تاریخ انتشار : دوشنبه 15 فروردین 1401 - 22:18

در گفت و گو با صبح خرد

علی یاری زاده

هشدار سردار به سناتور/تشبیه دولت رئیسی به پادگان/امنیتی شدن تولید و سیاسی شدن تولیددر بخش کشاورزی/آب از سرچشمه گل آلود است

هشدار سردار به سناتور/تشبیه دولت رئیسی به پادگان/امنیتی شدن تولید و سیاسی شدن تولیددر بخش کشاورزی/آب از سرچشمه گل آلود است
تولید کننده برتر زیتون استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با "صبح خرد" از عدم اجرای شعارهای رهبری در حوزه تولید و هشدار به سناتور (موحد) اینکه حق مردم را بدهد و سیاسی و امنیتی شدن بخش کشاورزی خبرداد.  

 به گزارش“صبح خرد” از چرام ؛امروز دوشنبه (۱۵فرودین ۱۴۰۱) فرماندار چرام و مدیرعامل صندوق کارآفرینی استان کهگیلویه و بویراحمد و هیات همراه از طرح های کشاورزی و تولیدی چرام بازدید کردند.

در بازدید از مجتمع تولید زیتون سردار حیدری در روستای شیخ حسین چرام با پیشنهادات وی و درخواست ها و بیان مشکلات تولید در این مجتمع ۵۸هکتاری زیتون آشنا شدند.

غلامعلی حیدری از سرداران دفاع دیروز کشور و تولید کننده برتر زیتون در استان کهگیلویه و بویراحمد است که در حاشیه این بازدید با وی به گفت و گو نشستیم.

سردار حیدری با اشاره به اینکه ۵۸هکتار زیتون در روستای شیخ حسین به ثمر نشسته و کارخانه تولیدات آن را هم در باغ راه اندازی کرده و محصولات آن به استان و خارج از استان صادر می شود بیان کرد:ضمن تشکر از حضور فرماندار چرام و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان ما پیشنهادات خود را مطرح کردیم و در صورت حمایت می توانیم سایر محصولات زیتون از قبیل چای زیتون و سرمه زیتون و دیگر محصولات را تولید کنیم .

وی با اشاره وضعیت منطقه گفت با وجود درختان بلوط و همچنین نوع کوه‌های اطراف می توانیم پرورش آهو و کبک را در صورت حمایت عملیاتی و اجرا کنیم.

سردار حیدری در پاسخ به خبرنگار «صبح خرد» درخصوص شعارهای سال مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال و تولید تاکنون جهادکشاورزی و بخش های مرتبط چه کمک هایی حمایت هابی را از شما به عنوان تولید کننده برتر زیتون استان و جنوب کشور داشتند اظهار داشت :بدون پرده عرض می کنم فرمایشات و شعارهای مقام معظم رهبری در طول نامگذاری سالها بلااثر بوده است .

از ای جهت بلااثر بوده که طرح ها و حرف های خوبی بوده نام های خوبی بوده که شبیه دانه های گندم بوده که باید کاشته می شد تا محصول گندم بعمل بیاد ولی روی کاغذ های اداری و پرده ها مانده و اجرایی نشدند.

وی افزود:گندم اگر در صندوق طلا هم باشد دیگر گندم تولید نخواهد شد و حرف های رهبری ؛حرف های خوبی است اما از نظر بنده به عنوان تولید کننده در حوزه های تولید کشاورزی و صنعت نمره قابل قبولی ندارند.

حیدری بیان کرد:دولتی که شعار رهبری یعنی حمایت از تولید را دارد با وجود حیات رهبری می آید منابع حمایتی از تولید را به صف نانوایی می دهد و از تولید کننده حمایت نمی کند.

تولید کننده زیتون گفت :تکلیف حمایت از تولید در عرصه تولید نه در اتاق ها ؛و خود دولت ها یک نوع کج اندیشی و بدفکری می باشد که به جای عملی کردن شعار تولید؛ یارانه را به جای دادن حمایت از تولید به مصرف کننده می دهند.

حیدری با اشاره به دولت رئیسی گفت:من این دولت را اگر می نویسید می گویم ؛من این کشور را در این دولت شبیه پادگانی می بینم تعدادی که کاندید بودن بصورت پست؛ دکل دیده بانی به آنها تحویل داده شده و آقای رئیسی هم به عنوان پاس بخش به آنها سرک می کشد که هیچ اثری ما در این پادگان از تغییر در روند به صورت مثبت نمی بینیم اما به صورت منفی مشاهده می شود.

وی افزود:,شعارها مثل پایه های شمع است و ما تولیدکنندگان مثل شمع داریم می سوزیم.

این تولید کننده برتر زیتون چرام و استان در پاسخ به سوالی در خصوص لزوم مدیریت علمی و برنامه محور در مدیریت های جهادکشاورزی استان و شهرستان ها گفت :,این موضوع در همه ادارات باید تعمیم داده شود ومن خطری در حوزه کشاورزی حس می کنم و آن هم امنیتی شدن تولید و سیاسی شدن تولید است.

وی افزود:حداقل اگر می خواهند به صورت قومی و سهمیه ای نگاه کنند به صورت سیاسی نگاه نکنند تا بخش کشاورزی سیاسی نشود.

سردار حیدری گفت :اما من هم اینجا به آقای سناتور (موحد)یک پیغام دارم که حرف های زیادی برات دارم اما فعلا سکوت کردم چرا که شأن پیشنهادهای ما برای برون رفت مشکلات بویژه در بخش کشاورزی و مسایل دیگر من هم اینجا از آقای سناتور میخواهم فرصت را از من بگیرد چرا که قلم آماده نوشتن است.

وی خطاب به سید محمدموحد نماینده مردم در مجلس شورای بیان کرد:آن چه را که حق این مردم است بهتر است خودش لطف کند و حق مردم را بدهد و فرصت را از ما بگیرد که ننویسیم ؛نه ما را به زحمت بیندازد و نه خودش را به زحمت بیندازد.

حیدری با اشاره به رعایت اخلاق سیاسی گفت و نکته ای که ما جایی که خودمان می خواهیم آن نقطه را متهم نکنیم با اشاره به حوادث و مناظره های سال ۸۸گفت:در سال ۸۸که احمدی نژاد به میرحسین موسوی گفت عکس خانمش ؛فردای آن روز به آقای موسوی گفتیم چرا چیزی نگفتی در مورد تولید کارت های تکریم و افطاری ها و استفاده از منابع شهرداری تهران پاسخ داد درسته احمدی نژاد رقیب من است ولی اخلاق من نمی پسندد که جایگاهی که من تلاش می کنم در آن جایگاه باشم تخریب کنم که این درس اخلاق در سیاست است و موضوع زیتون انتظار نداشتم وزیر کشاورزی دولت رییسی همکاران سابق خود را متهم کند در موضوع زیتون های عقیم چرا که اصلا زیتون نر نداریم

در پایان آب از سرچشمه گل آلود است والسلام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 10 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 10
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصطفی سه شنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

درود بر سردار خوبیها و پاکیها …سردار عزیز گوش شنوا نیست چون اینقدر سر صدا راه انداختندکه نمیخواهند انتقادی سازنده بشنوند

مصطفی سه شنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

درود بر سردار خوبیها و پاکیها …سردار عزیز گوش شنوا نیست چون اینقدر سر صدا راه انداختندکه نمیخواهند انتقادی سازنده بشنوند

حامی زیتون سه شنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴

درود. سردار عزیز
مرد میدان عمل
رزمنده دیروز
و امروز
دیروز برای امنیت سیاسی در قامت یک رزمنده جانانه و بدون ربا جنگید
امروز هم برای امنیت اقتصادی این کهن دیار
همچون آریو برزن می جنگد و باکی هم ندارد از خودی و ناخودی شمردن

امین پرویزی یکشنبه , ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰:۴۶

بخش تولید زیتون حمایت شود

سپهدار پنجشنبه , ۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

با سردار حیدری حرفها دارم اما تا کنون سکوت کرده ام فقط بخاطر خون شهیدان….. سردار عزیز رعایت مصالح انقلاب ، مهمترین اولویت است و همه باید بکوشیم بهانه دست دشمنان داخل و خارج ندهیم

قدرت سه شنبه , ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱

درود سردار رک وبی پرده گفتی عزیزی که سردار را به رعایت مصالح انقلاب دعوت کردی همین جمله باعث شد مملکت را عده ای غارت کنند

محمد گفت پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

درود وسلام بر شما سردار عزیز

فرهادی شنبه , ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸

باسلام جناب سردارخسته نباشیداین حرفعابرای انهاتمراریست خداکندفتنه نشپیداسم موسوی اوردی باباقدرت وسرمایه فعلاذست بذست هم دادندحیف انقلاب به این خوبی دست چه کسانی افتادکه بخاطرمنافع شخصی سواستفاده میکنند مادرشهداماشرمنده ایم

محمددانش پژوه چهارشنبه , ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸

جناب حیدریشما کشوروکلیه مسئولین رویه جانبه به چالش بی مطالعه نکش بعدشم ادعای پرورش آهو وکبک در کوههای اطراف کردین !که یه بلف کهکشانیه چون خدمتون عرض شود این حیوانات درشرف انقراض هستش چون این گونه حیوانات امنیت جانی نداشته ونخواهدداشت مگراینکه شمادراصطبلی به پرورش آنها اقدام نمایید که بازم کارشمایه هرکس دیگه نیست بهتره سایه درختان زیتون بنشیندوسپاسگزاراین نعمت الهی باشین وهجمه تان روبه آقایان احمدی نژاد و آقای موحد داشته باش واحقاق کن وازحق همشریانتم غافل نشو در پایان احساس میکنم لوح تقدیر روازمیرحسین موسوی در کارنامه دارین موفق وسربلندباشین

نوری جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹

خودم باغداران وهرگز ازاین دولت بی تمدن راضی نیستم وبدترازدورهای قبل شد حتی خیلی بدتر رئیسی چسبیده به مسائلی که هیچ پیشرفتی نداشت ایران شده زندان