پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

محمود نظری گفت: نماز باعث میشود که همه مااز گناهان و فحشا و منکرات دوری بجوییم وبارها و بارها ثابت شده است که خواص بی نظیر و خارق العاده توصیه های دینی تاثیر بسزایی در سلامت جسم و روان دارد.

به گزارش”پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد” از باشت  اجلاسیه شهرستانی نماز، طرح پیوند خانه ، مدرسه ، مسجد ونمازجمعه در تاریخ ۲۷ دی ماه با حضور مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد .

مدیرآموزش و پرورش شهرستان باشت  ضمن سلام و احوالپرسی و خیر مقدم خدمت میهمانان و مدعوین در مورد نماز و آیات قرآن صحبت نمودند.

محمود نظری گفت: نماز باعث میشود که همه مااز گناهان و فحشا و منکرات دوری بجوییم وبارها و بارها ثابت شده است که خواص بی نظیر و خارق العاده توصیه های دینی تاثیر بسزایی در سلامت جسم و روان دارد.

نظری بیان داشت:همیشه و در همه حال از اقامه نماز به عنوان یک وظیفه و رفتار دینی یاد شده است. یک واجب الهی که خداوند در پنج وعده روزانه برای هر انسان مقرر فرموده است و با اهمیت ترین و مهم ترین اثرات آن دریافت رحمت بیکران خداوند و تقرب به اوست. این فریضه واجب که از سوی خداوند بر انسان واجب شده است تاثیر بسیار زیادی بر تکامل فردی و اجتماعی و رشد او دارد. جالب اینجاست که امروزه با پیشرفته دانش بشری، تحقیقات و بررسی ها نشان داده اند که رابطه ای بین نماز و سلامتی وجود دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای بلادی امام جمعه موقت شهرستان باشت در مورد نقش والدین در تربیت فرزندان صحبت کردند و فرمودند که کانون اولیه برای تربیت معنوی کودک خانواده ها می باشند و همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم دانش آموزانی با تربیت دینی و آموزه های قرآنی برای نسل های بعدی به ودیعه بگذاریم .

 امام جمعه  شهرستان باشت حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبودی در مورد نقش و جایگاه نماز در جامعه صحبت کردند و فرمودند اگر ما خودمان نماز بخوانیم کودکان ما هم یاد می گیرند که نماز بخوانند و تربیت چند بعدی است باید همه ابعاد تربیت را در رشد و بالندگی دانش‌آموزان در نظر بگیریم و در آیات قرآن سوره های زیادی به نماز و برنامه های دینی و معنوی پرداخته است اگر جامعه و مردم و والدین عزیز انگیزه نماز را داشته باشند میتوانند از آیات قرآن استفاده کنند تا در زندگی خود و فرزندان خود آرامش روحی وجسمی به وجود بیاید.

معاونت پرورشی آموزش و پرورش در مورد نقش یادگیری و الگو برداری و دانش آموزان از بزرگترها صحبت کردند.

 مرادپور افزود: نماز نیاز به تبلیغات زیاد ندارد  اگر ما خود نماز بخوانیم فرزندان ما هم یاد میگیرند که نماز بخوانند و اگر ما دروغ نگوییم فرزندان ما دروغ نمی گویند پس شیوه تربیتی الگوبرداری مشاهده‌ای برای انجام دادن فریضه نماز مهم است اگر مدیران ،مربیان، معلمان و والدین به صورت عملی نماز بخوانند فرزندان آنها هم یاد می گیرند که نماز بخوانند.

سید مسعود حسینی فرماندار  شهرستان باشت در مورد برنامه‌های نماز صحبت نمودند و فرمودند که این جلسات باید خروجی داشته باشد و خروجی آن باید منتج به نتیجه گردد و  و این جلسات نباید در حد دور هم جمع شدن و پذیرایی کردن باشد تا بتوانیم از خروجی این جلسات در برنامه های بعدی استفاده کنیم.

در پایان از همه شرکت‌کنندگان و مدعوین و عزیزانی که به نماز اهمیت دادند و در این جلسه شرکت نمودند تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :