پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

نخستين بانوی خبرنگار شهرستان چرامم: مسوولان به توان جوانان اعتماد كنند

به گزارش“صبح خرد”(جمانیوز)، نخستين بانوي خبرنگار شهرستان چرام در آستانه فرا رسيدن ولادت حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان، اصلي ترين نياز قشر جوان جامعه را ، باور توان و استعداد آنها از سوي مسوولان كشوري و منطقه اي عنوان كرد.
نسرين هاشمي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما با بيان اينكه بيشتر جمعيت شهرستان چرام جوان هستند، كمبود امكانات فرهنگي و تربيتي، مشكل كار و اشتغال، مسكن و ازدواج را از جمله مشكلات جوانان اين خطه ذكر كرد.
وي ادامه داد: تاكنون مساله جوان و نحوه حضور و مشاركت آنان در عرصه هاي مختلف اجتماعي از سوي مسوولان جدي گرفته نشده است.
اين كارشناس ارشد علوم ارتباطات، اضافه كرد: حمايت دولت از تشكلهاي جوانان بويژه در مناطق محروم براي شروع فعاليت جوانان ضروري است.
هاشمي تاكيد كرد: علاوه بر مشكلات مالي، نبود باور برخي مسوولان به نيروي خلاق قشر جوان مهمترين مشكل اين قشر از جامعه است.
وي اظهار داشت: اين مشكل در برقراري ارتباط جوانان با دستگاه هاي اجرايي بيشتر نمايان شده و اين افراد را برغم توان بالاي علمي و تخصصي از مشاركت در بخش اجرايي محروم مي كند. تنها بانوی خبرنگار دارای تحصیلات عالیه مرتبط در استان افزود: جوان، توان و استعداد خود را مي شناسد ولي آنچه كه سرنوشت ساز است درك اين توان از سوي مسوولان است كه متاسفانه كمتر وجود دارد.
وي توضيح داد: مهمترين نياز جوانان حمايت معنوي و به رسميت شناخته شدن از طرف مسوولان و جامعه است.
نخستين بانوی خبرنگار شهرستان چرامم تصريح كرد: تغييرات فن آوري در عرصه ارتباطات، الكترونيك و رايانه علاوه بر اينكه راهشگاي حضور جوانان در عرصه است، خود به خود مديريت جامعه را در آينده نزديك به دست جوانان مي دهد.
وي گفت: جوان به اقتضاي سن خود، احساسي و آرمانگراست و براي حل مشكلات، نيازمند ارتباط و همكاري متقابل با مسوولان است.
هاشمي نبود برنامه ريزي منسجم و دقيق در ارتباط با مسايل جوانان را مشكل اصلي اين قشر از جامعه دانست.
وي اظهار كرد:در سال هاي گذشته نبود برنامه مشخص و مدون مانع بهره گيري از توان بالقوه جوانان شده است.
تنها بانوی خبرنگار دارای تحصیلات عالیه مرتبط در استان افزود: مشاركت جوانان در مسايل سياسي، اجتماعي و فرهنگي در جامعه نهادينه نشده و اين وضعيت در مقابل تمايل روز افزون قشر جوان براي حضور در تمامي عرصه ها، موانعي را ايجاد كرده است.
وي اظهار داشت: نسل جوان امروز يك نسل متحول است و نيازهاي خاص خود را دارد كه با نيازهاي نسل هاي قبلي متفاوت است.
نخستين بانوی خبرنگار شهرستان چرامم تصريح كرد: مسوولان بايد شرايط خاص اين نسل را پذيرفته و با مشاركت دادن اين قشر در مسايل اجتماعي، سياسي و فرهنگي زمينه حل مشكلات آنان را فراهم كنند.
هاشمي خاطرنشان كرد: توجه نكردن به مطالبات و خواست هاي نسل جوان، در آينده كشور را با بحران مواجه مي كند.
وي يادآور شد، جواني موهبتي از جانب خداوند و ثروتي است كه انسان بايد آن را جز براي ورود به بهشت، خرج نكند، پس خوشا به حال آنان كه جواني را قدر مي دانند و اين گوهر گرانبها را در راه سعادت خويش به كار مي گيرند.
اين جوان موفق شهرستان چرام گفت: ضمير جوان، آينه پاكي ها است، آينه اي كه هنوز گردي از گناهان بر روي آن ننشسته است، نگاه جوان، پنجره اي است كه رو به سوي افقهاي روشن گشوده شده است و پنجره اي كه آفتاب حقيقت را مي نوشد.
وي توضيح داد: خيال جوان، نسيم پويايي است، كه مي تواند به هر جا سفر كند و كرانه ها را كشف كند، جوان، همواره در جستجوي چشم اندازهاي روشن است.
نخستين بانوی خبرنگار شهرستان چرامم با اشاره به اينكه جوان، كانون شور و هيجان، مركز نشاط و سلامت، قلب تپنده و سرمايه آينده يك ملت است، افزود: از اين رو بايد مسوولان با برنامه ريزي مناسب، سياستهاي فرهنگي مطلوب و اجتماعي توجه ويژه اي به اين نسل شود و دولتها براي بهره برداري صحيح و استفاده مطلوب از استعدادهاي جوانان در امور مختلف سازندگي و اداره كشور، تمام تلاش خود را به كار گيرند.
وي، اظهار داشت: مسوولان مي توانند شور و توانايي هاي جوانان را سالم و سازنده به سمت رفع نيازها، رفاه و آسايش حال و آينده جامعه هدايت كنند.
هاشمي تصريح كرد: نسل جوان، از آسيب پذيرترين و حساس ترين نيروهاي هر كشور است به طوري كه جوانان از گذشته هاي دور شكار خوبي براي دشمنان اسلام و انقلاب بوده اند و دشمنان امروز به خوبي دريافته اند كه غارت و چپاول منابع مادي ومعنوي ملل جهان سوم به ويژه كشورهاي اسلامي، منوط به تحريف فرهنگ ، ارزشهاي ملي و مذهبي است.
وي ادامه داد: از سوي ديگر تحميل نگرش غربي، اشاعه فساد و بي تفاوتي ميان مردم به ويژه نسل جوان است، از اين رو ژرف نگري و دقت در امور جوانان و رفع نيازمنديهاي فكري و معنوي آنان اهميت بيشتري مي يابد.
تنها بانوی خبرنگار دارای تحصیلات عالیه مرتبط در استان گفت: نسل جوان هميشه به دنبال الگوي مناسب خود بوده و براي يافتن آن، دو شعار گفتار و عمل را پيش رو قرار داده و به دنبال الگويي است كه به گفته هاي خودش جامه عمل بپوشاند.

وي در پايان افزود: اگر نسل جوان بين گفتار و كردار الگوي خود تضاد و تعارض ببيند نمي تواند به او اعتماد كرده و از انديشه هاي او پيروي كند.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

این خبر را به اشتراک بگذارید :