تاریخ انتشار : سه شنبه 31 خرداد 1401 - 9:07

طبیعت؛

۱۶ قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

۱۶ قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد
نیویورک پست در مقاله‌ای با مرور تعدادی عکس زیبا از طبیعت، روز عکاسی از طبیعت را جشن گرفت.

“صبح خرد”؛ چند روز پیش یا دقیق‌تر روز پانزدهمِ ژوئن، روز عکاسی از طبیعت نام‌گذاری شده است و به همین بهانه نیویورک پست در مقاله‌ای با مرور تعدادی عکس زیبا از طبیعت، روز عکاسی از طبیعت را جشن گرفت.

نامِ عکاس برخی از این عکس‌ها مشخص نیست اما بدون شک تمام این عکس‌ها به هدف خالقانشان یعنی یادآوری پاسداشت و بزرگداشت زیبایی طبیعت جامه عمل می‌پوشانند. امیدوارم از تماشای این عکس‌ها لذت ببرید.

کلیشه همیشه زیبای عکاسی از طبیعت؛ گل و پروانه

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

نمی‌توان تصور کرد با مجموعه عکس‌هایی از طبیعت روبرو باشید و چشمتان به عکسی از گل و پروانه نیفتد. اولین عکس از مجموعه نیویورک پست به مناسبت روز عکاسی از طبیعت هم به این پروانه زیبا اختصاص دارد که در منطقه لینکلن شایِر در بریتانیا فارغ از اخبار دنیا سرش به کار خودش گرم است. عکس از سایت زوما پرس برداشته شده است.


رنگین کمان و فیل

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

این عکس توسط یکی از عکاسان مجموعه خبری کِیترز به نام گورچاران روپرا گرفته شده است. این فیل باشکوه در پارک ملی آمبوسِلی واقع در کشور کنیا مشغول لذت بردن از منظره و طبیعت است.


نم‌نمِ باران برای ما، سیل برای حلزون

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

این عکس زیبا به ما یادآوری می‌کند برای ثبت زیبایی طبیعت و حیات وحش همیشه نیاز نیست به نقاط بکر و دورافتاده سفر کنیم. این عکس در منطقه چان‌چِن در کره جنوبی از تلاش حلزون برای رهایی از جریان آب راه افتاده بر اثر باران گرفته شده است.


یک گربه و یک کوه یخ، ربطش را پیدا کنید

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

این عکس زیبا و عجیب در پارک ملی لوس گلاسیارِس در منطقه پاتاگونیا در کشور آرژانتین گرفته شده است. اگر مانند من تابحال عکسی از یک گربه‌سان در حال استراحت روی کوه یخ ندیده‌اید، حالا بهترین زمان ممکن است. در توضیح عکس آمده که پومای سوژه عکس پس از آن‌که حسابی به خودش کش و تاب داد، زیر آفتاب روی کوه یخ ولو شد و خب کدام عکاسِ علاقمند به طبیعت از چنین سوژه‌ای می‌گذرد؟


داستانِ لک‌لک و بچه‌ها

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

این عکس در منطقه مونچیک در کشور پرتغال گرفته شده است. عکاس در بهترین زمان از لک‌لکِ مادر که در لانه‌اش مشغول غذا دادن به جوجه‌هایش بوده عکس گرفته است.


این شما و این هم پرتره باغبان طبیعت

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

حتما درباره تاثیر زنبورها بر تنوع و سرسبزی پوشش گیاهی در مناطق مختلف شنیده‌‌اید. ظاهرا بخش قابل توجهی از پراکندگی و سلامتِ گیاهانِ بخصوص گل‌دار روی کره زمین بر عهده این حشرات مفید و زحمتکش است. این عکس در شهر برلین در کشور آلمان از زنبوری گرفته شده که به گفته عکاس آماده می‌شده برای برداشت شهد روی گل اسطوخدوس بنشیند.


باشکوه مثل جغدِ شیما

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

سوژه تماشایی این عکس یک جغدِ بلک‌استونِ ماهی‌خوار یا جغد شیما است که ثانیه‌ای قبل از ثبت عکس با موفقیت یک ماهی شکار کرده و حالا آماده پرواز و انتقال شکارش به نقطه‌ای امن‌تر است. این عکس در شهرِ راوسو در منطقه هوکایدو در بخش شمالی ژاپن گرفته شده است.


یک آسمان پر از رنگ

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

شین دیویس در آفریقای جنوبی این عکس خوش آب و رنگ را گرفته است. سوژه‌های بازیگوش این عکس پرنده‌هایی هستند موسوم به زنبورخوارهای سینه سفید.


همین قدر خوشرنگ، همین قدر کشنده

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

اگر علاقمند به حیات وحش و مستندهای مربوط به آن باشید حتما اطلاع دارید مشاهده چنین رنگ‌هایی در طبیعت تقریبا مانند همان برچسب جمجمه و استخوانی عمل می‌کند که در گذشته روی بطری‌های حاوی سم می‌چسباندند. سوژه زیبای این عکس قورباغه اوفرا لِمانی است و این عکس در منطقه داگوا در کشور کلمبیا گرفته شده است.


داستانی به قدمت کره زمین؛ مادر و فرزندش

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

این عکس در پارک ملی کروگِر در آفریقای جنوبی گرفته شده است و عکاس آن توضیح می‌دهد که بچه‌ فیل زمان زیادی قبل و بعد از انداختن عکس مشغول بازی و نوازشِ پای مادرش بوده است.


روش حملِ آب وقتی لیوانی در کار نیست

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

عکاس این عکس سِسیل تراسِس می‌باشد و سوژه عکسِ او یک پرنده آفتابی یا سانبِرد است. عکاس توضیح می‌دهد که ثانیه‌ای قبل از ثبتِ عکس، سوژه با نوکش قطره‌ آبی از رودخانه برداشت و به پرواز درآمد. این عکس در نزدیکی رودخانه سالوم در کشور سنگال گرفته شده است.


آخرین تلاش برای نجات فرزند یا آخرین وداع؟

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

اگر تا اینجا از تماشای عکس‌ها لذت برده‌اید و روحیه‌تان از قبل بهتر شده متاسفانه باید بگویم داستان این عکس غم‌انگیز است(البته اگر دلتان برای جانِ گورخر و کره‌اش بیشتر از گرسنگیِ چیتا و فرزندهایش بسوزد). عکاس این عکس یعنی الکس برکس توضیح می‌دهد که گورخرِ مادر تمام تلاشش را برای نجات فرزندش از چنگال چیتا انجام داد و در آخرین لحظات و لحظه ثبت عکس، این آخرین تلاش از او سر زد که عکاس مطمئن نیست آخرین تلاشِ ناامیدانه برای نجات فرزندش بود یا یک وداع تلخ.

این عکس در منطقه حفاظت شده ماسایی مارا در کشور کنیا گرفته شده است.


چند ثانیه طول کشید تا آفتاب پرست را پیدا کنید؟

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

بعد از داستان تلخِ عکس قبلی بهتر است سراغ باغ گلِ گاردن روت در آفریقای جنوبی برویم به عکس رنگارنگِ برندون وایت نگاه کنیم. آفتاب پرست در زمان ثبت عکس مشغول تغییر رنگ و استتار در میان گل‌ها بوده است.


یک عکس بامزه از پسرعموهای پنگوئن‌ها

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

پرنده‌ای که در این عکس مشاهده می‌کنید پافِن(Puffin) نام دارد که معنی پف کرده و پفکی می‌دهد. این پرنده نسبت نزدیکی با پنگوئن‌ها دارد و مانند آن‌ها با شیرجه درون آب و شکار ماهی و جانوران دریایی تغذیه می‌کند. پافن‌ها در مناطقی از آمریکای شمالی و در اروپا در سواحل بریتانیا و فرانسه زندگی می‌کنند و به دلیل شکار بی‌رویه بارها در مرز منقرض شدن قرار گرفته‌اند.

 این عکس در سواحل شرقی کشور اسکاتلند گرفته شده است.


گاهی دلِ زرافه‌ها هم نوازش می‌خواهد

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

عکاس عکس یعنی جولیان آشِر مشغول گشت و گذار در منطقه محافظت شده اوی جوگی در منطقه لایکیپیا در کشور کنیا بوده که متوجه ابراز محبت این دو زرافه به هم شده است و این عکس زیبا را ثبت کرده است.


عقابِ کچل و ماهیگیریِ باشکوه

16 قاب‌ جادویی که از طبیعت برداشته شد

بخش بزرگی از رژیم غذایی عقاب کچل را ماهی تشکیل می‌دهد و این پرنده بزرگ در ماهیگیری از رودخانه و دریاچه به شدت ماهر است. سرجیو هانان با ثبت این عکسِ زیبا در آلاسکای آمریکا به خوبی هیبت این پرنده جادویی در هنگام شکار را ثبت کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.