تاریخ انتشار : دوشنبه 2 آبان 1401 - 14:59

کارگاه دانش افزایی وتوانمندسازی مدیران مدارس شهرستان باشت

برگزاری کارگاه دانش افزایی وتوانمندسازی مدیران مدارس شهرستان باشت

برگزاری کارگاه دانش افزایی وتوانمندسازی مدیران مدارس شهرستان باشت
مهمترین ویژگی مدیران مدارس برخورداری از اندیشه جامع، متوازن و فرانگر برای رسیدن به هدف و ضرورت تسلط بر سند تحول نظام تعلیم و تربیت است گفت : معلمی و مربیگری کاری بسیار سخت، راهبردی و حساس در نظام تعلیم و تربیت و به ویژه در آموزش و پرورش است و با تدبیر و برنامه‌ریزی مدیران به شکوفایی می رسند و توان نقش آفرینی بیشتر پیدا می کنند و به این دلیل مدیریت علمی ، تربیتی و آموزشی اهمیت مضاعف دارد.

به گزارش“صبح خرد” از باشت کارشناس مسئول فناوری وطرح وبرنامه  آموزش وپرورش شهرستان باشت از برگزاری کارگاه دانش افزایی وتوانمند سازی  سامانه های تحت نظارت آموزش وپرورش ویژه مدیران مدارس کلیه مقاطع تحصیلی خبر داد.

آیت الله ظفری گفت: این دوره کارگاهی برای مدیران،مدیر آموزگاران و معاونان مدارس باشت برگزارشد.

کارشناس فناوری آموزش وپرورش باشت بیان کرد:مدیران مدرسه باید همواره به افزایش دانش و مهارت توجه کنند و با دارا بودن اندیشه و عقل راهبردی و علمی نسبت به همه زوایای کار مدیریت مطالعه و تسلط داشته باشند.

وی با بیان اینکه  مهمترین ویژگی مدیران مدارس برخورداری از اندیشه جامع، متوازن و فرانگر برای رسیدن به هدف و ضرورت تسلط بر سند تحول نظام تعلیم و تربیت است گفت : معلمی و مربیگری کاری بسیار سخت، راهبردی و حساس در نظام تعلیم و تربیت و به ویژه در آموزش و پرورش است و با تدبیر و برنامه‌ریزی مدیران به شکوفایی می رسند و توان نقش آفرینی بیشتر پیدا می کنند و به این دلیل مدیریت علمی ، تربیتی و آموزشی اهمیت مضاعف دارد.

 آیت اله ظفری در این باره افزود : با توجه به تغییرات اساسی که در سامانه های تحت نظارت آموزش وپرورش صورت گرفته است ایجاب میشد که مدیران ومعاونان مدارس شهرستان باشت در این کارگاه شرکت کنند تا با بروزرسانی وتوانمندسازی دانش خود در این زمینه ومرتفع نمودن مشکلاتی که برای انجام کارهای اداری در این سامانه ها داشتند بر کیفیت آموزشی وسواد روز خود بیفزایند.

 ظفری اظهار داشت : وجه تمایز این دوره نسبت به دوره های گذشته ای که در این زمینه برگزار شده است، جامعیت مباحث و کارگاهی بودن آن است که  به صورت تئوری و کارگاهی ارائه شد.

ظفری در ادامه گفت  :مدیران مدارس از این به بعد باید تایید اشتغال پرسنل خود را در سامانه سیدا تایید نمایند تا حقوق پرسنل آنها براساس تایید اشتغالشان برقرار گردد.ودرصورتیکه تایید اشتغال پرسنل مدارس توسط مدیران تایید نگردد قطع حقوق خواهند شد.

کارشناس فناوری آموزش وپرورش گفت: با استقبال خوبی که از این کارگاه بعمل آمد وبه دلیل کمبود وقت جهت بیان مطالب انشالله بتوانیم کارگاه های بیشتری را جهت تکمیل مطالب واموزش بیشتر سامانه ها در اختیار همکاران قرار دهیم.

کارشناس طرح وبرنامه اموزش وپرورش باشت ضمن تقدیر وتشکر از همه مدیرانی که در این کارگاه شرکت نمودند از آنها خواست تا با کمک هم جهت پیشبرد سند تحول بنیادین وساحتهای شش گانه آموزش وپرورش با توانمندسازی وبروزرسانی هرچه بیشتر دانش خود به شعار عدالت آموزشی،تربیتی،کیفیت بخشی جامه عمل بپوشانیم.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.