پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزايش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ٢٤ساعت گذشته دكتر محمد زارعي از پزشكان خوش اخلاق كه متخصص داخلي بودند و در بيمارستان هاي ياسوج درمان بيماران كرونايي را انجام مي داد و جان بسياري از هم استاني ها را نجات داده بود خود قرباني كرونا شد و به خيل شهداي سلامت ميهن پيوست.

به گزارش“صبح خرد”، دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ۱۶۸ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۳۳ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت:  تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۵۱۵۳ مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ۱۴۳۷  نمونه دریافت شده كه حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط در کهگیلویه، بويراحمد ،گچساران ،دنا و بقيه در سایر شهرستان های استان هستند. بيشترين درصد موارد مثبت تست pcr  در شهرستان كهگيلويه(٢٧ درصد)، گچساران( ٢٠ درصد) ،بويراحمد(١٦ درصد)، دنا (١٦ درصد) مي باشد كه روند افزايشي بيماري در ۴ شهرستان فوق بخصوص كهگيلويه نگران كننده مي باشد و احتمالا وضعيت شهرستان كهگيلويه بزودي قرمز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: مردم اگر دچار ساده انگاری، سهل انگاری و کاهش حساسیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی  شوند ممکن است در شروع سال جدید با موج شدیدتری از این ویروس مواجه شوند.

وی اظهار داشت: تا انجام واکسیناسیون و شکستن زنجیره انتقال، چندین ماه زمان لازم است و در این مدت وظیفه همه افراد جامعه رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسك، رعايت بهداشت فردي و عدم حضور  در هر تجمعي مي باشد.

وي افزود: از مردم شريف استان مي خواهيم كه به احترام شهداي سلامت و زحمتكشان عرصه بهداشت و درمان، سلامت خود، خانواده، مردم و كادر بهداشت و درمان را بخطر نياندازيد و رعايت كامل دستورالعمل هاي بهداشتي را در هر حالتي بنماييد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :