص استراتژی هلدینگ خلیج فارس بیان کرد: استراتژی کلان هلدینگ توسعه این صنعت با رویکرد تکمیل زنجیره ارزش در پایین دست بوده که استارت اجرای طرح‌ها از چابهار آغاز و در سال‌های آینده به خرمشهر در استان خوزستان خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه تکمیل زنجیره ارزش را در دستور کار داریم؛ همچنین، در بالادست و توسعه میادین نفت و گاز ورود کردیم تا بتوانیم با رویکرد همه جانبه، توسعه نگر و نگاه ایجاد ارزش افزوده از بالادست تا پایین دست در یک افق ۲۰ ساله یک برنامه منسجم داشته باشیم.

به گزارش“صبح خرد”، معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار صنایع پتروشیمی خلیج فارس توضیح داد: سیاست ما توسعه زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و حمایت از صنایع موجود پایین دست در قالب اتحادیه‌های مختلفی که وجود دارد، است ؛ این موضوع را در یک سال گذشته نه در شعار بلکه در عمل در یک سال گذشته همه شاهد بودند. صادرات عمده محصولات را قطع کردیم و با نگاه تامین و توسعه صنایع پایین دستی که بخش خصوصی یا مردم هستند، این کار را انجام دادیم. علاوه بر این با تعریف مدل فروش اعتباری در قالب LC‌های مدت دار به بخش خصوصی کمک کردیم که نقدینگی را تامین و خود را توسعه دهد.

نشان زاده ادامه داد: اعتقاد داریم توسعه کلان پتروشیمی از نظر ایجاد ارزش افزوده و نیز ایجاد اشتغال در صنعت پایین دست است و این کار در راستای شعار راهبردی رهبر معظم انقلاب است که جهش تولید با مردمی سازی را مطرح کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.