پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

جلسه شورای سلامت و تغذیه شهرستان کهگیلویه به ریاست فرماندار برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه با مطلوب دانستن شرایط شهرستان گفت : با همکاری مسولانه مردم و تلاش بی وقفه شورای سلامت،سپاه و نیروی انتظامی ،نیروهای مردمی و جهادی و شورای تامین روند حرکتی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان کهگیلویه با توجه به نسبت جمعیت و وسعت مطلوب است.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علی رضا اتابک با تبریک سال نو گفت: امروز سلامتی مردم به عنوان هدیه ارزشمند خدا مهم ترین اصلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیردو در کنار تلاش بی وقفه شورای سلامت شهرستان باید قدردان تلاش های نیروهای باشیم که در خط مقدم مبارزه با کرونا جان خود را از دست دادند و این کار ارزشمندی است که هیچگاه از خاطر ما نمی رود.

فرماندار کهگیلویه افزود ؛۱۷۰۰نفر در۴۵۰ روستا و حضور نیروهای جهادی و انتظامی و سپاه در مبادی ورودی و خروجی شهرستان به شکل شبانه روزی کار بزرگ و مهمی بود و هیچ حرکت و کاری بدون از رصد و پوشش حمایتی و امنیتی در سطح شهرستان انجام نشد.

رئیس شورای اداری ضمن تبریک به دادستان جدید شهرستان گفت : از زحمات دادستان سابق تشکر می کنم و بخاطر فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت میشد فرصتی برای برگزاری تودیع و معارفه نبود و جا دارد از دادستان جدید شهرستان که از روز اول انتصاب تا امروز لحظه به لحظه در کنار ما بود نیز تشکر کنم.

اتابک گفت : صنوف متعددی همکاری کردند و با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی کسب و کار را تعطیل کردند تا کمکی به مهار زنجیره انتقال ویروس کرده باشند.

اتابک تصریح کرد: از زمان اجرای طرح‌های مقابله با کرونا افزون بر پنج هزار خودرو از ورود به شهرستان منع و به مبدا برگردانده شدند که این با همت و حساسیت و مجاهدت نیروهای پای‌کار محقق شد.

وی با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به محض ابلاغ در شهرستان اجرا شد، افزود: اجرای همه مصوبات تا بیستم فروردین ماه تداوم دارد.

اتابک اضافه کرد: آماری که از غربالگیری شهروندان به دست آمده امیدوار کننده است. بخشداران و دهیاران همچنان باید وضعیت را پایدار نگه دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان علوم پزشکی کهگیلویه به تشریح عملکرد ,برنامه های پیش رو و انتظارات خود از مردم و مسئولان پرداخت و گفت : در مجموع در شهرستان کهگیلویه ۵۰۱ نفر نمونه گیری شدند که جواب آزمایش ۲۹ نفر مثبت اعلان شد که در حال حاضر دو نفر تحت درمان هستند و ۲۷ نفر دیگر در قرنطینه خانگی و در حال گذراندن دوران نقاهت هستند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، محمد رشید طیبی زادگان گفت : از مجموعه شورای اداری به ویژه فرماندار خستگی ناپذیر شهرستان تشکر میکنم وباید گفت  اقدامات بسیار خوبی در زمینه آموزش، مراقبت ،بیشگیری و بیماریابی و درمان در سطح شهرستان صورت گرفت و روند تا امروز امیدوارکننده بود .

وی افزود : متاسفانه کسانی که باید قرنطینه شوند گاهی تمکین نمی کنند که مجبور می شویم از نیروی انتظامی کمک بخواهیم و از مردم شهرستان کهگیلویه تقاضا داریم که حداکثر همکاری با ما را داشته باشند چون بیشتر مواقع موارد شناسایی یا علائم ندارند یا علائم خفیفی دارند که باید جدی گرفته شود تا زمینه انتقال ویروس وجود نداشته باشد.

طیبی زادگان افزود : موارد مشکوک بدحال کمتر شده اما موارد مثبت افزایش داشته که نتیجه بیماریابی از طریق غربالگری است و از استان های هستیم که در زمینه غربالگری عملکردی مطلوبی داشتیم و شرایط شهرستان کهگیلویه نیز مطلوب است.

وی ضمن گلایه از برخی دوره گردها و سد معبرها گفت : علی رغم تاکیذات فراوان متاسفانه دورگردها و سد معبرها وجود دارند که می تواند درانتقال ویروس موثر باشند و از شهرداری و تعزیرات و سایر نهادها می خواهیم فکری به حال این موضوع داشته باشند.

طیب زادگان گفت : برخی موضوعات اجتماعی مثل عروسی ها خانوادگی ،نشست های دوستانه بلواری خیابانی و سایر مراسمات اجتماعی خطرساز هستند که لازم است تذکر داده شود و امیدواریم روند تعطیلی بازار و اصناف همچنان ادامه داشته باشد و جا دارد از نیروی های انتظامی و سپاه ،شهرداری و شورای شهر و سایر نهادها و ادارات و رسانه ها تشکر کنم.

فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه مجموعه اقدامات سپاه و نیروهای جهادی شهرستان را در مقابله با ویروس کرونا تشریح کرد و گفت : جا دارد حقیقتا از فرماندار شهرستان تشکر کنم که همواره و همیشه در حال تلاش و کار شبانه روزی است و وضعیت مطلوب شهرستان نشان دهنده تلاش خوب اعضای شورای سلامت و فرماندار و سایر عوامل دخیل است.

سرهنگ محقق گفت : تولید ۲۶ هزار ماسک خانگی بهداشتی مورد تایید شبکه بهداشت و توزیع بین مردم ،آموزش ۱۳۵۰۰نفر از کسبه و اصناف ،فعالیت گروه های جهادی گند زدایی و ضدعفونی و خودحوش بالغ بر ۲۰مرتبه کل شهر، ضدعفونی بیمارستان در هفت نوبت ،تولید ۴۵۰۰شیلد محافظ برای پرسنل بیمارستان دهدشت ،تهیه ۵۵۰ بسته معیشتی و توزیع بین افراد نیازمند ،راه اندازی ۵ ایستگاه غربالگری و سلامت ،تهیه ۵۰۰ عدد ساق بند ویژه پرسنل بیمارستان و ۶۰۰مورد کار رسانه ای در قالب کار فرهنگی از جمله اقدامات سپاه و نیروهای مردمی جهادی بود.

جانشین فرماندهی امتظامی شهرستان کهگیلویه در ادامه گفت : همکاری مطلوب فرمانداری،دادستان شهرستان ،سپاه در محل های ورودی شهرها و مناطق همچنین پاسگاه های انتظامی به شکل شبانه روزی کار را تهسیل کرد و نیروی انتظامی با گشت های مرتب و منظم در سطح شهر و شهرستان برای جلوگیری از تخلفات و پلیس راهور و راهنمایی با اعمال قانون بدون استفاده از قوه قهریه با همکاری مردم پای کار بود.

مسعودی جو افزود : در روز سیزده به در نیز با حضور فعال در مبادی خروجی و ورودی از خروج مردم جلوگیری شد و انتظار داریم مردم و مسئولان برای همکاری با نیروی انتظامی همچنان آمادگی داشته باشند.

شهردار دهدشت گفت : شهرداری دهدشت از روز اول اجرای برنامه مقابله و مبارزه با ویروس کرونا با گند زدایی و ضد عفونی کردن سطح شهر ،تعطیلی بازار روز و باز جمعه ،تعطیلی بازار شب و سد معبرها کلا عزم خود را برای همکاری با شورای سلامت جزم کرده بود.

اسفندیار برخه گفت : به دستور استانداری یک دستگاه آمبولانس تهیه شده تا در واقع لزوم استفاده شود و با هماهنگی با فرمانداری شهرستان اقدامات خوبی در سطح شهر انجام گرفته که البته با کار تیمی و تلاش نیروی انتظامی و سپاه شهر در شرایط خوبی قرار دارد.

رئیس اداره دامپزشکی گفت : به محض ورود ویروس با استفاده از ظرفیت خود تمامی پرسنل اداره مجهز شده و ۳۵۵ مورد گشت زنی داشتیم که ۱۲۵ کیلوگرم گوشت نیز ضبط شد.

دکتر حسینی گفت : نظارت دقیق و منظم بر مرغ فروشی ها و کشتارگاه ها داشتیم که ۵۲۱ لاشه مورد بررسی قرار گرفت که ۳۰۱ کیلوگرم ضایعات وجود داشت.

وی افزود : از بابت عرضه گوشت و مرغ الحمدالله تا امروز بدون مشکل بودیم که البته باید عنوان کنم کشتارگاه دهدشت همچنان مشکل دارد که انتظار داریم مشکلات آن حل شود و مهمتر اینکه کلیه مراکز عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان جمع شده که انتظار داریم مردم با خرید از مراکز خرید مرغ کشتارروز با ما همکاری کنند.

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :