پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

کرونای جهش یافته (کرونای انگلیسی) به شهر بهبهان رسید اما ظاهراً عزمی برای مقابله با این نوع از کرونا وجود ندارد و خطر شیوع گونه جدید تهدیدی جدی برای مردم این شهرستان و استان می باشد.

صبح خرد: به گزارش صبح خرد؛، با مشاهده بیمار کرونایی جدید موسوم به کرونای جهش یافته یا انگلیسی در خوزستان، و در حالی که این روزها بسیاری از مردم را روانه بیمارستان کرده و وضعیت این استان را در معرض خطر قرار داده است اما انگار تا این نوع کرونا به منطقه ورود نکند عزمی برای مقابله با آن به وجود نمی آید.

در حالی که این نوع از کرونا به بهبهان در استان خوزستان و همسایه  دهدشت رسیده است و همجواری کهگیلویه به خاطر مراوده بسیار زیاد این دو شهر با هم تهدید جدی برای این شهرستان می باشد،اما شهروندان کهگیلویه ای در بیخیالی کامل به سر می برند و این روزها در کوچه و خیابانها طوری رفتار می کنند که انگار اصلا همچین بیماری ای وجود ندارد و انگار تا خدای ناکرده تا خود یا اعضای خانواده درگیر این بیماری نشوند قدرت این بیماری شوم را درک نمی کنند.

عادی منداری این بیماری با وجود اینکه  بیش از یک سالی می شود سایه شوم کرونا بر سر مردم سنگینی می‌کند،سلامت جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهند و این نیازمند عزمی راسخ برای مقابله با این بیماری است.

این روزها با گذری در شهر دهدشت متوجه می شوی که بسیاری از شهروندان دهدشت کرونا ویروس را رسمیت نمی شناسن و بدون استفاده از ماسک در سطح شهر تردد دارند.

این در حالی است که با  گذشت بیش از یک سال هنوز درمان قطعی ای برای مقابله با این بیماری کشف نشده و به نظر کارشناسان امر  همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تنها راهکارهای مقابله با این بیماری می باشد و نوع جدید آن(کرونای انگلیسی)جوانان و کودکان را بیشتر درگیر خود می‌کند اما ظاهراً گوش ناشنوای مردم کهگیلویه نمی خواهد که این صدا را بشنود .

با این وجود با رسیدن گونه جدید به بهبهان و شنیدن صدای این ویروس مرموز ، می‌طلبد که  با اعمال محدودیت‌های شدید و سخت‌گیرانه تری در این شرایط  در برخورد با متخلفان کرونایی از بدتر شدن وضعیت شهرستان جلوگیری کنند.

🖊ثارالله آذریتون

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :