پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با حضور فرماندار کهگیلویه،امامان جمعه دهدشت و قلعه رئیسی ،فرمانده و جمعی از کادر نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه و مردم مراسم اربعین سرگرد شهید مقداد بویر شهید مرزبان روستانی الگن در بخش چاروسا برگزار شد.

مراسم اربعین شهادت مرزبان شهید مقداد بویر امروز با حضور امام جمعه دهدشت، فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی و اقشار مردمی در الگن برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در مراسم بزرگداشت این شهید اظهار داشت:مرگ شهید تاجرانه و مقام شهادت مقام انبیا و صلحا است.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: شهادت پایان نیست بلکه آغاز حیات جاودانه است شهدا در محضر خدای متعال حاضرند و جایگاه والایی دارند.

وی با بیان اینکه بر اساس احادث و روایات شهدا اولین کسانی هستند که بعد از انبیای الهی وارد بهشت می‌شوند، اضافه کرد: شهدا مجاهدان خدا و اهل بهشت هستند شهادت مرگ آگاهانه و کشته شدن بر وفق مراد الهی است زیرا انسان با خدا معامله می‌کند.

امام جمعه دهدشت گفت: شهادت در نظام دینی و شیعی استمرار حکومت انبیا است شهادت و شهید جایگاه مهمی دارد و مقداد عزیز ما بر سفره پیامبر(ص) است چرا که شهید برگزیده خدا است.

وی تصریح کرد:انسان‌های فراوانی در رکاب پیامبر (ص) بودند اما قابلیت و ظرفیت شهادت نداشتند یعنی شهادت و شهید برگزیده و انتخاب خاص خدا است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با بیان اینکه نظام شیعی که در مقابل تمام استکبار ایستاد و این از برکات انقلاب است، افزود: اگر بصیرت شهدا را داشتیم از مشکلات جامعه گلایه نمی‌کردیم.

وی در خصوص وضعیت کرونا و ضرورت عمل به اصول بهداشتی گفت:وضعیت کرونا نگران کننده است باید مراعات و تدبیر کنیم از تجمعات بپرهیزیم و برای سلامت جامعه اهمیت قائل شویم.

وحدانی‌فر گفت:راه شکست این بیماری قطع زنجیره انتقال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است به ویژه در مراسمات عزاداری لازم است رعایت شود.

پیش از صحبت های امام جمعه دهدشت سرهنگ دیماز فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و داراب کشاورز از بستگان شهید مقداد بویر از مسئولان و مردم تشکر کردند.

  

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :