تاریخ انتشار : یکشنبه 17 تیر 1403 - 12:30

نگاه خاص؛

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود
این نوشته، خطابه‌ای‌ست رو به ظریف و آذری جهرمی و محمد خاتمی.

“صبح خرد”،خب نتیجه نهایی انتخابات مشخص شد و حالا “مسعود” رئیس‌جمهور ایران است. شاید بخشی از جامعه او را برگزیدند که رقیبش به پاستور نرسد و خب ناکامی “سعید” اتفاق مبارکی برای قشر متوسط است که ترس از دست رفتن همین آزادی‌های محدود مثل اینترنت را داشتند.

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود

اما پزشکیان در این مسیر تنها نبود. او دو بال محکم را داشت که توانستند حدود “نه درصد” آرا را بهبود ببخشند. از ظریف و آذری‌جهرمی صحبت می‌کنیم. البته محمد خاتمی هم در این مسیر پشت او ایستاد. اما خب وقتی که بیش از سی و دو میلیون رای نداند و حالا رئیس‌جمهوری داریم که تقریبا با بیست و نه درصد جامعه هواداری دارد نشان از آن دارد که مردم خاطرات تلخشان با ظریف، آذری‌جهرمی و رفقایشان را همچنان فراموش نکرده‌اند.

این نشان از آن دارد که آن‌ها اگر چه ظاهرا پیروز انتخابات شده‌اند اما برای اعتمادسازی کاری دشوار پیش رو دارند. درواقع در انتخابات اخیر رفتار روستاها و شهرهای کوچک رفتاری شبیه به رفتار کلانشهرها در سال ۱۳۸۸ بود. آن‌ها به فردی رای دادند که فکر می‌کردند ضرر کمتری دارد نه به فردی که می‌تواند ایده‌آل‌هایشان را عملی کند. برخی تحلیلگران اعتقاد دارند این بزنگاه سیاسی آخرین خاکریز حداقلی بود که می‌شد با آن جلوه‌ای از دموکراسی را به نمایش گذاشت.

از اینجا به بعد این نوشته، خطابه‌ای‌ست رو به ظریف و آذری جهرمی و محمد خاتمی.

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود

آقای ظریف، اگر نتوانستید موانع بهبود شرایط دیپلماتیک را از سر راه بردارید، اگر مجموع رفتارهای شما در سال‌های پیش رو منجر به بهتر شدن اوضاع اقتصادی نشد، بعدتر همین نه درصدی که از آن هفته تا به این هفته پشت سر شما حرکت کردند هم توجی به شما نخواهند داشت. درست مثل آن ۵۰ درصدی که به تمام تحرکات بی‌سابقه و پرفورمنس انتخاباتی شما بی‌محلی کردند.

آقای ظریف، همین ویدئو که از لحظه رای دادن پزشکیان وایرال شده و کمی کارگردانی‌شده به نظر می‌رسد، همین بعدا به سوژه‌ای علیه شما تبدیل خواهد شد.

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود

آقای آذری‌جهرمی، سعی می‌کنید با نمک باشید، به‌روز نشان دهید، کنسرت علی یاسینی می‌روید که مطمئنا مخاطبش نیستید. درباره یورو ۲۰۲۴ توئیت می‌زنید و از اهمیت تماشای بازی‌های اروپایی می‌گویید اما خب متاسفانه مردم شما را با آن برهه حساس به یاد می آورند و الهی که دیگر از آن برهه‌ها هیچ خبری نباشد اما نکند اتفاقی بیافتد و شما در همان جلد پیشین خود فرو بروید. 

آقا محمدجواد، متاسفانه یا خوشبختانه این مردم از جایی به بعد به شدت حافظه تاریخی دارند. در ضمن از عمل کار برآید. اینستاگرام، واتس‌اپ و تلگرام و تمامی دسترسی‌های معمولی که از مردم دریغ شده منتظر عملگرایی شما هستند.

این سه نفر خود را فدا کردند تا مسعود به پاستور برود

و اما شما آقای خاتمی، به دوربین صداوسیما بی محلی کردید اما احتمالا در جریان هستید که روزگار دلبری کردن با این قسم رفتارها گذشته است. حتما و حتما شما و مشاورانت می‌دانید که دیگر مثل آن سال‌های روشن حرف شما برای مردم تاثیر شگرفی ندارد. شما پشت ماجرایی بودید که اگر به مرحله “ما خواستیم اما نگذاشتند” برسد چهار سال بعد نمی‌دانیم ایران و ایرانی کجای تاریخ خواهد ایستاد. 

باقی بقایتان.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.