تاریخ انتشار : شنبه 25 تیر 1401 - 23:47

عصرانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برخی چهره های هنری و رسانه ای کهگیلویه؛

رفتن مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تکذیب شد / وقتی فرماندار کهگیلویه فرهنگ را دغدغه خود می داند

رفتن مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تکذیب شد / وقتی فرماندار کهگیلویه فرهنگ را دغدغه خود می داند
هم اندیشی عصرانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با حضور فرماندار شهرستان کهگیلویه با برخی از چهره های هنری،فرهنگی و رسانه ای شهرستان کهگیلویه در مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی دهدشت برگزار شد

به گزارش“صبح خرد” از دهدشت ، عصر روز شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱هم اندیشی عصرانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با حضور فرماندار شهرستان کهگیلویه با برخی از چهره های هنری،فرهنگی و رسانه ای شهرستان کهگیلویه در مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی دهدشت برگزار شد.

امین الله درخشان که به همراه معاون مالی و پشتیبانی خود ،ایرج کاظمی جو و همکاران وی در فرهنگ و ارشاد کهگیلویه پای درد دل و گلایه ها مسئولان برخی انجمن ها نشستند و این برنامه که با توچه به بافت و ماهیت آن بدون مجری و تشریفات خاص برنامه ای برگزار شد با صحبت های ایرج کاظمی جو که شایعه خداحافظی وی با مدیریت ارشاد کهگیلویه جو سنگینی بر فضای جلسه حاکم کرده شروع شده  و اگر چه عبدالعزیز موسوی سرپرست فرمانداری کهگیلویه و تمجید و تحسین های خاص وی در مورد کاظمی جو و پس از آن توضیحات کاملتر مدیر کل که قویا هرگونه تغییر در صندلی مدیریت فرهنگ و اسلامی را رد کرده فضا کمی آرام شد اما همچنان ترس اهالی فرهنگ و هنر از رفتن احتمالی کاظمی جو معلوم و هویدا بود

سرپرست فرمانداری کهگیلویه از فرهنگ گفت و گفت : همواره دغدغه فرهنگ و هنر داشتم و در تمامی جلساتی که رفتم از فرهنگ و لزوم توجه به این موضوع مهم گفتم و حتی در جلسه ای با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد با توجه به برگشتن خوردن بودجه برخی پروژه ها از استاندار خواستم در حوزه فرهنگ هزینه شوند.

فرماندار کهگیلویه گفت: با گذشت شش سال، ساختمان پلاتوی فرهنگ و ارشاد کهگیلویه در دهدشت تنها ۳٠ درصد پیشرفت دارد.

موسوی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ابراز داشت: قول می‌دهم امسال به اندازه ۶ سال گذشته برای ساختمان «پلاتو» اعتبار بگذاریم که هر چه زودتر سالنی در خور و شأن هنرمندان افتتاح شود.

موسوی گفت: اگر بخواهیم در سایر حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی توسعه پیدا کنیم، لازمه‌اش اعتلای فرهنگی است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان مشکل دارند از اختصاص ویژه اعتبارات فرهنگی در سال جاری خبر داد و گفت: پروژه‌های فرهنگی در اعتبارات سال جدید در اولویت قرار می‌گیرند.

عبدالعزیز موسوی فرهنگ را جدای از سیاست دانست و در مورد مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : کاظمی جو از بهترین و قوی ترین مدیران شهرستان است و علی رغم عدم قرابت فکری با وی و بروز برخی شایعه ها حرفی از تغییر وی در میان نیست.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه ضمن یادآوری این نکته که شخصیت فرهنگی و علاقمندی به حوزه فرهنگ و معلمی همواره برایم مهم است  گفت : دغدغه اهالی فرهنگ و هنر را میدانم و انشالله در برنامه و جلسات نسبت به حل برخی مشکلات زیرساختی حوزه فرهنگ و هنر تلاش خواهم کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه سرزمینی شاعر خیز دانست و گفت : شهرستان کهگیلویه همواره در حوزه فرهنگ و هنر پیشقدم بوده و باید نگاه ها به سمت و وسوی مناطقی که کار فرهنگی و هنری بیشتری می کنند متفاوت باشد.

امین الله درخشان ضمن تکذیب هر گونه تغییر در مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : علی رغم تغییر و تحولات طبیعی در دولت ها اما قصد و نیتی برای تغییر در مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه را نداریم و همگان می دانند با ایرج کاظمی نزدیکی و قرابت زیادی داشته و وی را از بهترین مدیران حوزه فرهنگ و هنر میدانم

درخشان نگاه خود به حوزه فرهنگ و هنر در شرایط جدید را حول محور زیر ساخت، مخاطب، آموزش و تولید عنوان کرد و گفت: سیاست‌ها و اهداف ما در این است که به حوزه فرهنگ توجه و نگاه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وظیفه داریم که جوابگوی قسمتی از دغدغه‌های هنرمندان باشیم، بیان داشت: حوزه هنر و فرهنگ یک خانواده است و باید در کنار هم برای تفاوت‌ها و توانایی‌ها احترام قائل باشیم.

مدیر کل ارشاد استان از برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی خبر داد و گفت: بیش از یک میلیارد و نیم برای پلاتوی نمایش در نظر گرفته شده است که امیدواریم پیمانکاری تخصصی و دغدغه مند و پای کاری برگزیده شود.

درخشان شهرستان کهگیلویه را در زمینه هنر پر ظرفیت دانست و تصریح کرد: با توجه به فعالیت‌های گسترده هنرمندان این شهرستان در پی برطرف کردن بخش دیگری از دغدغه‌های هنرمندان هستم.

وی برگزاری همایش خوشنویسی سطح فوق ممتاز و حل مشکلات نگارخانه از محل اسناد خزانه تا پایان ۱۴۰۱، همچنین برگزاری جشنواره نمایش نامه نویسی «بلادشاپور» در دهدشت و تجهیز سالن شهید آوینی به امکانات سرمایشی را از برنامه‌های آتی خود عنوان کرد.

در این برنامه برخی مسئولان انجمن ها ،چهرهایب ادبی و رسانه ای دغدغه و مشکلات خود را عنوان کردند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.