پایگاه خبری – تحلیلی “جمانیوز”(jamanews.ir)  

غلامرضا پناه،معاون امور اقتصادی سازمان کوثر و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران چند سالی هست در سیاست استان شخص شناخته شده ای به حساب می آید در مصاحبه ای  از مسائلی سخن گفت که خواندنش خالی از لطف نیست.پناه غلامرضا

*به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران نظرتان درباره اعلام حضور آقای برقک در حوزه کهگیلویه چیست؟

هر شخصی که در مجموعه اصلاح طلبان استان فعالیت می کند از خرد جمعی و تصمیمات جمعی اصلاح طلبان در کهگیلویه تبعیت خواهد کرد,نه تنها آقای برقک بلکه هر شخصی که فاکتورهای شورای اصلاح طلبان استان را داشته باشد می تواند در لیست اصلاح طلبان بگنجد و به کارش ادامه دهد و اگر شورا به این تشخیص رسید که اقای برقک این دوره حضور پیدا نکند تابع نظر تشکیلات خواهیم بود و به نظر جمعی احترام خواهیم گذاشت.

اگرهم در این زمینه شورای شهرستان نتوانست حکمیت کند این مسئله در شورای استان مورد حکمیت قرار می گیرد وتصمیم لازم اتخاذ می شود.اما کسانی مثل اقای برقک که پذیرفته اند کار تشکیلاتی انجام دهند مطمئن باشید سریعتر از همه به رای شورا تمکین خواهند کرد.

*شایعاتی در بعضی از رسانه ها مطرح شد که دیدار آقای بهرامی و تاجگردون از طریق شما انجام گرفت تایید می کنید؟

این سوال در همان رسانه ای که مطرح شد تکذیب شد، صادقانه می گویم از همچنین ملاقاتی کوچک ترین ارتباط و اطلاعی نداشتم.بعدا هم از طریق خود اقای بهرامی پرسیدم که ایشان گفتند با توجه به تز دکترای خود باید مطالبی را از مجلس تهیه می کردم که در راهرو با ایشان مواجه شدم و به عنوان یک هم استانی با ایشان صحبت و خوش و بش کردم.

بنده اگر جایی با اقای هدایت خواه برخورد کنم امکان دارد کلی با هم حرف بزنیم دلیلی بر اینکه این دیدار از قبل برنامه ریزی شده باشدنیست.اقای بهرامی گفتند که این دیدار اتفاقی بوده و به عنوان دو هم استانی با هم صحبت کردیم.

*عده ای از اصلاح طلبان آقای بهرامی را به عنوان یک اصلاح طلب قبول نمی شناسند به عنوان یک اصلاح طلب نظر شما در این خصوص چیست؟

آیا اقای سید باقر موسوی جهان آباد از روز اول هم اصلاح طلب بوده؟آیا بنده هم از روز اول اصلاح طلب بوده ام؟آقای موسوی جهان آباد با جمعی از دوستان قبلا عضو حزب جمهوری اسلامی بوده است.

اعتقاد شخصی من این است که در منطق سیاسی اصل بر برائت و اقرار افراد است,وقتی شخصی اقرار بر اصلاح طلبی دارد درک نمی کنم که چه اصراری وجود دارد که این فرد اصلاح طلب نیست.

نه در مشی سیاسی و نه اخلاقی قابل قبول نیست، وقتی رسما یک شخص اقرار کند که اصلاح طلب بوده نه فقط اقای بهرامی هر کسی، بگوییم آن شخص اصلاح طلب نیست. انسان هادر گذر زمان و متناسب با شرایط اجتماعی و فهمشان به کمال می رسند.

آیا ناطق نوری امروز ناطق نوری دیروز است؟ طبیعتا تغییراتی وجود دارد.آقای ناطق نوری را الان نه به عنوان یک اصلاح طلب بلکه به عنوان یک نیروی اصولگرای میانه رو و منطقی می شناسند که به بقای جمهوری اسلامی کمک میکند می شناسند.

ما با تندروی مخالفیم , هرگروهی چه اصولگرا و چه اصلاح طلب بر مدار افراط قرار گیرد درکی نسبت به جامعه ندارد.

ما در زمان دانش آموزی وشروع جریان اقای موسوی یکی از اعتراضاتی که داشتیم این بود که یک گروه ده الی پانزده نفری شکل گرفته بود و حاضر نبودند نفر شانزدهمی به انها اضافه شود وبقیه هم باشند. انها برای همه جامعه تصمیم گیری می کردند.ما به خاطر شکستن این جریان در دوران جوانی پای اقای موسوی جمع شدیم.

