تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 مرداد 1401 - 12:00

گزارش"صبح خرد"؛

بازدید میدانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری از پروژه کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی منطقه دست مازه کهگیلویه

بازدید میدانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری  از پروژه کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی منطقه دست مازه کهگیلویه
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از پروژه کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی در منطقه دشت مازه در شهرستان کهگیلویه بازید کرد.

به گزارش“صبح خرد”،  مهندس جاوید بخت در بازدید از این منطقه گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های آبخیزداری استان می باشد که در مقیاس پروژه های مشابه اجرا شده که در سال‌های اخیر همگی آبگیری و عملکرد بسیار خوبی در کنترل سیلاب داشته اند

وی ادامه داد: پروژه کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی منطقه دشت مازه شهرستان کهگیلویه نقش مثبتی در پروژه های آبخیزداری در کنترل سیلاب های اخیر در مناطق تحت تاثیر قرار داشته اند. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اضافه کرد,: این پروژه در حال اجرا و عملکرد بسیار خوب آن در سیل های اخیر در منطقه برم مرغابی شهرستان کهگیلویه واقع شده است. 

مهندس جاویدبخت تصریح کرد: این پروژه در سیلاب های اخیر سامانه مونسون که در سیلاب های گذشته بوده سرریز شده و در منطقه بخشی از سیلاب در استخر های پخش وجود دارد. 

وی اضافه کرد :کنترل سیلاب در این منطقه سالانه ۶۰۰ هزار متر مکعب می باشد در همین سیلاب اخیر ۱۲۰ هزار متر مکعب در این منطقه سیلاب کنترل شده است. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود :۲۵ پروژه مشابه این پروژه در سطح استان وجود دارد که شامل ساز های کنترل سیلاب خاک و پخش سیلاب و تغذیه مصنوعی با هدف کنترل روان آبهای سطحی و افزایش نفوذ پذیری خاک و کنترل سیلاب اجرا شده است که بالغ بر ۲۴ میلیون مترمکعب سیلاب یا روان اب سطحی را در حوزه های تحت تاثیر این عملیات اجرا شده است. 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.