پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

علی‌رغم استفاده درصد بالایی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از ماسک و سایر ملزومات بهداشتی به کرات دیده شده که ماسک‌ها در کوچه و خیابان و معابر رها شده و علاوه بر این که چهره‌ای زشت ایجاد کرده موجب بروز مشکلات بهداشتی نیز شده است.

 

به گزارش صبح خرد: بعد از آن که ویروس کرونا تمام جهان و به تبع ایران و همه استان‌ها را در نوردید مردم و مسوولان به سوی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی روی آوردند.

اکنون روزی نیست که در خبرها و از زبان مسوولان و به خصوص متولیان بهداشت و درمان واژه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها را نشنویم.

 در استان کهگیلویه و بویراحمد درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق آمار موجود کشوری و استانی بالاتر از میانگین کور است و صحت این مدعا تعداد فوتی‌های به نسبت پایین‌تر کرونایی در استان به نسبت سایر استان‌های کشور است.

هر چند تناقض‌هایی میان آمار وجود دارد و در حالی که درصد فوتی ها بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است اما آمار درصد ابتلا و بروز بیماری تقریبا دو برابر کشور است با این حال در خصوص رعایت پروتکل‌ها از بسیاری استان های کشور وضعیت بهتری را شاهدیم.

متاسفانه علی‌رغم استفاده درصد بالایی از مردم استان از ماسک و سایر ملزومات بهداشتی به کرات دیده شده که ماسک‌ها در کوچه و خیابان و معابر رها شده و علاوه بر این که چهره‌ای زشت ایجاد کرده موجب بروز مشکلات بهداشتی نیز شده است.

در همین خصوص شهردار یاسوج از این گونه رفتار در شهر یاسوج انتقاد کرد و گفت: پس از مدافعان سلامت در مراکز درمانی و در خط اول مبارزه با ویروس این کارگران شهرداری‌ هستند که بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

نستهن مقدم گفت: به کرات دیده شده که افراد به جای انداختن ماسک‌های غیر مستعمل در سطل‌های زباله آن را در معابر رها می‌کنند و علاوه بر این که قامت یک مرد را برای جمع‌آوری خم می‌کند موجب بروز خطر و ابتلای کارگران زحمت‌کش شهرداری به ویروس می‌شوند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :