پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

دیدن خانواده ها و جمعیت دوستانه و افرادی که عصرهای پائیزی در جاده سلامت دهدشت به پیاده روی و تپه نوردی می پردازند زیبا و چشم نواز است و آن هم در شرایطی که مردم متاسفانه این روزها حال و روز خوشی به سبب برخی گرفتاری های اقتصادی ندارند.

“صبح خرد”؛ورزش نقش مهمی در سلامت جسم و روان مردم دارد و این موضوع مهم در سیاست های کلان کشورها جایگاه ویژه ای دارد و در این میان ورزش همگانی با توجه به پوشش عمومی جامعه می تواند در سلامتی روح و روان شخص و به تبع آن جامعه روند زندگی عادی مردم را تغییر دهد.

شهر دهدشت با توجه به موقعیت طبیعی که دارد پتانسیل و ظرفیت خوبی برای پرداختن به ورزش همگانی دارد و تپه ها و کوه های اطراف در کنار محیط وسیع اطراف شهر محل مناسبی برای پرداختن به ورزش است.

جاده معروف به سلامت از محل نمایندگی ایران خودرو با موقعیت خوب پیاده روی و سپس تپه نوردی در نزدیکی آن یکی از مکان های است که هر روزه برخی شهروندان صبح و عصر و پس از کار اداری و امورات عادی زندگی به آنجا رفته و از طبیعت زیبا آن با پیاده روی و تپه نوردی استفاده می کنند.

این روزها اگر شما بعد از ساعت ۱۵ عصر حدودا به این مکان بروید جمعیت مردمی را می بینید که تنهایی،خانوادگی یا دوستانه در حال پیاده روی و تپه نوردی هستند که محیطی زیبا و تصاویری زیباتر ایجاد کرده که کار قشنگ و زیبایی است.

البته ذکر این نکته لازم است که مسئولان می توانند و باید که سطح این جاده کوتاه اما مناسب را مناسب تر کرده و با کمی برنامه ریزی در تسطیع و خاک روبی آن اقدام کنند و احیانا با کاشت درختانی که نیاز چندانی به آب ندارند این محل را به محیطی زیبا برای شهروندان تبدیل کنند تا فرهنگی که عملا شکل گرفته و در حال عمومیت یافتن است تثبیت شود و فضای نشاط و شادی برای لحظاتی هم شده با سطح جامعه برگردد.

یک نکته جالب و شگفت رویش مجدد جوانه های بادامی است که متاسفانه در اثر آتش سوزی از بین رفته و تصاویر آن را در ادامه می بینید.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :