تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آذر 1399 - 13:00

گفتگو با “مجید پارسایی”؛ تمام برنامه های استاندار و مجموعه مدیرانش در حوزه ورزش فقط حرف و حرف و حرف بوده و هیچ گونه حمایت عملی نشده است

گفتگو با “مجید پارسایی”؛ تمام برنامه های استاندار و مجموعه مدیرانش در حوزه ورزش فقط حرف و حرف و حرف بوده و هیچ گونه حمایت عملی نشده است

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)  استاندار رئیس شورای سیاست گذاری ورزش استان است و قاعدتا اگر یک کارگروه ورزشی با حضور مدیران ورزشی و باشگاه داران تشکیل شود برای ورزش جوانان و برنامه حرفه ای ورزشی در استان میتوانند برنامه ریزی کنند.متاسفانه این کارگروه وجود ندارد و استاندار برای این موضوع اصلا زمان نمیگذارد در حالی

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 استاندار رئیس شورای سیاست گذاری ورزش استان است و قاعدتا اگر یک کارگروه ورزشی با حضور مدیران ورزشی و باشگاه داران تشکیل شود برای ورزش جوانان و برنامه حرفه ای ورزشی در استان میتوانند برنامه ریزی کنند.متاسفانه این کارگروه وجود ندارد و استاندار برای این موضوع اصلا زمان نمیگذارد در حالی که مجموعه استانداری میتواند از باشگاه داران و مدیران ورزشی دعوت کند و با مشکلات آنها از نزدیک آشنا و صحبت های آنها را بشنود ولی متاسفانه هم در این دولت و هم دولت های قبلی تمامی وعده فقط روی کاغذ و فقط در حد حرف و حرف و حرف بوده.

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”، در آستانه شروع دور جدید مسابقات لیگ برتر هندبال ایران که در شهر صدرا شیراز برگزار می شود گفتگویی کوتاهی با مدیر عامل و سرمربی تیم فرازبام خائیز دهدشت انجام داد.

به گزارش”صبح خرد”، متن گفتگوی “آرش نیکخو” با “مهندس مجید پارسائیی” بدین شرح است ؛

صبح خرد ؛ استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکنون چه حمایت هایی از تیم فراز بام و سایر تیم های ورزشی استان نمودند؟

مهندس پارسایی: تا الان استانداری که هیچ، هیچ نهاد اداری از باشگاه فراز بام خائیز حمایت نکرده با وجود اینکه سومین سال در لیگ برتر هندبال حضور داریم و قهرمان لیگ یک هم شدیم و تمامی حمایت ها در حد قول و حرف بوده و بصورت عملی نه حمایت های برنامه ریزی و مشاهده مشکلات و نه حمایت های مالی از سوی شورای سیاست گذاری ورزش استان به ریاست استاندار، میسر نشده است.

صبح خرد ؛  آیا استانداری استان برنامه مدونی برای حمایت از تیم های ورزشی استان داشته اند؟

پارسایی مالک باشگاه لیگ برتری فراز بام خائیز دهدشت: نه تنها این استاندار بلکه سایر استاندارها فقط بسنده کردن به خروجی اسامی باشه که از فیلتر اداره ورزش گذشته باشه و در حد تهیه کارت هدیه اندک بوده و با توجه به شغل بودن ورزش در سطح حرفه ای، شاید تنها لطفشون در حد کارت های هدیه چندصد هزارتومانی بوده.ما انتظاری فراتر از چنین حرکت های کوچک داریم. در طول تاریخ دولت جمهوری اسلامی ایران و این چهل سال شکوهمند، نفش فرمانداران و استانداران در بحث حمایت از ورزشکاران چه بوده و چه کاری انجام شده. حالا یه تیمی با امکانات خصوصی میاد لیگ برتر، اصلا هیچ حمایتی نشده. بجز تیم نفت و گاز گچساران که با سخت افزار نفت تغذیه میشود و زیرساخت های نفت را دارد اگر جدا کنیم، ببینیم ورزش استان ما در چه جایگاهی قرار داره. ما در کهگیلویه در لیگ برتریم ولی حتی یکبار استاندار دعوت نکرده که مشکلات ما را بشنود تا بتوانند برای برون رفت از این وضعیت راهکار ارائه دهند.

صبح خرد ؛ استانداری چه برنامه هایی برای جذب جوانان به ورزش میتوانستند داشته باشند؟

مهندس مجید پارسایی: استاندار رئیس شورای سیاست گذاری ورزش استان است.قاعدتا اگر یک کارگروه ورزشی با حضور مدیران ورزشی و باشگاه داران تشکیل شود برای ورزش جوانان و برنامه حرفه ای ورزشی در استان میتوانند برنامه ریزی کنند.متاسفانه این کارگروه وجود ندارد و استاندار برای این موضوع اصلا زمان نمیگذارد در حالی که مجموعه استانداری میتواند از باشگاه داران و مدیران ورزشی دعوت کند و با مشکلات آنها از نزدیک آشنا و صحبت های آنها را بشنود ولی متاسفانه هم در این دولت و هم دولت های قبلی تمامی وعده فقط روی کاغذ و فقط در حد حرف و حرف و حرف بوده.

برنامه های ورزشی که ارائه دادند هم مانند سایر برنانه های دولت هیچ گونه عملی پشتش نیست. استاندار ما وقتی شورایی را با دوربین به سمت دیشموک برای ریشه یابی مشکلات خودکشی زنان [که احترام ویژه ای برای این منطقه قائلم] میفرستند که چرا به سمت خودکشی کشانده میشوند، هم فقط یک شو و نمایش بود. آیا واقعا بصورت نهادینه و عملیاتی برنامه ریزی میکردند، می توانستند بصورت واقعی جلوی خودکشی[زنان] را بگیرند ولی نتوانستند چون اهمیت ورزش در بهبود این مسئله را نمیدانند. اگر همین برنامه را بصورت زیرساختی در بحث اقتصاد ورزشی، زیرساخت جاده و اختصاص منابع مالی در حوزه ورزش بانوان در دیشموک عملیاتی کنند قطعا نتایج مثبتی میگرند. با توسعه ورزش در استان جلوی خیلی از بزهکاری های استان را میتوان گرفت. از خود استاندار بپرسید به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری ورزش استان دقیقا چه عملکردی داشته و آیا میتوانید از عملکردتان دفاع کنید؟

صبح خرد ؛ عملکرد چند ساله استانداری در حمایت از ورزش استان و فراز بام خائیز را چگونه ارزیابی میکنید؟

پارسایی: ما با استاندارهای زیادی از جمله مهندس احمدی کار کردیم، شرایط در دوره های قبل هم خوب نبود ولی میتوانم بگویم عملکردی زیرصفر در جهت حمایت از ورزش استان و علی الخصوص تیم لیگ برتری فراز بام خائیز داشتند.

صبح خرد ؛ آیا بودجه مشخصی برای حمایت از تیم های ورزشی استان در نظر گرفته اند؟ یا اصلا ورزش در اولویت برنامه های ایشان قرار داشته؟

مالک باشگاه فراز بام خائیز: ورزش اولویت استاندار و مجموعه مدیران استان نیست. اگر چنین بود جایگاه درخوری داشتیم. وزارت ورزش دو دوره المپیاد استعدادهای برتر را برگزار کرده و هندبال نماینده شایسته استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است. در بین ۳۳ استان در دور اول مقام سوم و دور دوم قهرمان کشور شدیم. آقایان استاندار و مدیران ورزشی زیرمجموعه اش بصورت مستند بگویند مثلا a ریال کمک به این باشگاهها و توسعه ورزش در استان کردیم! ضمنا در بحث بودجه بصورت تخصصی، چرا استاندار کرمانشاه جناب بازوند میتواند برای هندبال اسلام آباد غرب اسپانسر جذب و کمک اساسی بکند ولی مدیران ما نمیتوانند. در کنار دست ما و در همسایگی دهدشت مدیران ورزشی خوزستان با حمایت از تیم هندبال بهبهان بخش آقایان و بانوان توانستند این دو تیم را روانه لیگ برتر کنند در حالی که ما فقط بصورت بودجه شخصی و بدون یک ریال کمک استانداری و مدیران استانی فعلا سرپا هستیم. همه این اتفاقات نشان از در اولویت بودن ورزش برای سایر استانهاست در حالی که در کهگیلویه اصلا چنین چیزی وجود ندارد. استاندار میتواند از محل فصل بودجه، مطالبه گر بودجه برای ورزش استان باشد. تیم هندبال فراز بام که یک تیم لیگ برتری است فعلا همینی هست که میبینید و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکند وای به حال بقیه تیم ها و باشگاهها در سایر لیگ ها و حوزه های کوچک تر.

صبح خرد ؛  اگر فکر میکنید که در زمینه حمایت ها استانداری کوتاهی کرده، به نظر شما دلیلش چه چیزی میتونه باشه؟ آیا رانت و عملکرد قوم گرایی تاثیری داشته است؟
مهندس پارسایی: بی شک استاندار برای ورزش قهرمانی استان کوتاهی کرده و کوتاهی کرده ولی در این کوتاهی تعمدی نمیبینم. آنچه مشخص شده این است که ایشان و زیرمجموعه استانداری هیچ تعلق خاطری به ورزش استان ندارد. اگر داشتند یه جایی باری از مشکلات ورزشی ما و سایر تیم های محلی را بر دوش میکشیدند تا بتوانیم در این شرایط سخت اقتصادی، وضعیت بحران مالی و کرونا نفس بکشیم. در وضعیت شرایط بحران کرونا که اقتصاد دنیا را فلج کرده، فراز بام خائیز که یک بنگاه عمرانی-اقتصادی کوچکی است و داعیه دار یک ورزش در استان و نماینده استان در لیگ برتر است، انتطار داریم استاندار در جهت توسعه ورزش در استان و رسیدگی به وضعیت نابسامان ورزش استان پای کار و مشکلات ورزش جوانان استان و هندبال فراز بام خاییز را هم ببیند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.