تاریخ انتشار : سه شنبه 8 فروردین 1402 - 14:12

پیگیری مطالبه شهروندان چرامی

دو سال از تعطیلی سونوگرافی چرام می گذرد/شهروندچرامی؛حاج عدل افتتاح کرد در دوره موحد تعطیل شد

دو سال از تعطیلی سونوگرافی چرام می گذرد/شهروندچرامی؛حاج عدل افتتاح کرد در دوره موحد تعطیل شد
بعداز یکی دو سال و طبق پیگری ها در نیمه دوم سال 1400عملا تعطیل شد و سونوگرافی در یکی از اتاق های کلنیک پزشکی چرام خاک میخورد.

دو سال از تعطیلی سونوگرافی شهرچرام می گذرد.

به گزارش“صبح خرد” از چرام ؛در راستای پیگیری مطالبات مردمی و شهروندان چرامی این بار به سراغ تعطیلی سونوگرافی شهر چرام رفتیم.

دستگاه سونوگرافی شهر چرام که در دوره نمایندگی عدل هاشمی پور نماینده وقت مردم در مجلس شورای اسلامی خریداری شد در تاریخ شهریورماه ۱۳۹۷با حضور مدیران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و عدل هاشمی پور و مسئولان محلی در ساختمان کلنیک پزشکان چرام افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت تا یکی از نیازهای اصلی شهروندان چرامی در حوزه پزشکی برطرف و دیگر نیاز نباشد به شهرهای مجاور با تحمل هزینه و وقت زیاد مراجعه کنند.

سونوگرافی که براساس نیاز پزشکان متخصص اطفال ؛داخلی و زنان و زایمان و کلیه جهت دادن خدمات پزشکی مناسب به شهروندان چرامی انجام شد یکی از بروزترین دستگاه هایی بود که در آن به قیمت هشتصد میلیون تومان خریداری شد

اما بعداز یکی دو سال و طبق پیگری ها در نیمه دوم سال ۱۴۰۰عملا تعطیل شد و سونوگرافی در یکی از اتاق های کلنیک پزشکی چرام خاک میخورد.

به نقل از یکی از شهروندان چرامی این دستگاه سونوگرافی در دوره نمایندگی عدل هاشمی پور خریداری و افتتاح شد اما در دوره نمایندگی سیدمحمد موحد عملا تعطیل شد و علیرغم درخواست های مکرر اما همچنان سونوگرافی چرام در حالیکه وارد سال ۱۴۰۲می شویم و چند روزی از آن گذشته تعطیل می باشد.

جعفری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام نبود پزشک متخصص سونوگرافی را دلیل تعطیلی می داند اما این موضوع در حالی مطرح است که در شهر لنده با توجه به مسافت آن تا شهر دهدشت یک الی دور روز در هفته سونوگرافی فعال هست ولی در چرام این موضوع به فراموشی سپرده شده است و شهروندان چرامی برای یک سونوگرافی با تحمل هزینه های مالی و بعد مسافت و خطرات به دهدشت و بهبهان مراجعه می کنند در حالیکه آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم.

حال مردم چرام از رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انتظار دارند به موضوع سونوگرافی چرام ورود کنند و با تخصیص پزشک ولو یک یا دو روز د هفته تا مردم و بیماران بتوانند در این شرایط سخت اقتصادی از آن با هزینه کمتر بهره مند شوند.

البته مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام می بایست با تهیه امکانات و شرایط لازم برای پزشکان متخصص ؛جذابیت و ماندگاری برای این پزشکان جهت خدمت در شهر چرام را فراهم کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.