هر کسی پیشینه ای دارد و اقای بهرامی معتقد است در قالب اصلاح طلبی رای داده است و ایشان پذیرفنته اند که در جرگه اصلاح طلبی باشند ما با کسانی مخالفیم که دیگران را نفی میکنند و میگویند ولا غیر.

همفکران ما به اقای زارع که سبقه اصول گرایی دارد، در فرایند رقابت زارع و هدایت خواه بسیاری از اصلاح طلبان به ایشان رای دادند.

در آن دوران یک جمع چهارنفره ای بودیم که از اقای موسوی خواستیم وارد انتخابات شود, که به تدریج کسان دیگری هم اضافه شدند.

هرکسی که می گوید اصلاح طلبم، جریان اصلاحات هم باید آن را با آغوش باز بپذیرد و در عین حال باید آن را به گفت وگو دعوت کند و اگر شرایط مورد قبول اصلاح طلبی را بپذیرد می تواند در جرگه اصلاحات جای بگیرد.

ما نمی توانیم بگوییم آقای بهرامی که خودش می گوید اصلاح طلب است اصلاح طلب نیست اما می توانیم در فرایند بعدی تصمیم گیری یک فرد قوی تر را انتخاب کنیم

من اقای بهرامی که می گوید اصلاح طلب است را ترجیح می دهم به کسی که میگوید اصلاح طلب نیستم. ولی می توانند کسی که شاخصه های قوی تری از اقای بهرامی در اصلاح طلبی دارد را انتخاب کنند

یکی از دوستانی که بنده مقالات شان را مطالعه میکنم اقای کمالی پناه است که انتظار دارم وقتی دست به قلم می شود با آگاهی قلم به دست گیرد

در روز معارفه دکتر نظری ته سالن نشستیم و یک صندلی خالی در کنار  ما وجود داشت که وقتی اقای بهرامی وارد سالن شد آمد کنار ما نشست؛ اولا ایشان گفته اند   که همزمان باهم وارد شده اند که این نشان از حمایت است

اولا,من اقای بهرامی که می گوید اصلاح طلب است را ترجیح می دهم به کسی که میگوید اصلاح طلب نیستم

دوما اگر کسی قوی تر از بهرامی وجود داشته باشد من او را به اقای بهرامی ترجیح می دهم

کما اینکه اگر اقای موسوی وارد عرصه انتخابات شود و اقای بهرامی هم به حضورش ادامه دهد قطعا از اقای موسوی حمایت خواهم کرد اگر اقای بهرامی حضور داشته باشند و اقای موسوی هم نباشند,شورای اصلاح طلبان استان کسی غیر از اقای بهرامی را انتخاب کند قطعا از انتخاب شورای اصلاح طلبان حمایت خواهم کرد نه نظر شخصی و قلبی خود.

در آن جلسه که این دیدار تصادفی اتفاق افتاد نگارنده مطلب می توانست تماسی بگیرد و صحت قضیه را جویا شوداین بد اخلاقی ها در رسانه کار قشنگی نیستو انتظار می رود هم رسانه و هم صاحبان قلم دقت عمل بیشتر نمایند.

*تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات اخیر گرفته اید؟

من به طور قطع نه در استان و نه در تهران نمی توانم کاندید شوم.

چون رئیس دو شرکت هستم که در این دو استان هستند و بنای جدی حضور در انتخابات را ندارم، یکی دو تا از شهرها پیشنهاداتی دارند که در حال حاضر روی انها فکر می کنم

ولی در کل اراده قوی برای حضور در انتخابات ندارم و فکر می کنم در همان عرصه ای که هستم بهتر می توانم برای مردم مفید باشم

*در مقامی که هستید تا کنون چه خدماتی را برای مردم استان عرضه کرده اید؟

کارخانه ارد و گلوکز یاسوج بیش از هشت سال تعطیل بود که ما این کارخانه را احیا کردیم و برای ۱۰۵ خانوار به صورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرد و دو فاز دیگر ان هم در دست بهره برداری است.

مجموعه مرغ تخم گذار و طرح بزرگترین پرورش ماهی سردابی کشور در استان در دست بررسی است.

یک طرح پرورش بچه ماهی و دو پروژه ساختمانی عظیم در صورت قبول کردن سازمان تامین اجتماعی برای تغییر بافت شهر هم در دستور کار سازمان ما قرار دارد.

 

سایت استان

این خبر را به اشتراک بگذارید :