پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مجموعه مدیریتی استانداری کهگیلویه وبویر احمد خصوصا مدیریت بحران چرا در قضیه آتش سوزی های اخیر اقدام قابل ذکری انجام نداده و معاونت سیاسی استانداری کهگیلویه وبویر احمد که روزی در ارتفاعات خائیز دنبال کسی بود دم مدیری بگیرد و به گوشه ای پرت کند چرا دیگر دم کسی را نمی گیرد و به گوشه ای پرت کند ؟

صبح خرد ؛ روزهای زیادی از نبودن غلام رضا تاجگردون نماینده پرقدرت و پرنفوذ سابق گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نمی گذرد ؛ داستان حذف تاجگردون قصه پردرد مردم گچساران و باشت و حتی استان کهگیلویه وبویراحمد است که یقینا تا سالهای زیادی در ذهن مردم می مانند و بعدها هر وقتی امروزی ها خواستند برای آیندگان از بی انصافی در حق قوم لر و مردم کهگیلویه وبویراحمد بگویند یکی از مصادیق دم دست، داستان حذف غلام تاجگردون خواهد بود.

تاجگردون از فیلترهای قانونی شورای نگهبان گذشت و در رقابتی آسان دو رقیب اصولگرای خود را شکست داد اما نتوانست حریف جلسات پشت پرده جامعه اصولگرایان تندروی مجلس و برخی بی مهری های نمایندگان هم جغرافیای خود شود و کیفش را برداشت و به دانشگاه برگشت و پس از آن و تا امروز جز گاهی در شبکه های اجتماعی فرصت و مجالی برای خدمت ظاهرا نمی یابد.

با حذف تاجگردون سریال حذف نیروها و مدیران وابسته به وی آغاز شد و مجموعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد با خط گرفتن از ساختمان بهارستان ،  وقتی امثال محمدی تبار که در بحران های مثل آتش سوزی و سیل همواره پای کار بود و سیبل انتقادات رسانه ها و مردم و کاربران شبکه های اجتماعی ،تنها دیدند فرصت را غنیمت شمرده و محمدی تبار را عزل کرده تا  هم انتقامی از تاجگردون که در دعوای رسانه ای جمالی و محمدی تبار ،طرف دوست همفکر هم استانی خود را گرفت ،گرفته باشند و هم برای به دست آوردن دل دو نماینده دیگر استان که فرصت تاخت و تاز در میدان بدون تاجگردون را فراخ تر دیده تلاش کنند و انتصابات بعد از حذف تاجگردون در کهگیلویه و بویراحمد مبین همین نکته است که تمامی انتصابات در این دو حوزه انتخابیه با نظر مساعد و عموما نظر مستقیم سید محمد موحد و مهدی روشنفکر صورت می گیرد اقدامی که دل زخم دیده هوادران دولت تدبیر و امید خاصا اصلاح طلبان را رنجیده خاطر کرد؛ البته همراهی و همگامی اصلاح طلبان استان با نمایندگان اصولگرا هم داستان بلندی است و هم دلایلی فراوانی دارد که قطعا در فرصت های بعدی به آن ها پرداخته خواهد شد.

هر چند بود تاجگردون که با تلفن و پیامکی بالگردی برای اطفا حریق کوه ها ردیف می کرد و تلاش فراوان میکرد گرهی از کاری گشوده شود و سختی به آسانی تبدیل شود و محمدی تباری که در جایگاه مدیریت بحران استان آماج حملات و طعنه ها فراوان بود دیگر نیستند یعنی ماه هاست که نیستند ولی چرا در نبود اینها همچنان آتش در کوه های استان بیداد می کند و کسی دم کسی را نمی گیرد پرت کند یک گوشه ای؟

چرا صدای چرخش بالگردی در دل کوه های زاگرس به گوش نمی رسد؟ آیا فریاد دوست داران محیط زیست در استان را نمی شنوید و بوی تند و زجر آور دود سوختن بلوط های زاگرس مشامتان را نمی آزارد؟

آقایان زاکانی و نجابت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ؛ شما که کمر همت به حذف تاجگردون بستید و پس از آن بالای صندلی خالی نمایندگی مردم گچساران و باشت فاتحانه ایستادید و از موضع قدرت توئیت کردید که ایها الناس ما نمایندگان گچساران و باشت هستیم ؛ الان دقیقا چه کاری برای مردم گچساران و باشت کردید ؟ آیا می توانید به مانند غلام رضا تاچگردون برای سوختن بلوط های زاگرس دل بسوزانید ؟ یقینا نه و اصلا چنین نخواهد شد چرا که شما نه درد بلوط را می دانید و نه رنج دوست داران بلوط های زاگرس را می شناسید!

بر صندلی نرم بهارستان با همان پشتوانه رای حداقلی تا سالهای زیادی احتمالا راحت بنشینید و راحت باشید و مردم گچساران و باشت هیچ امیدی به شما نداشته و نخواهند داشت.

مجموعه مدیریتی استانداری کهگیلویه وبویر احمد خصوصا مدیریت بحران چرا در قضیه آتش سوزی های اخیر اقدام قابل ذکری انجام نداده و معاونت سیاسی استانداری کهگیلویه وبویر احمد که روزی در ارتفاعات خائیز دنبال کسی بود دم مدیری بگیرد و به گوشه ای پرت کند چرا دیگر دم کسی را نمی گیرد و به گوشه ای پرت کند ؟

فرمانداران خسته و بی برنامه شهرستان های استان که عمده انرژی و هدف خود را دلبری برای دو نماینده اصولگرای استان گذاشته اند و اساسا در هیچ تریبون و جایگاهی حداقل از خدمات دولت دفاع نمی کنند و بیشتر حرف و حدیثشان سخنانی است که مورد طبع و نظر نمایندگان یا نیروهای باشند که به نماینده نزدیک هستندبرای سوختن و از پای افتادن بلوط ها و درختان زاگرس مدیون هستند و این گناهی است نابخشودنی و بهتر است ضمن دلبری برای نمایندگان برای حفظ صندلی و ادامه مسئولیت فکری به حال سوختن کوه ها و درختان زاگرس کنند.

ادریس کشاورز

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :