پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد به نقل از تجارت نیوز در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود شش هزار واحد رشد کرد، همچنین جمع شدن صف‌های فروش در اکثر نمادهای بنیادین نشان حمایت حقوقی‌ها از بازار می‌داد اما آیا حمایت‌ها از بازار کارساز است؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بازار حدود ۱٫۵ درصد رشد داشت اما با ادامه معاملات این روند نزولی شد و در نهایت شاخص با رشد ۵ هزار و ۸۰۰ واحدی به کار خود پایان داد، در این میان شاخص هم‌وزن نیز بیش از نیم درصد منفی بود.

در پایان معاملات امروز شاهد ایجاد تعادل و ورود به دامنه مثبت نمادهای بزرگ هستیم ، اما در صنایع کوچک‌تر هم‌چنان عرضه ادامه دارد. همچنین صف فروش خودرو و خساپا با حجم معاملات بیش از ۱.۲ میلیارد سهمی جمع‌آوری شد. اما با وجود مثبت بودن شاخص کل، کلیت بازار سهام و شاخص هم‌وزن منفی بود و این موضوع نشان از حمایت حقوقی‌های از سهم‌های بنیادین است.

 گروه پالایشی بیشترین تقاضا و نماد وملی از گروه بانکی بیشترین عرضه را در بازار سهام امروز داشتند.

همچنین نمادهای فارس، فولاد و فملی به ترتیب ۳۶۷۹، ۳۴۲۰ و ۳۰۴۴ بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل داشتند.

اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی از عرضه اولیه هلدینگ آتیه صبا در بازار سهام خبر داد.
محمد رضوانی‌فر،مدیرعامل شستا، در رابطه با عرضه اولیه سهام ۱۴ ریز مجموعه این شرکت در زمستان گفت: رایتل (هلدینگ خدمات ارتباطی شستا)، زغال‌پروده طبس، هامون شمال، صنایع عمومی، شیمی‌بافت، چوب خزر کاسپین، محصولات کاغذی لطیف، کارگزاری صباتامین، سیمان آبیک، آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران، نخ‌تایر صبا، افق‌تامین انرژی طوس، پخش دارویی اکسیر و سابیر (شرکت پیمانکاری شستا) از جمله شرکت‌هایی هستند که در پاییز و زمستان سال ۹۹ بورسی خواهند شد.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :